Saturday, 18 July 2015
21 September 2021
روزانه با کوچه

«حائری شیرازی: سود ٢۵ درصدی بانکی مردم را لاشخور می‌کند»

2014 August 31

شهرزاد کریمی / رادیوکوچه

فایل صوتی را از اینجا بشنوید

 

فایل را از این جا دانلود کنید

حائری شیرازی: سود ٢۵ درصدی بانکی مردم را لاشخور می‌کند. به گزارش ایسنا، این عضو مجلس خبرگان رهبری در گفت‌وگو با سایت «ابنا» با تاکید بر ضرورت ثبات پول – هم‌چون زمان صدر اسلام – گفت: مقاومت با ثبات صورت می‌‎گیرد؛ یعنی اول باید پول‌مان را هم‌چون صدراسلام مال کنیم تا نیازی به مضاربه و بهره و این برنامه‌ها نداشته باشد.

وی افزود: شرایط فعلی که بانک‎‌ها حدود بیست و پنج درصد سود می‌‎دهند، موجبات آماده‌خوری و لاش‌خور شدن مردم را فراهم می‌‎کند. وقتی کسی پول مفت خورد، قلبش می‌‎میرد؛ وقتی دلش مرد، دیگر کار خیر انجام نمی‌‎دهد. حال، دل که فاسد شود، چشم، دست، پا و دیگر اعضای بدن نیز فاسد می‌‎شوند؛ چراکه قلب مرکز فرماندهی است.

post-facebook

امروز در برنامه روزانه با کوچه خبر داریم، خبرای خوب و بد و متوسط و فرهنگی و سیاسی. در کنارش می‌خواهیم بپردازیم به سرکه، ماده‌ای یا بهتره بگم مایعی خوراکی که علاوه بر طعم دهندگی، خواص زیادی داره. خواصی که هنوز خیلی‌هامون خیلی‌هاشو نمی‌دونیم. (ببخشید خیلی‌هامون زیاد شد). یک‌سری هم به تاریخ می‌زنیم و می‌ریم سراغ یک اختراع خیلی متداول، که می‌شه گفت همه باسواد‌ها ازش استفاده می‌کنن، یا درسنین کودکی استفاده کردن. عین اله (باقرزاده) یا همون آقای «حسن رضیانی» بازیگر مجموعه فیلم‌های صمد رو هم ازش یادی خواهیم کرد. سری هم به هالیوود می‌زنیم و از ازدواجی براتون می‌گیم که بعد از نه سال زندگی مشترک بین یک زوج خیلی پرطرفدار اتفاق افتاده. حواشی فیلم «شهرموش‌ها» و آمارهای فروش موضوع دیگری هست که بهش خواهیم پرداخت. مطالب دیگه‌ای هم هست…. بشنوید و با ما هم‌راه باشید

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , , , ,