Saturday, 18 July 2015
22 June 2021
توسط مهدی کوچک زاده

«مطرح شدن ادعای تقلبی بودن مدرک دکترای روحانی در مجلس ایران»

2014 August 17

خبر / رادیو کوچه

 

«کمال‌الدین پیرموذن»نماینده مردم اردبیل روز یک‌شنبه بیست و ششم مرداد ماه در مجلس ایران اعلام کرد: مهدی کوچک زاده امروز شبنامه‌ای در صحن علنی مجلس علیه رییس جمهوری توزیع کرد.

خبرگزاری‌های داخل ایران روز یک‌شنبه گزارش دادند، کمال‌الدین پیرموذن در حاشیه جلسه علنی امروز مجلس در جمع خبرنگاران اظهار کرد: با کمال تاسف امروز شاهد بودیم که در روز روشن علیه رییس جمهور نامه تخریبی منتشر شده که تاریخ مجلس چنین چیزی را به خود ندیده است.

وی افزوده است: در این نامه آمده که مدرک دکترای رییس جمهور در زمان نمایندگی وی جعلی بوده و روحانی در زمان نمایندگی مدرک دکترا نداشته است.

«پیر موذن» با بیان این‌که «مهدی کوچک زاده» مسئولیت نگارش این نامه را بر عهده گرفته تصریح کرد: انتشار این نامه برای جوسازی، تخریب و تندروی پیش از طرح استیضاح وزیر علوم است تا رییس جمهور با شجاعت و صراحت واقعیت‌های پشت پرده استیضاح را مطرح نکند.

rohani

پیرموذن در پایان گفت: من امیدوارم حتمن استیضاح وزیر علوم انجام شود تا سیه‌روی شود هر که در او غش باشد.

«کوچک زاده» عضو فهرست ٣٠ نفره نامزدهای جبهه پایداری انقلاب اسلامی در انتخابات مجلس بود که به مجلس راه یافت. جبهه پایداری انقلاب اسلامی در دوران ریاست جمهوری «محمود احمدی نژاد» شکل گرفت. آیت اله محمدتقی مصباح یزدی می‌گوید که نام این گروه با پیشنهاد وی بوده است.

بنابه گزارش خبرگزاری رسمی ایران «ایرنا»، در متنی که کوچک زاده توزیع کرده، پرسش های خود را با استناد به اسناد مجلس شورای اسلامی مطرح کرده است.

در متن توزیع شده این نماینده مجلس نسبت به مدرک تحصیلی رییس جمهوری و چگونگی دریافت آن پرسش هایی مطرح شده است.

در یک پرسش مطرح شده آمده است: ایشان (رییس جمهوری) در هیات ممیزه کدام دانشگاه و با کدام سوابق پژوهشی موفق به کسب عنوان استاد تمام شده‌اند؟

در پرسش دیگر متن توزیع شده اضافه شده است: در دوران تحصیل از بورس استفاده کرده‌اند یا با هزینه شخصی در انگلستان درس خوانده‌اند؟

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , , , , ,