Saturday, 18 July 2015
02 December 2020
خبرهای ورزشی

«واکنش سایت فیفا به اخراج علی دایی»

2014 September 13

خبر / رادیو کوچه

فایل صوتی را از اینجا بشنوید

 

فایل را از این جا دانلود کنید

واکنش سایت فیفا به اخراج علی دایی

سایت فیفا نسبت به برکناری «علی دایی» از سرمربی‌گری پرسپولیس واکنش نشان داد.

به گزارش ایسنا، مسوولان باشگاه پرسپولیس روز چهارشنبه علی دایی را از سرمربی‌گری این تیم برکنار کردند.

در یکی دو روز گذشته رسانه‌های معتبر ورزشی جهان خبر برکناری علی دایی از سمت سرمربی‌گری پرسپولیس را پوشش دادند.

سایت فیفا درباره برکناری علی دایی از نیمکت مربی‌گری پرسپولیس نوشت: علی دایی اسطوره فوتبال ایران پس از شروعی ضعیف در رقابت‌های این فصل لیگ ایران از سمت مربی‌گری این تیم برکنار شد.

dai

دایی ۴۵ ساله اکنون «حمید درخشان» را جانشین صندلی خود روی نیمکت این تیم می‌بیند.

باشگاه پرسپولیس درباره برکناری علی دایی گفت: بعضی مواقع این‌گونه تغییرات شوکی را ایجاد می‌کند که باعث گرفتن نتیجه می‌شود. در حال حاضر قرار داشتن در رده نهم در بین شانزده تیم پس از ٧ هفته نتیجه خوبی محسوب نمی‌شود. امیدواریم هواداران پرسپولیس در هفته‌های آینده تیم‌شان را حمایت کنند تا این تیم به شرایط خوب خود بازگردد.

علی دایی یکی از بزرگ‌ترین شخصیت‌های فوتبالی ایران است که در ١۴٩ بازی ملی موفق شده ١٠٩ گل به ثمر برساند.

بازیکن سابق پرسپولیس از می ٢٠١٣ هدایت این تیم را بر عهده دارد.

حمید درخشان ۵۵ ساله از زمانی‌که از تیم داماش گیلان اخراج شد مربیگری نکرده است. او در سال ١٩٩۴ نیز هدایت پرسپولیس را به عهده داشت و این دومین بار است که روی نیمکت این تیم می‌نشیند.

برخورد با منتخب فدراسیون فوتبال از طریق مراجع انتظامی

معاون گردشگری کشور اعلام کرد: آژانس‌ مجری تورهای جام‌جهانی ٢٠١۴ تا زمان صدور رای کمیسیون عالی سازمان میراث فرهنگی و گردشگری باید تعطیل شود و تا آن زمان، به انجام هیچ‌گونه فعالیتی مجاز نیست.

به گزارش فرارو، در حالی‌‌که حدود یک‌ماه از صدور رای کمیته‌ فنی اداره‌ میراث فرهنگی و گردشگری استان تهران مبنی بر لغو مجوز آژانس منتخب فدراسیون فوتبال برای تورهای جام‌‌جهانی (تعطیلات رویایی) می‌گذرد، اما این آژانس هم‌چنان به فعالیت‌های خود ادامه می‌دهد.

22

مدیرکل میراث فرهنگی و گردشگری استان تهران برای پیگیری این موضوع، به مستنداتی نیاز دارد و وقتی از انتشار پیامک‌های تبلیغاتی، تلفن‌هایی که کارمندان این شرکت به آنها پاسخ می‌دهند و شرکتی که درهایش باز است و مشغول فروختن تور است، حرف به میان آمد، گفت: نامه‌ پلمپ را به اداره اماکن نیروی انتظامی می‌زنیم، چون این آژانس حق ندارد فعالیت کند و اگر این کار را انجام دهد، باید پلمپ شود.

این اداره یک‌ماه پیش، حکم لغو مجوز آژانس منتخب فدراسیون فوتبال در اجرای تورهای جام‌جهانی ٢٠١۴ را پس از چندین جلسه‌ اعضای کمیته‌ فنی و بررسی شکایت‌ها و دریافت دفاعیات آژانس صادر کرد. آژانس «تعطیلات رویایی» یک‌ماه تا زمان برگزاری کمیسیون عالی در سازمان میراث فرهنگی و گردشگری فرصت داشت تا به حکم صادره، اعتراض کند. بر اساس ضوابط موجود، آژانس در این مدت اجازه‌ هیچ‌گونه فعالیتی را نداشته، ولی ظاهرن این شرکت گردشگری که حکم لغو پروانه را دریافت کرده، بدون توجه به این ضوابط هم‌چنان به کار خود ادامه می‌دهد.

نتایج وزن‌کشی سه وزن دوم کشتی فرنگی قهرمانی جهان

مراسم وزن‌کشی سه وزن دوم رقابت‌های کشتی فرنگی قهرمانی جهان عصر امروز (جمعه) در شهر تاشکند ازبکستان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون کشتی، نتایج وزن‌کشی سه نماینده ایران به شرح زیر است:

در وزن ۶۶ کیلوگرم «امید نوروزی» پس از استراحت در دور اول، در دور دوم به مصاف «دیوید کاسکاویلا» از ایتالیا می‌رود و در صورت پیروزی بر این حریف در دور سوم با برنده کشتی میان آتای کویچوکولوف از قرقیزستان و فرانک استابلر از آلمان مسابقه می‌دهد، در این وزن سی و هشت نفر حضور دارند. آدام کوراک روس در گروه نوروزی حضور دارد.

koshti

در وزن ٨٠ کیلوگرم که بیست و نه کشتی‌گیر حضور دارند «حبیب‌اله اخلاقی» در دور نخست با «عظمت کاستوبایف» از قزاقستان کشتی می‌گیرد و در صورت غلبه بر این حریف در دور بعد به مصاف نیکولائوس وارکاس از یونان می‌رود و در صورت پیروزی برابر این حریف با برنده دیدار سلجوق جبی از ترکیه و دانیل الکساندروف از بلغارستان مبارزه خواهد کرد. یوگنی سالیف روس در گروه اخلاقی حضور دارد.

در وزن ١٣٠ کیلوگرم «بهنام مهدی‌زاده» در دور اول با «الکساندر چرنتسکی» از اوکراین کشتی می‌گیرد و در صورت پیروزی بر این حریف در دور دوم با برنده کشتی میان درهارمندر دلال از هند و نورماخان تینالیف از قزاقستان مبارزه خواهد کرد. در وزن مهدی‌زاده، بیلال ماخوف قهرمان سنگین‌وزن آزاد جهان از روسیه که در رشته فرنگی شرکت کرده است حضور دارد. در این وزن بیست و سه نفر حضور دارند.

مسابقات سه وزن دوم کشتی فرنگی قهرمانی جهان از ساعت ٨:٣٠ صبح فردا (شنبه) به وقت ایران برگزار خواهد شد.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , ,