Saturday, 18 July 2015
26 November 2021
علی‌رغم حملات هوایی

«نیروهای داعش به نزدیکی بغداد رسیدند»

2014 September 30

خبر / رادیو کوچه

 

نیروهای نظامی دولت عراق با پشتیبانی حملات هوایی نیروهای ائتلاف بین‌المللی علیه داعش، مانع پیشروی شبه‌نظامیان گروه موسوم به دولت اسلامی در شهری نزدیک به بغداد شده‌اند.

نیروهای اسلام‌گرای دولت اسلامی داعش، اوایل روز دوشنبه بیست و نهم سپتامبر، به شهر عامریه فلوجه و ۴۰ کیلومتری بغداد، پایتخت عراق رسیده بودند، که بنابه گزارش بعضی خبرگزاری‌ها، بعدازظهر همان روز در بعضی نقاط از طرف غرب خود را به ۱۰ کیلومتری بغداد رسانده‌اند.

وب‌سایت کردی «خندان»، عصر روز دوشنبه بیست و نهم سپتامبر در این رابطه نوشته است، هرچند حملات هوایی علیه مواضع داعش در اطراف شهر فلوجه ادامه دارد،اما این حملات نتوانسته است مانع پیشروی نیروهای داعش به سمت بغداد بشود و در حال حاضر بنابه گزارش‌هایی که به آن‌ها رسیده، نیروهای داعش تنها ٢ کیلومتر با پایتخت عراق فاصله دارند.

daesh

شبکه خبری «بی‌بی‌سی» نیز با اعلام این‌که نیروهای داعش در بعضی نقاط از طرف غرب خود را به ۱۰ کیلومتری بغداد رسانده‌اند، گزارش داده است، درگیری میان نیروهای داعش و نیروی زمینی ارتش عراق شدید بوده است.

بنابه این گزارش، اطراف امیریه در فلوجه در حال حاضر آرام است هرچند جاده اصلی فلوجه به سمت شمال توسط نیروهای دولت اسلامی بسته شده است.

هم زمان نیروهای ائتلاف به رهبری آمریکا به حملات هوایی علیه مواضع داعش در عراق و سوریه ادامه داده‌اند.

مطالب مرتبط

جبهه النصره نیروهای ائتلاف علیه داعش را تهدید به تلافی کرد

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , ,