Saturday, 18 July 2015
04 December 2020
جیش النصر طی اطلاعیه‌ای اعلام کرد

«جیش النصر می‌گوید، عامل ترور رهبر این گروه را دستگیر کرده»

2014 September 01

خبر / رادیو کوچه

 

سازمان «جیش النصر» طی اطلاعیه‌ای از دستگیری یکی از عوامل ترور عبد الرئوف ریگی رهبر این گروه را که از عوامل وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی ایران است، خبر داد.

سازمان جیش النصر یک‌شنبه سی و یکم آگوست با انتشار اطلاعیه‌ای در سایت و صفحه رسمی فیس‌بوک این گروه منتشر کرد، در این اطلاعیه آمده است: «بدینوسیله به اطلاع عموم مردم ایران و جهان می‌رسانیم که یک تن از عوامل فریب خورده رژیم به نام ابراهیم مهرنهاد که نقش اساسی در ترور و به شهادت رساندن امیر سازمان جیش النصر استاد مجاهد مولوی عبدالرئوف ریگی داشت دستگیر شد و به اعمال و کردار شوم خویش اعتراف نمود وسپس توسط همسنگران استاد بزرگ به سزای اعمال خویش رسید.»

در این اطلاعیه همچنین آمده است، «ابراهیم مهرنهاد در اعترافات خویش گفته که هدف ما بعد از ترور مولوی عبدالرئوف ترور افراد جیش العدل بوده تا بین مبارزین اختلافات زیاد شودند و همدیگر را نابود کنند.»

ebrahimmehrahad

جیش النصر در اطلاعیه خود، تاکید کرده است که گروه جیش العدل هیچ ارتباطی با ترور عبد الرئوف ریگی نداشته و فرد دستگیر شده که برنامه بعدی «وزارت اطلاعا ایران» ترور افراد جیش العدل به منظور افزایش اختلاف میان این دو گروه است.

عبد الرئوف ریگی رهبر جیش النصر روز پنج‌شنبه بیست و هشتم آگوست در شهر کویته پاکستان ترور شد، که رسانه‌های خبری داخل ایران آن را به گروه جیش العدل نسبت دادند اما جیش النصر آن را رد و اعلام کرد که عبدالرئوف ریگی و خواهرزاده‌اش ابربکر ریگی توسط جمهوری اسلامی کشته شده‌اند.

عبد الرئوف ریگی برادر عبدالمالک ریگی رهبر پیشین گروه جند‌اله بود که مشی مسلحانه را برای مبارزه با جمهوری اسلامی ایران در استان سیستان و بلوچستان برگزیده بود. عبدالمالک ریگی توسط نیروهای امنیتی جمهوری اسلامی ایران دستگیر و در زندان اوین تهران اعدام شد.

جیش النصر که رهبری آن را عبدالرئوف ریگی بر عهده داشت، پس از ماجرای گروگان‌گیری سربازان ایرانی به ‌وسیله گروه جیش‌العدل در اسفندماه سال گذشته و در پی اختلافات داخلى این گروه بر سر اعدام گروهبان جمشید دانایی فر تاسیس شد.

مطالب مرتبط

عبدالرئوف ریگی، رهبر گروه جیش‌النصر و ابوبکر ریگی کشته شدند

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , ,