Saturday, 18 July 2015
16 October 2021
خبرهای ورزشی

«مجلس حق فوتبال را از تلویزیون بگیرد»

2014 October 23

خبر / رادیو کوچه

فایل صوتی را از اینجا بشنوید

 

فایل را از این جا دانلود کنید

مجلس حق فوتبال را از تلویزیون بگیرد

مدیرعامل باشگاه نفت تهران و عضو هیات‌رییسه فدراسیون فوتبال با اشاره به این‌که فوتبال ایران نباید فقط نام حرفه‌ای را یدک بکشد، گفت: از مجلس شواری اسلامی می‌خواهیم تا حق این ورزش را از درآمدهای کلان پخش مستقیم تلویزیونی بگیرد.

«منصور قنبرزاده» روز چهارشنبه در گفت‌و‌گو با ایرنا در خصوص عدم پخش دیدارهای هفته دوازدهم لیگ‌برتر باشگاه‌های کشور به دلیل عدم تفاهم فدراسیون فوتبال و صدا‌و‌سیما گفت: پخش نشدن مستقیم مسابقات باعث ناراحتی جوانان شده است، چرا که آنان بخش عمده‌ای از اوقات فراغت خود را با تماشای دیدار‌های لیگ‌برتر می‌گذراندند.

وی افزود: باید تعاملی در این خصوص صورت بگیرد تا صدا‌و‌سیما حق فوتبال و باشگاه‌ها را بدهد، چرا که تا همین امروز نیز فدراسیون از مواضع خود کوتاه آمده است.

22

قنبرزاده با تاکید بر این‌که با شرایط فعلی باشگاه‌های لیگ‌برتری ورشکسته خواهند شد، گفت: باشگاه‌ها تامین هزینه چهل تا پنجاه درصد از بودجه خود را بر اساس تبلیغات محیطی و پخش تلویزیونی بسته‌اند اما پولی دست آنان را نمی‌گیرد. این در حالی است که طبق مقررات باشگاه‌ها نباید دولتی اداره شوند.

وی با اشاره به این‌که معضل فوق مشکلات زیادی را برای باشگاه‌ها ایجاد کرده است ادامه داد: باشگاه‌ها دو ماه قبل درخواست دادند تا پخش مستقیم مسابقات متوقف شود و رییس فدراسیون نیز به نمایندگی از آنان تصمیم را عملی کرد.

قنبرزاده گفت: این‌که صدا‌و‌سیما همه چیز را برای خودش بخواهد، یک ظلم آشکار است.

وی گفت: فرمول‌های مختلفی را به شورای سیاست‌گذاری صدا‌و‌سیما پیشنهاد داده‌ایم، اما آن‌را قبول نکرده و می‌خواهند بیست میلیارد به فوتبال تخصیص دهند که رقم بسیار ناچیزی است.

عضو هیات‌رییسه فدراسیون فوتبال از کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی خواست به خاطر جوانان این مملکت و آینده فوتبال چاره‌ای بیاندیشند.

قنبرزاده گفت: وقتی صدا‌و‌سیما از پخش مستقیم مسابقات فوتبال و برنامه‌های جانبی آن چون (90) درآمد سنگینی دارد، چرا نباید فوتبال از آن بهره ببرد. اگر فوتبال نباشد این دوستان چگونه درآمد کسب می‌کنند.

مدیر‌عامل باشگاه نفت تهران گفت: پیشنهاد داده‌ایم تا هرچه صدا‌و‌سیما از پخش مستقیم، تبلیغات و برنامه‌های جانبی آن درآمد دارد باید پنجاد درصدش به باشگاه‌ها و فوتبال تعلق بگیرد که منصفانه خواهد بود، چراکه در بسیاری از کشورها این مساله هفتاد به سی برای باشگاه‌هاست.

مجلس ایران وارد موضوع حق پخش تلویزیونی شد

کارگروهی در کمیسیون فرهنگی اختلاف فدراسیون‌های ورزشی با صداوسیما را بررسی می‌کند.

سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی گفت: نمایندگان عضو شورای نظارت بر صدا‌و‌سیما با تشکیل کارگروهی موضوع اختلاف فدراسیون‌های ورزشی با صداوسیما را در اسرع وقت بررسی کرده و نتیجه را به کمیسیون گزارش خواهند داد.

tahri

«سیدعلی طاهری» در گفت‌و‌گو با ایرنا با تشریح جزییات جلسه عصر روز سه‌شنبه کمیسیون فرهنگی مجلس با اشاره به اختلاف فدراسیون فوتبال و برخی دیگر از فدراسیون‌ها با صدا‌وسیما برای حق پخش مسابقات ورزشی اظهار داشت: در این جلسه مقرر شد سه نفر از اعضای کمیسیون که در شورای نظارت بر صدا‌و‌سیما فعالیت می‌کنند موضوع را هر چه سریع‌تر با تشکیل جلسه‌ای، به صورت فوری پیگیری کنند و به این کمیسیون، گزارش دهند.

نماینده مردم گرگان در مجلس از آغاز بررسی طرح نظام جامع رسانه در کمیسیون فرهنگی مجلس خبر داد و گفت: با توجه به این‌که دولت اعلام کرده در حال تکمیل لایحه‌ای در این زمینه است، مقرر شد مکاتبه با دولت برای تسریع در ارسال این لایحه صورت گیرد.

دعوت از مسوولان مربوطه، به کارگروه ویژه کمیسیون واگذار کرد.

درگیری تیموریان و همدانی با مسوولان ورزشگاه ثامن

هافبک تیم فوتبال استقلال با مسوولان ورزشگاه ثامن درگیری لفظی پیدا کرد و پای ماموران نیروی انتظامی نیز به درگیری باز شد.

andriaktimorian

به گزارش خبرنگار فارس، پس از پایان دیدار تیم‌های استقلال و پدیده مشهد تعدادی از هم‌راهان استقلال قصد داشتند از پله‌های رختکن پایین بیایند که نیروی انتظامی این اجازه را به آنها نداد.

در این لحظه این تعداد از هم‌راهان «آندرانیک تیموریان» را صدا کرده و خواستار وساطت وی برای حضور این افراد بودند، که وقتی تیموریان شروع به صحبت کرد ماموران نیروی انتظامی از وی خواستند تا به رختکن برود. در این لحظه «ستار همدانی» مربی تیم استقلال وارد ماجرا شد که حتا ماموران قصد داشتند وی را بازداشت کنند که «غلامرضا بهروان» در این بین وساطت کرده و هم مربی و هم بازیکن تیم استقلال روانه رختکن شدند.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , 

۱ Comment


 1. Alireza
  1

  ضمن تبریک چرخش ۱۸۰ درجه ای جناب اردوان گرامی , از زمانی که مزه ی آزادی را و گرفتن گرین کارت را چشیده اید, دوچرخه و گشت در دوپان سیرکل و مسخره بازی های درپیتی و و عکس های خل بازی ها و راه اندازی گروه مسخره ی فیس بوکی که هیج حمایتی نشد را به کارهای حقوق بشری که از مالزی تا آمریکا همچنان نانش را می خورید و می چرید, ترجیح داده اید و اگر هم هموطنانی که با سنگ به سینه زدن آنها گرین کارت آمریکا را گرفتید, بمیرند و خفه شوند به قول خودتان به پشم کیرتان هم حساب نمی کنید, و اگر از دستتان برآید به جای همراهی با مردم در جریان اسید پاشی به یکی دوتا صفحه ی فیس بوک غیرمعتبر گیر می دهید که چرا اخبار کذب از مشهد و تهران نوشته اند تا اصل مسئله را لوث کنید
  اما برای اینکه همین یک ذره مواجبی که بابت اخبار دست چندم این رادیوکوچه قطع نشود سوالی داشتم:
  این احمقهایی که طراح سایت بوده اند و جمله ی کلیشه ای «نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست» را برایتان در پایین همه ی صفحات گذاشته اند نمی دانسته اند که برای یک خبر که نویسنده ندارد و منبع آن رادیوکوچه است، این نوشته یعنی “نوشته کیری است و ما برای اینکه رفت و آمد خود و خانواده مان به ایران برقرار باشد آن را نوشته ایم و شما زیاد این را و اخبار ما را جدی نگیرید. نویسنده ی خبری که خودش جرات و جربزه ی دفاع از خبرش را ندارد, انتظار دارد در جامعه برایش بیش از حد اخبار داخل تاکسی و اتوبوس تره خورد کنند”
  اگه از ننه بزرگتان بپرسید به این میگویند هم از توبره و هم از آخور خوردن
  نفرمایید که دلمان می خواهد هر کار دلمان خواست می کنیم, چون این مواجب شما برای این دستگاه می توانست دست یک آدم حسابی دلسوخته قرار بگیرید و شاید یک خبررسانی صحیح و به موقع, نه دست هفتادم کپی از العربیه, کمی به بهتر شدن فضا و کم شدن فشار از ما بدبخت ها کمک می کرد و زمانی می توانید اینگونه افاضه ی کلام بفرمایید که از جیب مبارک خرج کنید نه اینکه این مواجب را گه مالی کنید . شما بهتر از همه ی ما می دانید که مواجب شما جزومجموعه ی هزینه های حمایت از حقوق بشر و دموکراسی به حساب می آید که شما فقط بلد بودید از نردبان آن بالا بروید
  خوش باشید و خوش بگذرانید که این حق همه ی انسانها از جمله شماست , اما به اندازه ی مواجبی می گیرید کار کنید و سعی کنید از آمریکا حداقل همین یکی را یادبگیرید و بدون چوب بالای سرتان به اندازه ی دریافتی تان برای اهدافی که در مانیفست خود برای دریافت مواجب نوشته اید کار کنید نه بیشتر
  کیری ننویسید و فکر نکنید بقیه نمی فهمند وقت حساب رسی مردم چیزی را از قلم نخواهند انداخت
  برای بار اول برای خودتان ایمیل فرستادیم اما اگر تغییر نکنید و به تعهدات خود در مقابل مواجبی که می گیرید عمل نکنید از اینها بدتر همراه با چیزهای دیگر و لابی در جاهایی که بایدانجام شود را در جاهای دیگر خواهید دید و یا نتایج آن را لمس خواهید کرد
  به امید ایرانی آزاد و پایبند به حداقل تعهدات انسانی و حرفه ای و کاری