Saturday, 18 July 2015
25 May 2020
در دیدار با خانواده دراویش زندانی

«نماینده وزیر دادگستری: دراویش صلح‌دوست و آرام هستید»

2014 September 30

خبر / رادیو کوچه

 

در پی سومین تجمع اعتراضی صد‌ها درویش گنابادی در قالب کمپین کوچ از ایران به زندان مقابل وزارت دادگستری، سید کاظم موسوی به نمایندگی از وزیر دادگستری با حضور در جمع دراویش، از آن‌ها درخواست کرد اجتماع خیابانی خود را پایان دهند و به محوطه وسیع وزارت دادگستری وارد شوند و اعتراضات خود را در آنجا ادامه دهند.

بنابه گزارش وب‌سایت مجذوبان نور، به دنبال این درخواست نماینده وزیر دادگستری، دراویش با بیان این‌که تنها رسانه و صدای آن‌ها مردم هستند و رسانه‌های داخلی کشور آن‌ها را بایکوت خبری کرده‌اند، در پیاده رو خیابان ولی عصر ماندند.

پس از آن، حجت الاسلام موسوی تعدادی از خانواده‌های دراویش زندانی را به نمایندگی از سایر دراویش گنابادی به داخل ساختمان وزارت دادگستری فراخواند تا از طریق مذاکره به نتیجه برسند.

بنابه این گزارش، آقای موسوی با بیان این‌که آقای پورمحمدی وزیر دادگستری از جلسه هیات دولت خطاب به خانواده‌ها عرض سلام و عذرخواهی بابت عدم حضور کرده‌اند، بار دیگر از خانواده‌ها درخواست کرد به اجتماعات خیابانی پایان دهند زیرا به گفته او این کار هم برای دولت و هم برای دراویش هزینه ساز بوده و تنها خوراک خبری برای رسانه‌های خارجی تامین می‌کند.

mosavi

در این باره یکی از خانواده‌های دراویش زندانی با اعلام این‌که دراویش گنابادی سال‌هاست در رسانه‌های داخلی بایکوت خبری شده‌اند و آنچه رسانه‌های دیگر نقل می‌کنند رهاورد همین سکوت خبری تحمیل شده بر ایشان است.

براساس این گزارش آن‌ها همچنین تصریح کردند: نه تن از زندانیان ما که حقوق‌دان و فعل حقوق دراویش گنابادی هستند، در اعتصاب غذا به سر می‌برند و هر لحظه احتمال رخدادی جبران ناپذیر می‌رود که در آن صورت دراویش گنابادی یک لحظه هم سکوت نخواهند کردند و هر عملکردی از سوی ایشان قابل توجیه خواهد بود، زیرا شما مسئول جان دراویش زندانی هستید.

آقای موسوی که خود را نماینده وزیر دادگستری معرفی کرده بود، گفت: پی‌گیری حقوق دراویش گنابادی به دلیل مسلمان بودن برای ما در اولویت است.

یکی از خانواده‌ها در ادامه سخنان وزیر اطلاعات در سمینار روسای آموزش و پرورش مناطق کشور را یاد کرد و گفت: ایشان ما را بی‌دین خوانده‌اند در حالی که شما ما را مسلمان و شیعه و در اولویت رعایت حقوق شهروندی می‌دانید؟

در پاسخ به این صحبت، نماینده وزیر با اظهار تعجب گفت باید بروید از خود ایشان سوال بپرسید. من چنین صحبتی نکرده‌ام. ما می‌دانیم شما دراویش صلح دوست و آرام هستید.

مطالب مرتبط

بازداشت بیش از ۴٠٠ نفر از دراویش گنابادی

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , ,