Saturday, 18 July 2015
21 January 2021
بنابه رای دادگاه عمومی اروپا

«اتحادیه اروپا تحریم علیه شرکت ملی نفتکش ایران را لغو کرد»

2014 October 08

خبر / رادیو کوچه

 

پس از لغو تحریم‌ شش فرد و موسسه ایرانی از سوی بریتانیا، اتحادیه اروپا نیز، به خاطر عدم ارایه دادخواست تجدیدنظر نسبت به رای دادگاه عمومی اروپا، تحریم شرکت ملی نفتکش ایران را لغو کرد.

خبرگزاری رویترز در این رابطه گزارش داده است، وکیل شرکت ملی نفتکش ایران، روز سه‌شنبه هفتم اکتبر به این خبرگزاری گفته است، بعد از رای دادگاه عمومی اتحادیه اروپا، برای لغو تحریم‌های این اتحادیه علیه ایران، اروپا تاکنون دادخواستی برای تجدید نظر ارایه نکرده و لذا تحریم‌های شرکت ملی نفتکش ایران لغو شده است.

تحریم‌های اتحادیه اروپا علیه شرکت ملی نفتکش ایران در سال ۲۰۱۲ وضع شد، اما دادگاه عمومی اتحادیه اروپا روز دوازدهم تیرماه اعلام کرد که چند مورد از تحریم‌های این اتحادیه علیه نهاد‌ها و افراد ایرانی به دلیل فقدان ادله کافی، بی‌مورد دانسته شده و لغو می‌شوند.

naftkesh

با این حال، یک مقام رسمی اتحادیه اروپا به این خبرگزاری گفته است: «اگرچه فرصت دادخواست تجدیدنظر برای حکم دادگاه به اتمام رسیده است، با این حال اقدامات مقتضی برای نگهداشتن این شرکت ایرانی در لیست تحریم‌های اتحادیه اروپا در حال انجام است».

این دادگاه که مقر آن در لوکزامبورگ است، گفته است که شورای اتحادیه اروپا در صورت داشتن هرگونه شکایتی در این خصوص می‌تواند طبق زمان مشخص شده در قانون (دو ماه)، درخواست تجدیدنظر بدهد.

وکیل شرکت ملی نفتکش ایران گفته است: «ما خوشحال هستیم که شورای اروپا درخواست تجدید نظر درباره حکم صادر شده توسط دادگاه عمومی اتحادیه اروپا نکرده است، اگرچه مایه تاسف است که آن‌ها تحریم‌ها را زود‌تر لغو نکردند».

وزارت‌ دارایی بریتانیا، روز جمعه سوم اکتبر، در اطلاعیه‌ای اعلام کرده بود که تحریم‌ علیه شش فرد و موسسه ایرانی را بر اساس حکم دادگاه اتحادیه اروپا مستقر در لوکزامبورگ لغو کرده است.

این افراد و نهادهایی که از لیست تحریم‌های بریتانیا خارج شده‌ بودند، پیش از این، به اتهام کمک به دورزدن تحریم‌های ایران یا ارتباط با برنامه هسته‌ای و تسلیحاتی این کشور از سوی اتحادیه اروپا تحریم شده بودند.

مطالب مرتبط

بریتانیا بابک زنجانی و دانشگاه شریف را از لیست تحریم‌ها حذف کرد

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , ,