Saturday, 18 July 2015
21 June 2021
با تصویب قطعنامه‌ای

«شورای امنیت سازمان ملل خواستار انحلال و خلع سلاح داعش شد»

2014 August 16

خبر / رادیو کوچه

 

شورای امنیت سازمان ملل متحد به اتفاق آراء قطعنامه‌ای را علیه داعش و گروه‌های جهادی مشابه در عرا ق وسوریه تصویب کرد.

این قطعنامه که پیش‌نویس آن را بریتانیا تهیه کرده بود خواستار اتخاد تدابیری برای قطع منابع مالی و جلوگیری از پیوستن افراد خارجی به این گروه‌ها شده و نام شش نفر را به دلیل بسیج، یا حمایت مالی، در ارتباط با این گروه‌ها در فهرست سیاه قرار داده است.

daesh

این قطعنامه که روز جمعه پانزدهم آگوست با رای مثبت تمام اعضای شورای امنیت به تصویب رسید، همچنین خواستار خلع سلاح و انحلال فوری داعش درعراق و سوریه، جبهه النُصره در سوریه و گروه‌های دیگر مرتبط با القاعده شده و  دولت‌ها، نهادها و اشخاصی هم که به گروه‌های جهادی کمک یا با‌ آنها معامله کنند تحریم می‌شوند.

دولت اسلامی عراق و شام «داعش»، گروهی اسلام‌گرای تندرو است که در عراق و سوریه حضور فعال دارد و بخش‌هایی از شمال سوریه و عراق را در تصرف خود دارد.

مطالب مرتبط

نیروهای پیشمرگه کنترل دو شهر را از داعش باز پس گرفتند

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , , 

۱ Comment


  1. amir kia
    1

    این کار را شورای امنیت میبایستی خیلی جلوتر از اینها میکرد.حالا که جام خیلی ها از بین رفت و خیلی خرابیها بوجود آمد شورای امنیت این کار را انجام داد.تمام اسله های گروه پست حیوام صفت داعش اسرائیلی و امریکایی هست این اصله ها را چرا میبایسا ابتدا در اخیار آنها قرار دادند تا قدرت پیدا کنند و تمار مردم بیگناه را بکشند امریکا و اسرائیل در مقابل این مردم بیگنا و خدا مسئولن