Saturday, 18 July 2015
18 January 2021
 معاون حقوقی سابق قوه قضاییه

«قانون اجازه اعلام اسامی بدهکاران بانکی را نمی‌دهد»

2014 September 05

خبر / رادیو کوچه

 

«علی رازینی» یکی از اعضای مجلس خبرگان ایران روز پنج‌شنبه سیزدهم شهریور ماه، در رابطه با این سوال که چرا قوه قضاییه اسامی بدهکاران بانکی را اعلام نمی‌کند، با بیان این‌که قوه قضاییه طبق قانون عمل می‌کند. گفت: کدام قانون گفته است که در حال حاضر این اسامی باید اعلام شود؟

بنابه گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران «ایسنا»حجت الاسلام «علی رازینی» از اعضای مجلس خبرگان و معاون حقوقی سابق قوه قضاییه ایران، در پاسخ به این پرسش که چرا اسامی بدهکاران به سیستم بانکی از سوی قوه قضاییه اعلام نمی شود؟ گفته است: قوه قضاییه طبق قانون عمل می‌کند. کدام قانون گفته است که در حال حاضر این اسامی باید اعلام شود؟ مجلس شورای اسلامی قوانین را تصویب می‌کند و ما نیز طبق این قوانین عمل می‌کنیم و هر جا که قانون گفته است اعلام کنید ما بر اساس آن اعلام می‌کنیم.

razini

وی در ادامه گفته است: به طور مثال ما وقتی رایی می‌دهیم، بعد از حدود ٢٠ روز این رای قابل اعتراض است و به دادگاه تجدیدنظر و دیوان می‌رود که این را قانون مجلس به ما گفته است ولی اگر قانون مجلس بگوید که خیر، این رای قطعی است ما همان مرحله اول رای قطعی می‌دهیم ولی وقتی قانون می‌گوید که ظرف یک ماه قابل اعتراض است بر همین اساس عمل می‌کنیم.

بنابه این گزارش این عضو مجلس خبرگان، با بیان این‌که «افتخار قوه قضاییه این است که صد در صد طبق قانون عمل کند»، اظهار کرده است: ما تابع شعارها و التهابات بیرون جامعه نیستیم، اگر قانون به ما گفت که همه مطالب پرونده‌ها را قبل از اثبات اعلام کنید ما اعلام می‌کنیم، اما قانون این را نگفته بلکه فعلن گفته است تا زمانی‌که در دادگاه اثبات نشده و قطعی نشد حق اعلام نداریم و هر زمانی که که اجازه داد و الزام کرد ما این کار را انجام می‌دهیم.

پیش از این «عزت‌اله یوسفیان ملا» عضو ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی در ایران روز شنبه چهارم مرداد ماه گفته بود، کل نقدینگی در ایران ۴۰۰هزار میلیارد تومان است که حدود صدهزار میلیارد تومان آن یعنی یک چهارم نقدینگی کل کشور در قالب تسهیلات به عنوان‌های مختلف در اختیار ۶۰۰نفر قرار داده شده است.

مطالب مرتبط

یک چهارم نقدینگی کل ایران در اختیار حدود شش‌صد نفر

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , , , ,