Saturday, 18 July 2015
05 December 2021
از سوی باراک اوباما

«صدور اجازه پروازهای شناسایی ارتش آمریکا بر فراز سوریه»

2014 August 26

خبر / رادیو کوچه

 

منابع رسمی آمریکایی روز سه‌شنبه بیست و ششم آگوست گزارش دادند که «باراک اوباما»، رییس جمهوری این کشور، به منظور ارزیابی و شناسایی مواضع نیروهای دولت اسلامی در سوریه، دستور آغاز پروازهای شناسایی بر فراز خاک این کشور را صادر کرده است.

روزنامه «نیویورک‌تایمز» از قول یک مقام ارشد دولتی می‌گوید باراک اوباما طی روزهای آخر هفته اجازه پروازها را صاد کرده است، و برخی گزارش‌ها، حاکی از آن است که پروازهای شناسایی آغاز شده است.

پیش از این نیز روزنامه «وال‌استریت جورنال» از قول مقام‌های ارشد آمریکایی گفته بود پنتاگون در حال آماده شدن برای فرستادن هواپیماهای جاسوسی، از جمله هواپیماهای بدون سرنشین، به حریم هوایی سوریه برای جمع‌آوری اطلاعات در مورد اسلام‌گرایان است.

pehpad

هرچند روز دوشنبه بیست و پنجم آگوست، دفتر رییس جمهوری آمریکا تاکید کرد که آقای اوباما انجام عملیات نظامی در داخل مرزهای سوریه را تایید نکرده است، اما کسب اطلاعات در مورد شبه‌نظامیان گروه موسوم به دولت اسلامی «داعش»برای حمله احتمالی به مواضع آنان در سوریه لازم است.

به همین دلیل، برخی کارشناسان گفته‌اند که دستور انجام پروازهای شناسایی می‌تواند مقدمه انجام عملیات نظامی شامل حمله هوایی به مواضع نیروهای دولت اسلامی در داخل خاک سوریه باشد.

پیشتر، ایالات متحده یک رشته عملیات هوایی را علیه مواضع این نیروها در خاک عراق به اجرا گذاشته که گفته می‌شود در متوقف کردن پیشروی آن‌ها به خصوص به سوی اقلیم کردستان موثر بوده است.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , ,