Saturday, 18 July 2015
02 August 2021
محکومیت یک «مدل» مالزیایی

«من آماده اجرای حکم هستم»

2009 August 21

به گزارش روز پنج‌شنبه شبکه خبر آسیا، «کارتیکا ساری دوی شوکارنو»، 32 ساله، اولین زن مسلمان و «مدل» مالزیایی‌است که بر اساس قوانین اسلام ماه گذشته در دادگاه شریعت این کشور به اتهام مصرف الکل در «نایت‌کلاب» هتلی در ایالت «پهنگ» متهم شناخته‌شده و به شش ضربه شلاق و پنج هزار رینگیت (یک هزار و 414 دلار) جریمه نقدی محکوم شده‌است.

بنا به این گزارش، این مدل مالزیایی که مادر دو فرزند است، در گفتگو با خبرنگاران خاطرنشان ساخته که وی حکم خود را  پذیرفته و آماده اعمال حکم می‌باشد.

«کارتیکا ساری دوی شوکارنو» افزود: « من اصلا از این حکم ناراحت نیستم و اعتراضی هم ندارم. آنها -دادگاه شریعت – امیدوارند از این مورد به عنوان عبرتی برای سایر مردم استفاده کنند. من آماده اجرای حکم هستم.»

در همین‌حال وکیل و پدر و مادر این مدل مالزیایی نیز  به خبرنگاران گفته‌اند که آنها هم هیچ اعتراضی به حکم دادگاه ندارند چرا که همه  مسلمان هستند و حکم دادگاه شریعت را می‌پذیرند.

به گفته «محمد قانی»، وکیل شوکارنو، وی از تاریخ 24 ماه جاری میلادی (آگوست) به مدت یک هفته زندانی خواهد‌شد تا آزمایش‌های پزشکی و بهداشتی برای ارزیابی آمادگی بدن وی برای زدن «شلاق» صورت‌گیرد.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|