Saturday, 18 July 2015
26 November 2021
مصطفا فقیهی خبر داد

«سایت خبری انتخاب از دسترس خارج شد»

2014 October 02

خبر / رادیو کوچه

 

کاربرانی که از چهارشنبه شب گذشته به این پایگاه خبری اطلاع رسانی مراجعه می‌کردند: پیامی به زبان انگلیسی با این معنی که «سرور نمی‌تواند این سایت را باز کند» مواجه شدند.

وب‌سایت «تیک»، روز پنج‌شنبه دهم مهر ماه با انتشار این خبر نوشته است، «مصطفا فقیهی» مسئول سایت «انتخاب» در مصاحبه‌ای با این وب‌سایت، بسته شدن پایگاه خبری انتخاب را تایید کرد.

بنابه این گزارش، وی در مورد احتمال وجود شکایت از سایت انتخاب گفته است: سایت «انتخاب» به دلیل طبیعت کار سانه‌ای‌اش، مانند دیگر رسانه‌ها شکایات متعددی از دستگاهایی مختلف دارد و طبعن تعدد شکایت نمی‌تواند دلیل فیلترینگ «انتخاب» باشد، ضمن آنکه بخشی از این شکایات هنوز تفهیم اتهام نشده است.

مسئول سایت «انتخاب» در این مصاحبه گفته است: «هنوز چیزی کتبن به من ابلاغ نشده ، اما با توجه به رفت و آمد اخیر اینجانب در دادسرای فرهنگ و رسانه، احتمال زیاد فیلتر شدن «انتخاب» به دلیل شکایت آقایان حمید پورمحمدی قائم مقام بازداشتی بانک مرکزی دولت احمدی نژاد و فردی به نام کامل تقوی نژاد است که موفق شده مدیرعاملی بانک سپه را تصاحب کند. البته آقای پورمحمدی فعلن نیز معاون آقای نوبخت هستند.»

entekhab

آقای «فقیهی» همچنین افزوده است: «ظرف سه هفته اخیر، آقای حمید پورمحمدی گل سفیدی ٣شکایت، و بانک سپه و مدیرعاملش ١٢ شکایت در دادسرای فرهنگ و رسانه مطرح کرده‌اند که بخش زیادی از آن، هنوز تفهیم اتهام نشده است.»

در همین رابطه وب‌سایت «سحام نیوز» نیز نوشته است، سایت «انتخاب» مدتی بود که نسبت به افشاگری مفاسداقتصادی دولت‌های «محموداحمدی نژاد» و یک‌ساله اول دولت «حسن روحانی» اطلاع رسانی می‌کرد. این وب سایت به مفاسداقتصادی قائم مقام وقت بانک مرکزی درجریان‌اختلاس۳۰۰۰ میلیاردت ومانی پرداخته و فاش کرده بود که «سیدحمید پورمحمد گل سفید» متهم ردیف‌دوم پرونده‌اختلاس، با انتصاب‌های متعدد درسیستم بانکی کشور نسبت به انجام مفاسدی دربانک های کشور و ازجمله اختلاس ۳۰۰۰ میلیارد تومانی دخالت داشته است.

چندی پیش نیز وب‌سایت «رادیوکوچه» از انتصاب «شکربیگی» بازجوی پرونده اختلاس ۳۰۰۰ میلیارد تومانی به سمت «مدیرکلی حراست بانک سپه» خبرداده بود و به نقل از یک منبع آگاه ادعا کرده بود که «شکربیگی» با توصیه «سیدحمید پورمحمدگل سفید» به این سمت منصوب شده تا روند بررسی این اختلاس با تطمیع بازجو متوقف گردد.

وب‌سایت «انتخاب» نیز در دفعات مکرر نسبت به اطلاع‌رسانی در مورد مفاسداقتصادی با نام‌بردن از افراد به صورت حروف ‌اختصاری، نسبت به مفاسد گسترده در دولت هشت ساله «محموداحمدی نژاد» اطلاع رسانی کرده بود؛ به نظر می‌رسد اطلاع‌رسانی درخصوص این مفاسد، منجر به توقیف انتخاب شده است.

مطالب مرتبط

افشای اسامی صرافان رانت هفت هزار میلیارد تومانی همکار بانک مرکزی

جزییات رانت ۷۰۰۰ میلیارد تومانی در دولت احمدی نژاد

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , , , ,