Saturday, 18 July 2015
21 January 2021
طی دو روز گذشته

«کانتون کوبانی مورد حملات شدید داعش قرار گرفته است»

2014 September 19

خبر / رادیو کوچه

 

دیده بان حقوق بشر سوریه، روز پنج‌شنبه هجدهم سپتامبر اعلام کرده است، گروه اسلام‌گرای دولت اسلامی، داعش، در ٢۴ ساعت گذشته  پس از اشغال ۲۱ روستا در اطراف شهر کردنشین «کوبانی » در شمال سوریه ، این شهر را محاصره کرده‌ است.

دیده بان حقوق بشر سوریه که مقر آن در لندن است، از احتمال قتل عام اهالی این روستاها که به اشغال داعش در آمده‌اند، ابراز نگرانی کرده است.

در همین رابطه «اوجالان ایسو» یکی از فرماندهان نیروهای کرد در کانتون کوبانی، به خبرگزاری «رویترز» گفته است: گروه خلافت اسلامی در روستاهای اشغال شده  به کشتار اهالی و اسیرکردن زنان دست زده است.

شبکه خبری کردی «روداو» در اقلیم کردستان نیز روز پنج‌شنبه در این زمینه گزارش داده است، که «ریدار خلیل» سخن‌گوی نیروهای مدافع خلق YPG گفته است که کانتون کوبانی در وضعیت خطرناکی قرار دارد و خواهان کمک‌های بین‌المللی به این شهر شده است.

kobani

«ریدار خلیل» همچنین افزوده است که اگر از آن‌ها حمایت بین‌المللی نشود، در کانتون کوبانی داعش دست به نسل‌کشی خواهد زد.

«صالح مسلم» رهبر مشترک حزب اتحاد دموکراتیک با رد گزارش‌ها در مورد تصرف روستاهای اطراف کوبانی توسط داعش، به خبرگزاری «آناتولی» ترکیه گفته است که درگیری میان مبارزان کرد و اعضای دولت اسلامی ادامه دارد.

رهبر مشترک حزب اتحاد دموکراتیک در پاسخ به این سوال که آیا در چارچوب مبارزه علیه داعش، آمریکا و کشورهای غربی به نیروهای مدافع خلق که شاخه نظامی حزب اتحاد دمکراتیک است اسلحه خواهند داد یا خیر؟ گفته است که هنوز مشخص نیست.

گروه اسلام‌گرای تندرو خلافت اسلامی، داعش، اگر بتواند کنترل کوبانی را به دست بگیرد می‌تواند بخشی طولانی از مرز سوریه با ترکیه را کنترل کند.

نیروهای کرد در شهر «کوبانی»، از همه احزاب کرد از جمله حزب کارگران کردستان ترکیه «پ.ک.ک»  برای عقب راندن نیروهای خلافت اسلامی درخواست کمک کرده‌اند.

مطالب مرتبط

کوبانی قربانی فراموشی دنیای سیاست و رسانه

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , , , ,