Saturday, 18 July 2015
30 November 2020
طی تماسی از زندان اوین

«شهرام جزایری تاجر زندانی، رسانه‌ها را تهدید به شکایت کرد»

2014 September 10

خبر / رادیو کوچه

 

«شهرام جزایری عرب» یک تاجر و فعال اقتصادی ایرانی است که در سال ۱۳۸۱ در سن ۲۹ سالگی و در جریان یکی از بزرگ‌ترین و جنجالی‌ترین پرونده‌های فساد اقتصادی ایران بازداشت شد و هم اکنون در زندان اوین به سر می‌برد، ضمن اعتراض به گمانه‌زنی‌های رسانه‌ای درباره آزادی خود، رسانه‌ها را تهدید به شکایت کرد.

به گزارش «ایرنا» خبرگزاری رسمی ایران، شهرام جزایری روز چهارشنبه نوزدهم شهریور ماه در تماسی که از زندان اوین با این خبرگزاری داشته، گفته است: این‌که رسانه‌ها از قول برخی مسئولان قضایی گاه و بی‌گاه در خصوص آزادی من اطلاع‌رسانی می‌کنند، امری نادرست و بر خلاق حقوق قانونی ما زندانیان است.

براساس این گزارش وی ادامه داده است: رسانه‌ها با جوسازی‌های رسانه‌ای موجبات هتک حیثیت زندانیان فراهم کرده و این موضوع خلاق نص صریح قانون اساسی و سایر قوانین مرتبط است.

jazaieri

جزایری یادآور شده است: همان‌طور که قبلن نیز بارها گفته‌ام اگر به اقدامات دستگاه قضایی اعتماد داریم باید اجازه دهیم قوه قضاییه طبق قانون کار رسیدگی خود را به اتمام برساند و این‌گونه گمانه‌زنی‌ها به روند صحیح پرونده و اجرای حکم آسیب جدی وارد می‌کند.

جزایری اضافه کرده است: به صراحت تاکید می‌کنم از این لحظه به بعد هر رسانه‌ای له یا علیه آزادی بنده بدون طی مراتب قانونی اطلاع‌رسانی کند با قاطعیت شکایت می‌کنم زیرا پس از ١٣ سال حبس، فرزندان خردسالم چشم به راه آمدن پدرشان هستند.

علی اصغر جهانگیر رییس سازمان زندان‌ها و اقدامات تامینی و تربیتی ایران روز گذشته (سه شنبه) در حاشیه تودیع و معارفه معاونین حقوقی سابق و جدید قوه قضاییه در جمع خبرنگاران در خصوص تاریخ آزادی جزایری گفته بود: دوران زندانی شهرام جزایری باید ظرف همین مدت‌ها تمام می‌شده اما با توجه به پی‌گیری از دادگستری تهران فعلن آن‌ها نظرشان این است که باید در زندان باشد.

مطالب مرتبط

عفو رهبری ایران شامل شهرام جزایری نشد

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , , , 

۱ Comment


  1. Amin
    1

    فکر کنم بدتر از جزایرى درکشور هستند که دارند راحت کار میکنن واونایی که در این پرونده بودند هیچ خبرى از اونا نیست ولى جزایرى سیزده سال تو زندان جزاى کارشو کشید حال نوبت ازادیشه تاعدالت اجرا شود فکر کنم دیگه حقش بیشتر ازاین نیست