Saturday, 18 July 2015
22 January 2021
خبرهای ورشی

«عقب‌نشینی وزیر ورزش در خصوص بحث با نوروزی»

2014 September 04

خبر / رادیو کوچه

فایل صوتی را از اینجا بشنوید

 

فایل را از این جا دانلود کنید

عقب‌نشینی وزیر ورزش در خصوص بحث با نوروزی

وزیر ورزش و جوانان ضمن رد هر‌گونه مناقشه و جدل با «امید نوروزی» در بازدید روز گذشته از اردوی تیم‌ملی گفت: صحبتم با ملی‌پوش کشتی بحث پدر و فرزندی بود. چنین صحبتی در حالی از سوی گودرزی عنوان می‌شود که در یک روز گذشته رسانه‌های اجتماعی به انتقادات شدیدی از وزیر ورزش در خصوص بحث با قهرمان المپیک پرداخته‌اند.

به گزارش ایلنا، «محمود گودرزی» در پایان جلسه هیات‌دولت با حضور در جمع خبرنگاران در پاسخ به سوال ایلنا در خصوص اظهارات مطرح شده پیرامون بحث و جدل وی با امید نوروزی در اردوی تیم‌ملی کشتی ضمن تکذیب این خبر گفت: چنین چیزی وجود نداشته و ندارد. بنده معمولن از اردوهای ملی بازدید می‌کنم و مسایل فنی، مالی و روانی را مورد پرسش قرار می‌دهم.

وی افزود: در این دیدارها معمولن بچه‌های ورزشکار مطالباتی دارند که آنها را مطرح می‌کنند؛ طبیعی است برخی در خصوص بدهی‌های فدراسیون‌ها از ما سوال می‌کنند و این مطالبه را از ما دارند و از ما می‌خواهند دولت کمک‌های مالی خود را بیشتر کند.

omidnawroi

وزیر ورزش و جوانان خاطرنشان کرد: با طرح سوالات این دوستان برای آنها مطرح می‌شود محدودیت‌های منابع برای ما وجود دارد، اما برخی کم‌صبر هستند، در حالی‌که زمان بیشتری برای حل این مسایل نیاز است.

وزیر ورزش و جوانان در بخش دیگری از سخنان خود درباره انتخاب سرمربی تیم‌ملی گفت: وزارت ورزش در انتخاب سرمربی تیم‌ملی فوتبال دخالت نمی‌کند و این مسئله، از اختیارات هیات‌رییسه و رییس فدراسیون فوتبال است.

وی اضافه کرد: انتخاب سرمربی، عقد قرارداد، محتوای قرارداد و… در حیطه اختیارات و وظایف فدراسیون است و با مدیریت هیات‌رییسه و رییس فدراسیون انجام می‌شود.

گودرزی افزود: تلاش وزارت ورزش بر این است که کوچک‌ترین دخالتی در گزینش، عقد قرارداد، رقم قرارداد و مفاد قرارداد نکند، اما اگر فدراسیون‌ها سوال کنند و از وزارت ورزش مشورت بخواهند، به آنها مشورت‌های فنی و تخصصی در این حوزه‌ها ارایه می‌شود و اگر هم نخواهند، مختار هستند و می‌توانند به طور مستقل عمل کنند.

وزیر ورزش و جوانان تصریح کرد: سرمربی تیم‌ملی فوتبال نیز باید مانند سرمربی سایر تیم‌های ملی حتمن توسط فدراسیون‌ها انتخاب و گزینش شود. با وی توافق صورت گیرد و عقد قرارداد انجام شود. اگر از ما کمک مالی بخواهند در چارچوب همان تقویم پیش‌بینی شده و توانمندی‌های وزارت ورزش به آنها کمک خواهد شد، اما واقعن این‌طور نیست که مستقیم یا غیرمستقیم در گزینش افراد دخالت کنیم و من این مسئله را تکذیب می‌کنم. برخی رسانه‌ها اخبار نادرست و کذبی منتشر می‌کنند که صحت ندارد و من خواهش می‌کنم در این رابطه تجدیدنظر شود.

godari

وی در مورد آغاز بازی‌های آسیایی اینچئون و اعزام کاروان ورزشی ایران به این مسابقات در اواخر شهریور گفت: در این بازی‌ها دو گروه از ورزشکاران ما عازم این بازی‌ها خواهند شد. گروه اول افرادی هستند که در بازی‌های آسیایی شرکت می‌کنند و از این میان حدود دویست و هشتاد و پنج ورزشکار، صد و شصت و پنج نفر کادر فنی و تعدادی هم‌راه وجود دارند که در کل این کاروان به پانصد و پنجاه نفر می‌رسد که به لحاظ کمی نسبت به دوره قبل به دلیل محدودیت‌های مالی این میزان کاهش قابل توجهی داشته است.

گودرزی در مورد کمک مالی وزارت ورزش به فدراسیون‌ها نیز گفت: ما برای این کار فدراسیون‌ها را در یک جدولی به سه بخش تقسیم می‌کنیم که طبق آن کمک دولت به آنها تعلق خواهد گرفت. این کمک‌ها بستگی به وضعیت تقویمی دارد که خود فدراسیون‌ها به ما می‌دهند. از سوی وزارت ورزش و دولت به همه فدراسیون‌ها کمک می‌شود و فدراسیون فوتبال نیز از این امر مستثنا نیست.

وزیر ورزش و جوانان در خصوص مصوبه دولت برای تکمیل پروژه‌های عمرانی و این‌که آیا این مصوبه شامل پروژه‌های ورزشی نیز می‌شود گفت: ما در این مساله تابع سیاست‌های دولت هستیم. تصمیم نوبخت و به طور کلی دولت این بود که به جای تقسیم اعتبارات در پروژه‌های مختلف پروژه‌های در حد بالا را به اتمام برسانیم. در هفته دولت حدود صد و هفت پروژه افتتاح شد که تا پایان سال نیز علاوه بر این میزان، بودجه صد و هفتاد پروژه دیگر تامین خواهد شد که از این میان حدود چهل و هشت پروژه در آینده نزدیک افتتاح می‌شود.

پرداخت ٨.۵ میلیارد تومان به کادر فنی و بازیکنان پرسپولیس

مدیر‌عامل باشگاه پرسپولیس با اعلام این‌که باشگاه مطالبات بازیکنان را تفکیک نکرده است گفت: باشگاه بر انجام کلیه تعهدات خود نسبت به اعضای تیم اعم از قراردادهای فصل گذشته و فصل جاری تاکید دارد. وی هم‌چنین از پرداخت هشت میلیارد و پانصد میلیون تومان به بازیکنان و کادر فنی این تیم در فصل جاری خبر داد.

به گزارش مهر، «علیرضا رحیمی» در گفت‌و‌گو با سایت باشگاه پرسپولیس افزود: از زمانی‌که گروه مدیریتی جدید در باشگاه پرسپولیس حضور پیدا کرده است به استناد قراردادهای منعقده مبلغ هشت میلیارد و پانصد میلیون تومان فقط به کادر‌فنی و بازیکنان پرداخت شده است اما با وجود پرداخت این حجم بالا از پول در مدت زمان ٣ تا ۴ ماهه، با توجه به این‌که بابت فصل گذشته بدهی زیادی به بازیکنان وجود داشت، هنوز بخشی از تعهدات سال گذشته انجام نشده است که باشگاه مصمم به تسویه آن است.

perspolis

وی ادامه داد: بخش عمده‌ای از مبلغ هشت و نیم میلیارد تومان به پرداخت مطالبات فصل قبل تیم اختصاص پیدا کرد، اما با توجه به تعهدات سنگین بر جای مانده از فصل گذشته که مدیریت جدید با آن رو‌به‌رو بود هنوز بخشی از این بدهی باقی مانده است که تسویه آن در دستور کار باشگاه قرار دارد. البته بخشی از این مبلغ نیز به قراردادهای این فصل اعضای تیم اختصاص پیدا کرده است.

علیرضا رحیمی با اشاره به این‌که پرداخت مطالبات بازیکنان در صدر اولویت‌های مالی باشگاه قرار دارد خاطرنشان کرد: عمل‌کرد باشگاه در ٣، ۴ ماه اخیر موید این نکته است که اراده کامل برای پرداخت حقوق کامل اعضای تیم وجود دارد. از این نظر پرداخت‌ها را تفکیک نکردیم چون از نظر باشگاه مجموع مطالبات مربیان و بازیکنان ملاک عمل قرار دارد که مرحله به مرحله نسبت به پرداخت آن اقدام خواهد شد.

مدیر عامل پرسپولیس تاکید کرد: البته ما هم بر اساس منابع مالی دریافتی که عمده آن از ناحیه اسپانسر تامین می‌شود، برای پرداخت‌ها برنامه‌ریزی کرده‌ایم و با انجام تعهدات مالی از سوی اسپانسر که بخشی از آن نیز محقق شده است در جهت تسویه مطالبات تیم و به‌روز شدن باشگاه در این بخش حرکت می‌کنیم. امیدواریم اسپانسر باشگاه نیز با انجام تعهدات در زمان مقرر پرسپولیس را در این مسیر یاری کند.

وی در پایان افزود: من در همین‌جا از اعضای تیم فوتبال پرسپولیس که با وجود پاره‌ای مسایل، با تعصب در جهت بهبود شرایط تیم و خوشحال نمودن هواداران گام بر‌می‌دارند تشکر می‌کنم. از هواداران هم تقاضا داریم با تمام قوا از مربیان و بازیکنان که فداکارانه برای تیم در تلاش هستند حمایت کنند تا شاهد بازی‌ها و نتایج خوب در ادامه رقابت‌های لیگ و حضور مقتدرانه در جام قهرمانان آسیا باشیم.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , ,