Saturday, 18 July 2015
25 May 2020
ظهور جنبش خلافت

«بازگشت اسلام به اصل خود»

2014 September 06

فیروز نجومی / مقاله وارده / رادیو کوچه

 

شاید اگر لشگر اسلام به رهبری سعد بن ابی وقاص، لشگر ایران به فرماندهی رستم فرخزاد را در قادسیه شکست نداده بود، هرگز اسلام دینی جهان‌گیر نمی‌گردید. شاید هم اگر اسلام یک‌بار دیگر در ۳۵ سال پیش از این، شاهنشاهی ایران را واژگون نساخته بود، نه شاهد ظهور ولایت به مثابه ادامه رسالت بودیم و نه ظهور جنبش خلافت از اخوان المسلمین و طالبان گرفته تا القاعده و داعشی‌ها. یعنی که هرگز شاهد بر بازگشت اسلام به اصل خود و یا وصلت دین و قدرت، نبودیم. درست است که این جنبش‌های اسلامی باهم در اختلاف و ستیزاند، و در شرایط تاریخی متفاوتی پا به عرصه وجود گذارارده‌اند. اما، آنان همه همچون داعشی‌ها پرچم سیاه اسلام را برافراشته‌اند، پرچمی که بر آن شعار «لاالله الا الله» نقش بسته است،‌‌ همان پرچمی که پیامبر اسلام در ۱۴۰۰ سال پیش از این بدوش کشیده است. پرچم اسلام در دست پیامبر در آنزمان فراخوانی بود بسوی تسلیم و اطاعت، و هنوز هم‌‌ همان فراخوان است، چه بدست خمینی و خامنه‌ای بر افراشته شود و یا بدست ملا عمر و یا اسامه بن لادن و یا ابوبکر البغدادی، خلیفه مسلمین جهان.

talban

همچنانکه، در ۱۴۰۰ سال پیش فراخوان به تسلیم و اطاعت، بدون قهر و خشونت، بدون جنگ و خونریزی، بدون تجاوز و گردن زنی، بدون لشگر کشی و شمشیر زنی می‌سر نمی‌شد، امروز هم شدنی نیست. پیامبر اسلام بفرمان الله و در راه خشنودی او دست به جهاد زد و دست خود را بخون بسیاری از افراد قبایلی که تن به تسلیم و اطاعت ندادند، آلوده نمود. وگرنه جز انگشت شماری، کسی دیگری هرگز لا الله الا الله را بزبان نمی‌راند. اگر بر زبان راندند از ترس فرود شمشیر بر گردن بود. تاریخ نیز شاهد بر آن است که بیش از ده سال، یعنی تا زمانیکه محمد در مدینه دست بشمشیر نبرده بود بجز‌‌ همان انگشت شمار باو نگرویدند. پس از گردن زدن و یا فروش اسرایی که در راهزنی بدر بدست آورده بودند، مردم به فرا خوان محمد پاسخ دادند. از آن پس جهاد، جنگ و سلحشوری و بدست آوردن غنائم شیوه اصلی زندگی بود.

در پیروی از پیامبر اسلام است که دست رهبران جنبشهای اسلامی نیز همه بخون مخالفان خود آلوده است. یعنی که جنبشهای اسلامی چه از نوع ولایی و چه «خلفایی،» از امامپرستان گرفته تا اخوان المسلمین و داعشی‌ها، اسلام را به اصل خود بازگشت داده‌اند، به دین جهاد وشهادت، دین قتل فی السبیل الله، دین قهر و خشونت، تجاوز و گردن زنی، غارت و چپاولگری، دین زور گیری و عنیمت گیری و انباشت ثروت.. خمینی در سخنرانی معروف به «سخنانی که هرگز پخش نشد،» سخت افسوس می‌خورد و خود را سر زنش می‌کند که همچون پیامبر اسلام که گردن هفصد یهودی را در یک روز می‌زند، انقلابی عمل نکرده است. که در و پیکر کشور را نبسته است و چپ‌ها و حقوق بشری‌ها را یکبار برای همیشه رهسپار نیستی نساخته است.

این بازگشت بدوران رسالت و خلافت، با «امامت» و یا «ولایت» خمینی، یک عالم و فقیه، مظهر دین اسلام فقاهتی آغاز گردید. او نیز در تبعیت از پیامبر اسلام، قوانین شرع اسلام را در خون و خفقان، بر زندگی ملت حاکم ساخت. امام خمینی شمشیر اسلام را بر کشید و به امتناع، تمرد سرپیچی، نافرمانی پایان بخشید و نیز به دگر اندیشی و دگر زیستی، پس نظام فرمانراوایی و فرمامانبری را بر اساس تسلیم و اطاعت بر قرار نمودت. البته بعدا از پیامبر اسلام هم بسی سبقت گرفت.

1khomaini

قراردادهای بین المللی را زیر پا گذارد، کارکنان سفارت آمریکا را گروگان گرفت. هشت سال جنگ با عراق را ادامه داد صد‌ها کشته بجای گذارد. در زندان‌ها دست به قتل عام زندانیان جپ و مجاهد زد. بازگشت بدوران اصیل حکومت اسلامی، بخشا با موفقیت آنجام گرفت. بعنوان مثال حجاب و جدایی جنسیت‌ها اجباری شد. تولید و مصرف الکل قدغن گردید. بار و کاباره بسته شد. شهر لذت فروشان را به آتش کشیدند تا غریزه جنسی امیال نفسانی را نابود سازد مردم و را بسوی زهد و تقوا، بسوی «راه مستقیم» هدایت نمایند.

این بدان معنا است که آنچه حکومت اسلامی و دیگر جنبش‌های اسلامی را بهم متصل می‌سازد، خشونت و بیرحمی و انتقام ستانی ست، خصیصه‌هایی که نهفته است در ذات اسلام، اسلام اصیل- نه «اسلام آمریکایی» و یا اسلامی که به حق و حقوق بشر احترام می‌گذارد. مگر در کلام الله می‌توان چیز دیگری یافت بجز تکرار کلام ترس و وحست از «عذاب الیم،» خشونت و بیرحمی و انتقام ستانی، تهدید و ارعاب به تنبیه و مجازات به شدید‌ترین وجهی، نه تنها در این جهان بلکه در آخرت. حد زدن، گردن زدن، قطع اعضای بدن، قصاص و سنگنسار، احکامی هستند قرآنی که در عصر معاصر باجرا گذاشته می‌شود. داعشی‌ها، خشونت و بیرحمی و انتقام ستانی را با جدا ساختن سر دو خبرنگار آمریکایی، به اوج خود رساندند اما، به هیچ وجه نخستین نیستند در قساوت و سفاکی. از آستین رهبران حکومت اسلامی هنوز خون بهترین فرزندان این آب و خاک می‌چکد. بی‌دلیل نیست که حکومت اسلامی اعدام در ملا عام را به مراسمی قدسی و وهم انگیز، روز مره و عادی مبدل ساخته است، چنانکه گویی یک یاد آوری ست که لا الله الا الله،، وگرنه مکافات تمرد و نافرمانی، سر بر فراز دار است، آنهم پس از بیش از ۳۵ سال کشتار و سرکوب و برقراری سکوت و خاموشی.

sangsar

بنابراین چندان تفاوتی نمی‌کند بدست، حزب الله و یا بسیجی و یا پاسدار ولایت، اسیر شوی و یا در دست داعشی‌ها و النطره و یا بوکو حرام و یا یک جنگنده خلافت خواه. اسیر را از انسانیت تخلیه می‌کنند و آنگاه لاشه‌های او را همچون خس و خاشاک به زباله‌دان می‌ریزند. حقیقت را از دهان «مادران خاوران،» باید شنید.

آخرین تصاویری و ویدیوهایی که داعشی‌ها و یا دولت اسلامی عراق و سوریه، در زیر پرچم لا الله الا الله، از جنایات خود در فضای مجازی منتشر کرده‌اند، در یکی از اخیر‌ترین آن‌ها داعشی‌ها را پس از تسخیر یک پادگان نظامی در سوریه نشان می‌دهد که ۲۵۰ سرباز سوری را باسارت در آورده‌اند. آن‌ها را دست بسته عریان نموده، ردیف خوابانده و به گلوله می‌بندند. گزارش‌ها بسیار است از سر بریدن‌ها و اعدام‌های دسته جمعی، غارت و چپاول و به اسارت درآوردن زنان و به حراج گذاردن آن‌ها به سبک تاریان بادیه نشین. داعشی به هرجا که می‌رسند نفس‌ها در سینه حبس می‌گردند.

به تبعیت از پیامبر اسلام، داعشی‌ها نیز شریعت را نیز همراه شمشیر نمودند و به هر شهر و دهکده‌ی که گام نهادند، قواعد و قوانین شریعت را جاری ساخته و نظام تسلیم و اطاعت را برقرار نموده‌اند، همچنانکه علما و فق‌ها برهبری ولی فقیه و یا طالبان و دیگر جنبش‌های اسلامی نیز زندگی اجتماعی را به تابعیت از مقررات شریعت اسلامی درآورده‌اند.

daesh1

اخوان المسلمین هنوز کنترل خود را بر دستگاه قدرت، و یا به تعبیر دیگری هنوز شمشیر نکشیده می‌خواستند قوانین شریعت را بر تمام نهاد‌های قانونی، فرهنگی و غیره حاکم سازند. فراموش کرده بودند که قدرت در دست ارتش سکولار بود.

اینجا مسئله، بازگشت اسلام به اصل خویش است، صرفنظر از فرقه گرایی. یعنی بازگشت به اسلامی که با همزاد خود، قدرت یکی ست و یگانه، یعنی اسلامی که با انسان، با آنچه انسانی ست، با غریزه آزادی، سر آشتی ندارد، غریزه‌ای که در جهان نوین از هدایایی بشمار می‌رود که طبیعت تنها به انسان بخشیده است. لا الله الا الله که در اصل فرا خوانی ست به تسلیم و اطاعت، در ستیز و خصومت است باهمه و هرچه که مظهر آزادی ست، تنوع و تکثر، تفاوت و تفارق، بدعت و نو آوری، اراده به خلقت و آفرنیش در تمامی عرصه‌های هنری و ادبی و علمی. همین چند روز پیش بود که داد و هوار مراجع تقلید از جمله آیت الله مکارم شیرازی بلند شده و اعتراض خود را به ورود تکنولوژی تلفن‌های نسل سوم آعلام کردند. بعدا آیت الله مکارم شیرازی اعلام کرد که با تکنولوژی مخالفتی ندارد اما، باید آلودگی‌ها را از آن استخراج نمود. آری مراجع تقلید همیشه خواسته‌اند جامعه را از آلودگی بزدایند، اما بوی گندابی که خود ساخته‌اند هنوز بمشامشان نرسیده است. اما، بمشام مردم رسیده است، این است که از آن پا به گریز برداشته‌اند.

این مطلب بدون ویرایش رادیو کوچه منتشر شده است

بیشتر بخوانید

توصیه ولایت، حفظ آرامش روانی

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , ,