Saturday, 18 July 2015
24 June 2021
خبرهای ورزشی

«علی کریمی، عطاران، فلاحی و دایی را به چالش سطل آب یخ دعوت کرد»

2014 August 23

خبر / رادیو کوچه

فایل صوتی را از اینجا بشنوید

 

فایل را از این جا دانلود کنید

علی کریمی، عطاران، فلاحی و دایی را به چالش سطل آب یخ دعوت کرد

«علی کریمی» ستاره بازنشسته فوتبال ایران، رضا عطاران، مازیار فلاحی و علی دایی را به چالش سطل آب یخ دعوت کرد.

مدتی است که چالش سطل آب یخ میان ستاره‌های فوتبال و سینمای جهان به راه افتاده است. این چالش به ایران هم رسیده و علی کریمی ستاره بازنشسته فوتبال ایران، سه نفر را به این چالش دعوت کرد. کریمی در فیلمی که در صفحه اینستاگرام خود منتشر کرده گفت: من علی کریمی هستم و این چالش سطل یخ است. آقایان رضا عطاران، مازیار فلاحی و علی دایی را به این چالش دعوت می‌کنم.

22

وقتی بروم تازه می‌فهمند کفاشیان که بود

رییس فدراسیون فوتبال که این روزها خبرهایی مبنی بر اعمال فشار برخی برای برکناری‌اش مطرح شده است از منتقدان خود خواست دو سال دیگر طاقت بیاورند تا زمان مجمع برسد و آن‌وقت هرکاری از دستشان برمی‌آید انجام دهند. «علی کفاشیان» هم‌چنین گفت: مثل برخی آقایان نیستم که وقتی در فدراسیون نیستند علیه مدیریت جوسازی می‌کنند. خواهید دید که وقتی بروم دیگر علیه مدیریت صحبت نمی‌کنم.

به گزارش مهر، علی کفاشیان که دومین چهار ساله ریاستش بر فدراسیون فوتبال را سپری می‌کند، طی روزهای گذشته با هجمه‌ای از انتقادات مواجه بود که گروهی با مطرح کردن بحث تخلفات صورت گرفته در اساس‌نامه فدراسیون فوتبال، به دنبال حاشیه‌سازی برای وی هستند تا شاید کار را به برکناری رییس بکشانند. این اتفاق در شرایطی رخ داده که کفاشیان روز پنجشنبه در جلسه‌ای با «کارلوس کی‌روش» با وی برای ادامه هم‌کاری به توافق نهایی دست یافت.

ضمن این‌که علی کفاشیان به تازگی به عنوان رییس کمیته تغییر ساختار فوتبال آسیا انتخاب شده و روز 25 مرداد دومین جلسه این کمیته را برگزار کرد. گرفتن این پست و اتفاقاتی که این روزها پیرامون فدراسیون فوتبال رخ داده است بهانه‌ای شد تا با رییس این فدراسیون گفت‌و‌گو کنیم.

علی کفاشیان در ابتدای گفت‌و‌گویش در مورد اختیارات و وظایف کمیته تغییر ساختار فوتبال آسیا گفت: این کمیته برای مشخص کردن استراتژی و چشم‌انداز فوتبال آسیا طراحی شده و در جلساتی که داریم پیرامون نقایص و کمبودهایی که در فوتبال این قاره وجود دارد بحث و تبادل نظر خواهیم کرد. ضمن این‌که برخی موارد نیاز به تغییرات و اصلاحات دارد که در این کمیته مورد بررسی قرار می‌گیرد.

kafashian

 

رییس فدراسیون فوتبال به اتفاقاتی که طی روزهای گذشته پیرامون اساس‌نامه فدراسیون ایران رخ داده و مسایلی که از سوی برخی مخالفان مطرح شده پرداخت و گفت: هدف این حاشیه‌سازی‌ها را نمی‌دانم. به هر حال بالاترین مقام تصمیم‌گیر برای فوتبال مجمع است و کسی به صورت انفرادی نمی‌تواند در این مورد اظهار‌نظر کند. مجمع ما هفتاد و چهار عضو دارد که می‌توانند به صورت کتبی از فدراسیون فوتبال درخواست تغییر در موارد مورد نظرشان را ارایه کنند.

علی کفاشیان ادامه داد: حاشیه‌هایی که این روزها ایجاد شده از سوی افرادی است که عضو مجمع نیستند و به صورت انفرادی می‌خواهند مسایلی را مطرح کنند که با واقعیت فاصله دارد. اگر اینها عضو مجمع بودند می‌توانستند به صورت کتبی موارد مد‌نظرشان را ارایه کنند تا مورد بررسی قرار بگیرد. وقتی کسی به صورت کتبی درخواستی را مطرح می‌کند فدراسیون دو کار را انجام می‌دهد. اول این‌که آن را به اعضای هیات‌رییسه ارایه کند و دوم این‌که آن را به مجمع ببرد تا پیرامونش تصمیم‌گیری شود.

وی با تاکید بر این‌که دو سال دیگر از ریاستش بر فدراسیون فوتبال باقی مانده است گفت: هر کسی که تغییرات فدراسیون فوتبال را مد‌نظر قرارداده است باید به فکر دو سال دیگر باشد. ما که نمی‌توانیم سرخود کاری کنیم. باید همه چیز روال قانونی‌اش را طی کند و ابتدا به هیات‌رییسه برود و سپس به مجمع. برخی‌ها می‌خواهند در روند کار ما اخلال ایجاد کنند که فعلن در این دو سال، کاری از پیش نخواهند برد و باید به فکر دو سال بعد باشند.

kafashian

کفاشیان گفت: این افراد می‌خواهند برای فدراسیون فوتبال در راهی که پیش می‌رود مزاحمت ایجاد کنند. اما من مثل آنها نیستم و هر وقت از فوتبال رفتم دیگر در مورد مدیریت آن صحبت نخواهم کرد. وقتی رفتم قدر من و کارهایی که انجام داده‌ام را خواهند فهمید. الان تیم‌های ملی در همه رده‌های پایه فعال هستند و دارند اردوها و برنامه‌هایشان را پشت‌سر می‌گذارند. بالاخره ما هم باید روزی جایمان را به جوان‌ها بدهیم.

مرد شماره یک تصمیم‌گیری در فوتبال ایران در پاسخ به این پرسش که اگر کی‌روش به هم‌راه تیم‌ملی نتواند در جام ملت‌های آسیا انتظارات را برآورده کند تکلیف او چه خواهد شد، گفت: درست است که اولویت ما جام‌جهانی است، اما اگر این اتفاق رخ دهد می‌توانیم کی‌روش را کنار بگذاریم، اما باید خسارت او را بدهیم. همان‌طور که کی‌روش هم اگر بخواهد قراردادش را فسخ کند باید خسارت فدراسیون فوتبال را بدهد.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , , , ,