Saturday, 18 July 2015
03 December 2021
پاسداری از طبیعت چهارمحال‌و‌بختیاری، پاسداری از بام ایران است

«بیانیه و سوگند‌نامه‌ای تاریخی از دانش‌آموزان بام وطن»

2010 March 10

هومن خاکپور

چهارمین روز هفته منابع طبیعی در بام وطن، روز دانش‌آموزان سبزاندیش شهرکردی بود. آنان در حرکتی آگاهانه و قابل ستایش، در یک راهپیمایی سبز شرکت کردند تا در این روزهای پایانی سال 1388 برای دیگر بار نگه داشتن حرمت سبز زمین را به آدم بزرگ‌های وطن یادآور شوند.

این راهپیمایی که با همت سازمان دانش‌آموزی آموزش‌و‌پرورش و روابط عمومی منابع طبیعی و با حضور دانش‌آموزان مدارس دخترانه ابتدایی و راهنمایی شهرکرد برگزار شد حرکت خردمندانه‌ای بود که تا‌کنون کسی شاهد برگزاری آن در بام ایران نبوده است.

راهپیمایی به مناسبت هفته منابع طبیعی ساعت 9 صبح با حمل نوشته‌ها و پلاکاردهای که سعی داشتند بزرگترهای به خواب رفته را بیدار کنند از جلو  اداره کل منابع طبیعی شروع گردید و پس از عبور از بلوار کاشانی و توقف در مقابل استانداری، طبق هماهنگی‌های قبلی به داخل محوطه استانداری هدایت گردید و راهپیمایی‌کنندگان به گرمی مورد استقبال معاون عمرانی استاندار و دیگر کارکنان استانداری قرار گرفتند.

درلحظات پایانی این راهپیمایی سبز و در حضور دوربین‌های صدا‌و‌سیمای استان و برخی رسانه‌های محلی و در محوطه جلو ساختمان استانداری، بیانیه‌ای تامل برانگیز و منحصر بفرد و هم‌چنین سوگند‌نامه‌ای تحسین‌برانگیز و عبرت‌آموز توسط دو نفر از دانش‌آموزان دختر قرایت شد که به شایستگی مورد تشویق حاضرین قرار گرفت و چشم‌ها را خیس کرد.

این بیانیه تاریخی و سوگند‌نامه ستودنی و مقدس به چنان زیبایی و هوشمندی تهیه و تدوین شده بود که حیفم آمد خوانندگان عزیز طبیعت بختیاری را از لذت خواندن آن بهره‌مند نسازم.

منبع

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , ,