Saturday, 18 July 2015
13 June 2021

«حکم معاون اول احمدی‌نژاد: ۱۵ سال حبس و ۴۰ میلیارد ریال جزای نقدی»

2014 October 07

در بسیاری از رسانه‌ها یا در جامعه پارسی‌زبان هر روز خبرها و یا نوشته‌هایی منتشر می‌شود که به لحاظ خبری ممکن است منبع‌های آن قابل تایید نباشد اما برای اطلاع شما خوانندگان این نوشته‌ها در بخش «شایعه» رادیو کوچه منتشر می‌شود. صحت و سقم این نوشته مورد تایید رسمی رادیو کوچه نیست و فقط به عنوان «اطلاع» بازنشر می‌شود. 

شایعه / رادیو کوچه

منبع: کلمه

 

سایت کلمه نزدیک به میرحسین موسوی نوشته است، بررسی‌های خبرنگاران کلمه نشان می‌دهد که معاون اول احمدی نژاد در دادگاه بدوی به پانزده سال حبس تعزیری و حدود چهل میلیارد ریال جزای نقدی محکوم شده است.

این وب‌سایت همچنین نوشته است، محکومیت رحیمی به ۱۵ سال حبس و ۴ میلیارد تومان جزای نقدی در حالی به مرحله تجدیدنظر رسیده که مسئولان قوه قضاییه به شکلی باورنکردنی با متهم اصلی این پرونده برای پنهان کردن محتوای حکم همکاری می‌کنند و پیگیری‌های مکرر رسانه‌ها در هفته‌های گذشته برای کسب اطلاع در این باره نیز با گارد بسته دستگاه قضایی رو به رو شده است.

rahimi

این وب‌سایت در ادامه نوشته است، شاید به این خاطر که می‌خواهند راهی برای «حل مشکل» و خلاص کردن رحیمی از زندان بیابند، تا از تهدیدهای او برای افشاگری متقابل نیز خلاص شوند.

بنابه نوشته این وب‌سایت، مسئولان قضایی در حالی ادعای رعایت قانون برای عدم انتشار احکام غیرقطعی را مطرح می‌کنند که در برخوردی کاملن متفاوت، اعترافات متهمان در دادگاه‌های پس از اعتراضات سال ۸۸ به شکلی گسترده از صداوسیما پخش می‌شد و در آن زمان دستگاه قضایی هیچ تکلیفی برای پنهان نگه داشتن هویت متهمان و اتهامات آن‌ها بر دوشش احساس نمی‌کرد.

براساس این گزارش، حکم رحیمی در حالی صادر شده که با وجود گذشت دو سال از افشای رشوه‌گیری کامران دانشجو، متهم اصلی تقلب انتخاباتی ۸۸ و نیز تقلب در کنکور ۹۱، در همان پرونده هنوز به اتهام وی رسیدگی نشده است.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , ,