Saturday, 18 July 2015
07 December 2021
با حضور روسای جمهور ایران و افغانستان،

«افتتاح مرکز آموزش مخابرات افغانستان»

2010 March 11

طبق اعلام وزارت ارتباطات و فن‌آوری اطلاعات با حضور حامد کرزای و محمود احمدی‌نژاد و هم‌چنین وزیران ارتباطات دو کشور ایران و افغانستان از مرکز آموزش مخابرات افغانستان بهره‌برداری می‌شود.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، در پی درخواست وزیر ارتباطات کشور افغانستان از اتحادیه جهانی مخابرات برای کمک در نوسازی و احداث مرکز جدید آموزش مخابرات این کشور، این موضوع در اجلاس این اتحادیه مطرح شد.

پس از طرح موضوع ازسوی ITU، طی یک توافق‌نامه سه‌جانبه میان اتحادیه جهانی مخابرات، ایران و افغانستان، ایران مسوول اجرای این پروژه شد.

بر همین اساس، این مرکز از محل منابع مالی در نظر گرفته شده برای کمک‌های ایران به افغانستان و با تلاش پیمان‌کاران ایرانی ساخته و اجرایی شده است. عملیات نوسازی و احداث این مرکز به کمک ایران و تحت نظارت اتحادیه جهانی مخابرات، انجام و با حضور روسای جمهور دو کشور به بهره‌برداری خواهد رسید.

تهیه لوازم و تجهیزات و هم‌چنین راه‌اندازی آزمایشگاه جدید مخابرات و ویدئو کنفرانس این مرکز که از سوی ایران تامین شده نیز از دیگر پروژه‌هایی است که طی این مراسم به بهره‌برداری خواهد رسید.

بر اساس این گزارش، مساحت کل ساختمان‌های مرکز آموزش مخابرات افغانستان که شامل بازسازی دو ساختمان موجود و احداث سه ساختمان جدید است، حدود 10 هزار مترمربع بوده و حجم مالی این پروژه نیز بیش از شش میلیون دلار است.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , ,