Saturday, 18 July 2015
22 January 2021
در پاسخ به مخالفان اینترنت پرسرعت

«روحانی گفت نمی‌توانیم دروازه‌های دنیا را به روی نسل جوان‌مان ببندیم»

2014 September 01

خبر / رادیو کوچه

 

حسن روحانی رییس جمهوری اسلامی ایران گفت: ما نمی‌توانیم دروازه‌های دنیا را به روی نسل جوانمان ببندیم.

به گزارش ایسنا، رییس جمهوری ایران روز دوشنبه دهم شهریور ماه که در اجلاس روز جهانی مساجد صحبت می‌کرد، با بیان این مطلب کهما نمی‌توانیم دروازه‌های دنیا را به روی نسل جوانمان ببندیم، اظهار کرد،این درست است که می‌گویند نسل جوان را باید از آب مسموم و یا هوای مسموم بر حذر داشت اما چه کنیم که هوا آن‌چنان آلوده است که تنها با ماسک قوی می‌توان در برابر این آلودگی ایستاد.

حسن روحانی همچنین با بیان این که نسل جوان ما نیاز به توان و قدرت ایستادگی در برابر فضاهای آلوده را دارد اظهار کرد: امروز فضای عالم از ارتباط جدید پر شده است. زمانی اگر مومنی در خانه‌اش رادیو داشت آن رادیو را در قفسه می‌گذاشت در آن را قفل می‌کرد تا همسر و فرزندش آن رادیو را در ساعاتی که نباید باز نکند و من فکر می‌کنم که ما از آن دوران عبور کرده‌ایم.

rouhani

رییس جمهوری ایران در بخشی دیگر از سخنان خود گفت: «هجمه‌ای که در دنیای امروز وجود دارد قابل توجه است، کسی که اینترنت را نداند در دنیای امروز نه تنها او را عالم نمی‌دانند بلکه دانشجو هم نمی‌دانند. امروز اگر کسی نتواند از اینترنت استفاده کند حق ورود به دانشگاه را هم ندارد.»

وی همچنین تاکید کرده است: امروز اولین شرط ورود به دانشگاه‌های خارج از کشور استفاده قوی و درست از اینترنت است. یعنی در غیر این صورت نمی‌توان دانشجو بود چه برسد به این که اندیشمند شد.

آقای روحانی همچنین با بیان این‌که، دنیای امروز شرایط جدیدی را پیش روی ما گذاشته است گفته است، اگر امروز هم به نسل دوم موبایل نرسیم فردا خواهیم رسید فردا نرسیم روزهای آینده خواهیم رسید.

رییس جمهوری اسلامی ایران در ماه‌های گذشته به انتقاد از وضعیت اینترنت و فیلترینگ در ایران پرداخته که این انتقادات او با واکنش منفی برخی از روحانیون ایران روبرو شد.

در همین رابطه، آیت‌اله ناصر مکارم شیرازی، از مراجع دینی شیعه، روز سوم شهریور ماه در پاسخ به یک استفتاء ارایه خدمات اینترنت پرسرعت در ایران را برخلاف شرع و موازین اخلاق دینی دانست.

مطالب مرتبط

مکارم شیرازی استفاده از اینترنت پرسرعت را خلاف شرع دانست

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , ,