Saturday, 18 July 2015
25 October 2021
خبرهای ورزشی

«آیت‌اله سیستانی از داور کره‌ای بازی‌های آسیایی تقدیر می‌کند»

2014 October 24

خبر / رادیو کوچه

فایل صوتی را از اینجا بشنوید

 

فایل را از این جا دانلود کنید

آیت‌اله سیستانی از داور کره‌ای بازی‌های آسیایی تقدیر می‌کند

نماینده آیت‌اله «سیستانی» در ایران به نمایندگی از ایشان از اقدام قابل ستایش داور کره‌ای مسابقات کبدی در دفاع از حجاب ورزشکار ایرانی قدردانی خواهد کرد.

به گزارش خبرنگار مهر، «سیدجواد شهرستانی» نماینده آیت‌اله علی سیستانی در تهران به زودی در مراسمی از داور کره‌ای مسابقه کبدی ایران و هند که در دفاع از حجاب ورزشکار ایرانی، کت خود را در آورده و روی سر بازیکن ایرانی قرار داد، با اهدای یک تخته فرش و هدایایی قدردانی خواهد کرد.

نماینده آیت‌اله سیستانی این اقدام را به منظور احترامی که داور کره‌ای به ارزش‌های اسلامی گذاشته انجام می‌دهد.

هنوز زمان دقیق برگزاری این مراسم اطلاع‌رسانی نشده است.

Ayatollah-Sayed-Ali-Hoseini-Sistani

به گزارش مهر، در بازی پایانی کبدی بانوان بازی‌های آسیایی اینچئون بین تیم‌های ایران و هند، در صحنه‌ای بازیکنان هندی با یورش به سمت بازیکن ایران برای گرفتن یا خارج‌کردن او از بازی اقدام به کشیدن مقنعه او می‌کنند که این کار باعث افتادن مقنعه او از سرش می‌شود.

داور کره‌ای این بازی در حرکتی ستودنی کت خود را از تن در می‌آورد و روی سر بازیکن ایرانی می‌اندازد تا حجاب او از بین نرفته باشد. بازیکنان هندی هم در همان لحظات اوج حساسیت بازی به بانوی کبدی باز ایران کمک می‌کنند تا با سرکردن مقنعه خود سریع‌تر به بازی باز گردد.

احتمال لغو اردوی تیم‌ملی فوتسال در برزیل

در حالی‌که رییس کمیته فوتسال از برگزاری اردوی تیم‌ملی فوتسال در کشور برزیل قبل از شروع مسابقات گرندپری خبر داده بود، احتمال دارد این اردو لغو شود.

اردوی تیم‌ملی فوتسال ایران برای حضور در مسابقات گرندپری برزیل از روز چهارشنبه چهاردهم آبان‌ماه آغاز خواهد شد. طبق برنامه قبلی کمیته فوتسال قرار بود تیم‌ملی تا روز جمعه شانزدهم آبان در ایران تمرین کند و سپس برای برگزاری یک اردوی پنج روزه، عازم برزیل شود تا با دو باشگاه برزیلی و تیم‌ملی ویتنام بازی کند.

fotsal

با این حال به نظر می‌رسد احتمال لغو اردوی برزیل وجود دارد و تیم‌ملی باید در ایران اردوی خود را برگزار کند. «سیدرضا افتخاری» رییس کمیته فوتسال با اعلام این خبر، به خبرنگار مهر گفت: ما برای رزرو هتل، سالن و هماهنگی دیدارهای تدارکاتی در برزیل به مشکلاتی خورده‌ایم. البته امکان دارد این مشکلات حل شود.

رییس کمیته فوتسال تاکید کرد: با وجود این قرار است روز شنبه هفته آینده با «خسوس کاندلاس» سرمربی تیم‌ملی صحبت کنم. اگر او موافقت کند به جای برزیل، اردوی تیم‌ملی را در همین ایران برگزار خواهیم کرد.

سقوط هفت پله‌ای ایران در رده‌بندی فیفا

تیم‌ملی ایران با هفت پله سقوط نسبت به رده‌بندی ماه پیشین در رده پنجاه و یکم دنیا قرار گرفت، اما هم‌چنان بهترین تیم آسیا است.

به گزارش ایسنا، فیفا امروز تازه‌ترین رده‌بندی برترین‌ تیم‌های ملی فوتبال را اعلام کرد که در این رده‌بندی تیم‌ملی ایران با پانصد و شصت امتیاز و هفت پله سقوط در رده پنجاه و یکم دنیا قرار گرفت.

t-m

این در حالی است که ژاپن تنها با یک امتیاز کمتر نسبت به ایران در رده پنجاه و دوم دنیا قرار دارد. ژاپن پس از ایران دومین تیم آسیا است. این تیم نیز در رده‌بندی جدید ۴ پله سقوط را تجربه کرده است. پس از ایران و ژاپن، ازبکستان و کره‌جنوبی در رده سوم و چهارم آسیا قرار گرفته‌اند.

استرالیا، میزبان جام ملت‌های آسیا در رده نود و چهارم دنیا قرار گرفته است.

رده بندی ١٠ تیم برتر جهان به شرح زیر است:

۱- آلمان ۱۶۶۹ امتیاز
۲- آرژانتین ۱۵۶۵ امتیاز
۳- کلمبیا ۱۴۲۰ امتیاز
۴- بلژیک ۱۳۸۸ امتیاز
۵- هلند ۱۳۷۵ امتیاز
۶- برزیل ۱۳۰۷ امتیاز
۷- فرانسه ۱۱۹۱ امتیاز
۸- اروگوئه ۱۱۸۴ امتیاز
۹- پرتغال ۱۱۷۵ امتیاز
۱۰- اسپانیا ۱۱۱۹ امتیاز

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , ,