Saturday, 18 July 2015
22 January 2021
جهانگیری دستور پیگیری داد

«ثبت معدن ١٠ میلیارد تومانی به نام همسر یک مدیر دولت روحانی»

2014 August 25

خبر / رادیو کوچه

 

«اسحاق جهانگیری» معاون اول رییس جمهوری ایران به رییس دبیرخانه ستاد هماهنگی مبارزه با مفاسد اقتصادی دستور داد در خصوص یکی از معادن آهن این کشور که گفته شده یکی از مدیران دولت فعلی آن را به نام همسر خود ثبت کرده، با دقت و سرعت بررسی و پیگیری شود.

پایگاه اطلاع رسانی دولت، روز دوشنبه سوم شهریور ماه گزارش داده است، «اسحاق جهانگیری» پس از اطلاع از موضوع، در پی‌نوشتی به رییس دبیرخانه ستاد هماهنگی مبارزه با مفاسد اقتصادی تاکید کرد: «موضوع بسیار مهمی است، با دقت و سرعت پیگیری و در صورت صحت مطلب، ضمن ارجاع پرونده به قوه قضاییه، نتیجه گزارش شود.»

معاون اول رییس جمهوری ایران در این پی‌نوشت همچنین خطاب به وزیر صنعت، معدن و تجارت بر ضرورت همکاری آن وزارت‌خانه برای پیگیری موضوع تاکید کرده است.

jahangiri

روز شنبه گذشته «غلامرضا اسدالهی» نماینده تایباد در مجلس ایران، مدعی شده بود که برخی معادن به نام مدیران دولتی و خانواده‌هایشان ثبت شده و این تخلفات در دولت گذشته و دولت فعلی نیز ادامه دارد. این نماینده همچنین از ثبت یک معدن آهن به ارزش ١٠ میلیارد تومان به نام همسر یکی از مدیران دولت فعلی خبر داده بود.

بنابه همین گزارش، به مناسبت هفته دولت «محمدرضا نعمت زاده»، وزیر صنعت، معدن و تجارت با حضور در جمع خبرنگاران گفته است: «برخی از صاحبان پروانه‌های بهره‌برداری از معادن به مدت پنج سال بهره‌برداری از معدن را معطل کرده بودند که با آن‌ها برخورد کردیم.»

وی ادامه داده است: یک معدن در سال ٨١ به زن یکی از مدیران واگذار شده بود که پروانه بهره‌برداری آن را لغو کردیم.

«محمدرضا نعمت زاده» همچنین گفته است: «خیلی از تصمیم‌ها و واگذاری‌های اشتباه دولت قبل اصلاح شده و طی این مدت توانستیم ١۵٠ فقره پروانه در بخش معدن که به ناحق در دولت گذشته صادر شده بود را باطل کنیم.»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , , ,