Saturday, 18 July 2015
22 January 2021
اعتراض سراسری در ترکیه

«گالری / حمایت کردهای اسکی‌شهیر ترکیه از کوبانی»

2014 October 08

علی‌اصغر فریدی / رادیو کوچه

 

پس از شدت گرفتن حملات گروه اسلام‌گرای دولت اسلامی به شهر کردنشین کوبانی در شمال سوریه، و احتمال سقوط این شهر، «صلاح‌الدین دمیرتاش»، یکی از رهبران حزب دموکراتیک خلق‌ها، با در صحفه خود در فیس‌بوک اعلام کرد، که وضعیت کوبانی بسیار بحرانی است و از تمامی کردهای این کشور خواست تا در اعتراض به حمله داعش به کوبانی و عمل‌کرد ضعیف دولت ترکیه در پاسخ به این حملات، به خیابان‌ها بیایند و تظاهرات کنند.

به دنبال این درخواست، کردهای سراسر ترکیه به خیابان آمدند که در بسیاری از شهرهای کردنشین ترکیه به درگیری میان پلیس ترکیه و معترضان منجر شد و در استانبول تچاهرات کنندگان با کوکتل مولوتف به برخی ادارات و ارگان‌های دولتی حمله کردند.

در شهرهای کردنشین نیز معترضین به سیاست‌های دولت ترکیه در مقابل کوبانی، به مقابله با پلیس و به آتش کشیدن مجسمه‌های مصطفا کمال پاشا بنیانگذار ترکیه نوین پرداختند و در برخی از شهرها نیز به ساختمان‌های پلیس حمله کردند، که روز سه‌شنبه بنابه گزارش رسانه‌های خبری دو نفر از معترضین کرد توسط پلیس ترکیه کشته شدند.

در شهر ترک‌نشین اسکی‌شهیر نیز روز سه‌شنبه هفتم اکتبر، کردهای ساکن این شهر در مقابل اسپارک در خیابان دانشگاه آنادولو، به حمایت از کوبانی و اعتراض به سیاست‌های دولت رجب طیب اردوغان دست به تحصن زدند.

 مطالب مرتبط

تظاهرات کردها در ترکیه و پایتخت‌های اروپایی به حمایت از کوبانی

تظاهرات دانشجویان دانشگاه‌‌های تهران در حمایت از کوبانی

 

faridi1

faridi2

faridi3

faridi4

faridi5

faridi6

faridi7

faridi8

faridi8

faridi9

faridi10

faridi11

faridi12

faridi13

faridi14

faridi15

faridi16

faridi17

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

TAGS: , , , , , , , , , ,