Saturday, 18 July 2015
22 October 2021
خبرهای ورزشی

«سلیمی رکورد رضازاده را با کسب طلا شکست»

2014 September 27

خبر / رادیو کوچه

فایل صوتی را از اینجا بشنوید

 

فایل را از این جا دانلود کنید

سلیمی رکورد رضازاده را با کسب طلا شکست

«بهداد سلیمی» با ثبت رکورد جدید در حرکات یک‌ضرب، دوضرب و مجموع مدال طلای بازی‌های آسیایی اینچئون را بر گردن آویخت.

به گزارش خبرنگار اعزامی ایسنا از اینچئون، در آخرین روز رقابت‌های وزنه‌برداری بازی‌های آسیایی، وزنه‌بردار فوق‌سنگین ایران با بالابردن وزنه‌های ٢١٠ و ٢۵۵ کیلوگرم و مجموع ۴۶۵ کیلوگرم ضمن شکستن رکورد بازی‌ها مدال طلا را به دست آورد.

حرکت یک‌ضرب

بهداد سلیمی در حرکت یک‌ضرب وزنه ٢٠٠ و ٢١٠ کیلوگرم را بالای سر برد و توانست رکورد یک‌ضرب بازی‌های آسیایی را بشکند. او در آخرین حرکت خود در یک‌ضرب به رکورد یک‌ضرب جهان حمله کرد که در مهار وزنه ٢١۵ کیلوگرمی ناموفق بود.

rezazade-salimi

حرکت دو‌ضرب

او در حرکت دو‌ضرب وزنه ٢۴١ کیلوگرم را بالای سر برد و توانست رکورد دو‌ضرب بازی‌ها را هم به نام خود ثبت کند. این رکورد پیش از این در اختیار «حسین رضازاده» در بازی‌های ٢٠٠٢ بوسان بود که وزنه ٢۴٠ کیلوگرم را بالای سر برده بود. به این ترتیب سلیمی رکورد مجموع را نیز به ۴۵١ کیلوگرم افزایش داد.

پس از حرکت ناموفق وزنه‌بردار چینی برای مهار وزنه ٢۴۵ کیلویی سلیمی بار دیگر روی تخته آمد تا وزنه ٢۵۵ کیلوگرمی را بالای سر ببرد. بهداد که در حرکت اول زیر وزنه ٢۴۵ کیلوگرم اندکی لرزیده بود، این‌بار بهتر کار کرد و این وزنه را هم زد تا رکورد را به ۴۶۵ کیلوگرم افزایش دهد. سلیمی از حرکت سوم انصراف داد.

با پایان رقابت‌های وزنه‌برداری، بهداد سلیمی تنها مدال طلای این رشته را به دست آورد تا تیم وزنه‌برداری ایران با یک طلا و یک نقره و کسب نتایج ضعیف به کار خود پایان دهد.

مرگ نقشه‌خوان سایپا در رالی خاورمیانه

»آرش امین‌یکتا» نقشه‌خوان تیم اتومبیل‌رانی سایپا که در مسابقه رالی خاورمیانه دچار جراحت شدید شده بود، جان خود را از دست داد.

به گزارش خبرنگار ایسنا، «حمیدرضا مهرعلی» رییس فدراسیون اتومبیل‌رانی و موتورسواری با تایید این خبر گفت: متاسفانه پس از مصدومیت این نقشه‌خوان و بستری شدن او در بیمارستان شدت جراحات وارد شده به حدی بود که متاسفانه نقشه‌خوان تیم سایپا جان خود را از دست داد.

saipa

آرش امین‌یکتا، نقشه‌خوان تیم سایپا به هم‌راه «حسین قدسی» راننده تیم در روز دوم رالی خاورمیانه در یک پیچ دچار حادثه شدند و از ادامه مسابقه بازماندند. در این حادثه راننده دچار مصدومیت شد اما نقشه‌خوان به دلیل شدت جراحات به بیمارستان منتقل شد.

به گفته بعضی از شاهدان به دلیل نبود بالگرد هلال‌احمر نقشه‌خوان تیم سایپا با هلی‌کوپتر نیروی انتظامی به بیمارستان منتقل شده بود.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , , , ,