Saturday, 18 July 2015
18 January 2021
در مجمع عمومی سازمان ملل

«بنیامین نتانیاهو گفت ایران خطری بزرگ‌تر از گروه داعش است»

2014 September 30

خبر / رادیو کوچه

 

«بنیامین نتانیاهو»، نخست وزیر اسراییل روز دوشنبه بیست و نهم سپتامبر در سخنرانی خود، در مجمع عمومی سازمان ملل متحد، با تاکید بر نابودی ظرفیت سلاح هسته‌ای ایران گفت که جمهوری اسلامی ایران خطری بزرگتر از گروه حکومت اسلامی «داعش» است.

«بنیامین نتانیاهو» سخنرانی خود را با خطرات ناشی از گروه «حکومت اسلامی» در عراق و سوریه آغاز کرد و با اشاره به «قربانیان افراط گرایی اسلامی» آن را به «غده سرطانی» تشبیه کرد و گفت که این نوع بنیادگرایی به سرعت در حال گسترش است و یهودیان، کرد‌ها، ایزدی‌ها، مسیحیان و دیگران می‌توانند در ردیف قربانیان باشند.

نخست وزیر اسراییل در سخنرانی خود در نیویورک همچنین گفت ایرانی که به تسلیحات هسته‌ای مسلح شده باشد از گروه دولت اسلامی برای جهان خطرناک‌تر است.

به گفته آقای «نتانیاهو»، «برای حفاظت از صلح باید غده سرطانی افراط گرایی اسلامی را ریشه کن کرد».

آقای «نتانیاهو» ایران را «دولت اسلامی ایران» خواند و با تاکید بر لزوم شکست دادن «دولت اسلامی» گفت شکست دادن داعش و رها کردن ایران در آستانه دستیابی به سلاح هسته‌ای پیروزی در یک میدان و شکست در کل جنگ است.

ntanyaho

نخست وزیر اسراییل در عین حال گفت غرب با لغو برخی از تحریم‌های بین المللی علیه ایران راه را برای دستیابی این کشور به بمب اتم هموار کرده است.

آقای «نتانیاهو» همچنین گفت: «جمهوری اسلامی در تلاش برای فریب دادن جامعه بین‌المللی برای حصول یک توافق‌نامه است تا بتواند خود را در آستانه دستیابی به استفاده نظامی از انرژی هسته‌ای قرار دهد. در صورتی که اجازه دهیم چنین اتفاقی بیفتد، خود را با بزرگترین تهدید ممکن مواجه خواهیم کرد.»

نخست وزیر اسراییل ضمن انتقاد از «حسن روحانی» که در خلال سخنرانی‌اش در سازمان ملل متحد علیه «جهانی‌سازی تروریسم» موضع‌گیری کرده بود، او را به ریختن «اشک تمساح» متهم کرد، چرا که به اعتقاد «نتانیاهو» خود جمهوری اسلامی حامی «عملیات تروریستی» است.

نخست وزیر اسراییل سپس با مقایسه میان «داعش» و حماس گفت هر دوی آن‌ها یک اندیشه بنیادگرایی مشابه دارند، و افزود: «داعش یعنی حماس، حماس یعنی داعش، چرا که هردوی آن‌ها شاخه‌هایی از یک درخت مسموم هستند».

«نتانیاهو» بخشی از صحبت‌های ابوبکر البغدادی، رهبر گروه «حکومت اسلامی» را نقل کرد که دو هفته پیش گفت، مسلمانان به زودی در همه جای جهان با سرافرازی گام خواهند زد و غیرمسلمانان را به اطاعت ازخود وادار خواهند کرد.

نخست وزیر اسراییل در ادامه گفت، «خالد مشعل، رهبر حماس، نیز‌‌ همان سخنان ابوبکر البغدادی را پیش‌تر بیان کرده است».

نخست وزیر اسراییل همچنین با یادآوری ایدئولوژی نازیسم که به نژاد برتر اعتقاد داشت، ایدئولوژی گروه دولت اسلامی را با نازیسم مقایسه کرد و گفت این گروه به دین برتر برای جهان اعتقاد دارد.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , , , , ,