Saturday, 18 July 2015
05 June 2020
‫ برای اجرای حکم

«انتقال سید علی‌اصغر غروی به زندان اوین»

2014 September 15

خبر / رادیو کوچه

 

دکتر سید علی اصغر غروی عضو شورای مرکزی و مسوول شاخه اصفهان نهضت آزادی ایران روز یک‌شنبه بیست و سوم شهریور ماه، پس از مراجعه به اجرای احکام برای اجرای شش ماه حبس به زندان اوین منتقل شد.

وب‌سایت میزان خبر در این رابطه گزارش داده است، همسر دکتر غروی در خصوص مشاهدات خود در روز یک‌شنبه می‌گوید: گرچه آقای غروی برای هفتمین بار قدم در زندان نهاده است اما این اولین بار بود که با پای خودمان و بدون هجمه و یورش و برای گذراندن یک حکم مشخص قضایی عازم زندان بودیم.

aliasghar_Gharavi

همسر وی همچنین گفته است، به محض ورود به دفتر کل دادگاه فرهنگ و رسانه، مسئول دفتر با مشاهده وضعیت جسمانی آقای غروی که به سختی راه می‌رفت، سوال کرد که «مطمئنید که آمادگی ورود به زندان را دارید»؟ آقای غروی هم پاسخ دادند «من در سن هفتاد و سه سالگی از بیماری‌های بسیاری رنج می‌برم و به همین جهت وکیل و همسرم قبلن اقداماتی انجام داده‌اند تا بلکه بخش اجراء احکام به وضعیت پزشکی خاص بنده عطف توجه نمایند اما موثر نیفتاده است».

دکتر علی‌اصغر غروی پس از انتشار مقاله «امام؛ پیشوای سیاسی یا الگوی ایمانی؟» در روزنامه بهار در تاریخ ۱۹ آبان در شهر اصفهان بازداشت و صبح روز دوشنبه بیستم آبان ماه، توسط ضابطین دادگاه انقلاب از اصفهان به دادسرای فرهنگ و رسانه در تهران منتقل و پس از دو ماه بازداشت با قید وثیقه آزاد شده بود.

مطالب مرتبط

حکم شش ماه حبس علی‌اصغر غروی تایید شد

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , ,