Saturday, 18 July 2015
16 October 2021
خبرهای ورزشی

«پایان کار ایران در پارا‌آسیایی فقط با یک طلا کمتر از ژاپن»

2014 October 25

خبر / رادیو کوچه

فایل صوتی را از اینجا بشنوید

 

فایل را از این جا دانلود کنید

پایان کار ایران در پارا‌آسیایی فقط با یک طلا کمتر از ژاپن

کاروان ایران با دو مدال طلای سپهوند و رحمان و مجموع صد و بیست مدال به کار خود در بازی‌های پارا‌آسیایی اینچئون پایان داد.

به گزارش ایسنا، در روز آخر بازی‌های پارا‌آسیایی اینچئون ایران صاحب دو مدال طلا، چهار نقره و سه برنز شد. در وزنه‌برداری و در وزن ١٠٧ + کیلوگرم «سیامند رحمان» وزنه ٢٨٧ کیلویی را زد و ضمن شکستن رکورد جهان به میزان دو کیلوگرم، قهرمان شد. «منصور پورمیرزایی» در همین دسته با ٢۵۵ کیلوگرم نقره گرفت.

در دو‌و‌میدانی، «فرزاد سپهوند» به مدال طلای پرتاب دیسک در کلاس F 44 رسید. «سید‌حبیب حسینی» در دوی 400 متر، «علی الهی» در دوی ١۵٠٠ متر و «مهرداد کرم‌زاده» در پرتاب دیسک کلاس F 42 نقره گرفتند و «حسین سعیدی» در دوی ۴٠٠ متر کلاس T 12 و «پیمان نصیری» در دوی ۴٠٠ متر کلاس T 20 به هم‌راه «مرضیه صدقی» در پرتاب وزنه کلاس F 53/54 صاحب مدال برنز شدند.

p

با این حساب ایران با ٣٧ طلا، ۵٢ نقره و ٣١ برنز با مجموع صد و بیست مدال در جای‌گاه چهارم بازی‌های پارا‌آسیایی ایستاد. ایران اگر یک طلای دیگر می‌گرفت، بالاتر از ژاپن در مکان سوم قرار می‌گرفت.

در این رقابت‌ها چین با ١٧۴ مدال طلا، ٩۵نقره و ۴٨برنز و جمع امتیاز ٣١٧ مدال قهرمان این دوره از بازی‌ها شد، کره‌جنوبی با ٧١ مدال طلا، ۶٢نقره و ٧٧برنز و با جمع ٢١٠ مدال در جای‌گاه دوم ایستاد و ژاپن با ٣٨مدال طلا، ۴٨نقره و ۵۶برنز و با جمع ١۴٢ مدال جای‌گاه سومی را به خود اختصاص داد. هم‌چنین ازبکستان با ٢٢طلا، ۵نقره و ۴ برنز در جای‌گاه پنجم قرار گرفت.

ایران در بازی‌های پارا‌آسیایی ٢٠١٠ گوانگجو با ٨٠ مدال که شامل ٢٧ طلا، ٢۴نقره و ٢٩برنز بود در رده چهارم قرار گرفته بود.

دبی‌اسپورت ٢۵٠ میلیارد تومان برای حق پخش لیگ‌برتر ایران می‌دهد

سرمربی تیم فوتبال سایپا گفت: شبکه تلویزیونی دبی‌اسپورت حاضر است دویست و پنجاه میلیارد تومان برای حق پخش تلویزیونی لیگ‌برتر ایران پرداخت کند.

به گزارش فارس؛ «مجید جلالی» در مورد دیدار با تراکتورسازی در جام‌حذفی در روز یک‌شنبه گفت: در جام‌حذفی از تیم خودمان انتظار داریم و تا همین حد که هم در این مسابقات پیشرفت کرده‌ایم شایسته بودیم. انتظارمان هم همین است که این شایستگی ادامه پیدا کند و کار بزرگی در جام‌حذفی انجام بدهیم.

وی در مورد شکست مقابل تراکتورسازی در لیگ در چند روز گذشته گفت: بازی‌های لیگ با جام‌حذفی تفاوت دارد. آن مسابقه لیگ بود و تمام شد. هر بازی شرایط خاص خودش را دارد. ما روی این مسابقه در جام‌حذفی با تراکتورسازی متمرکز شده‌ایم.

l

سرمربی سایپا در مورد این‌که اگر چه در این بازی میزبان هستند اما تماشاگرشان کمتر از تراکتورسازی است و چه انتظاری از فوتبال دوستان کرجی دارد، گفت:‌ ما به همان صد و پنجاه تماشاگری هم که کنار ما هستند افتخار می‌کنیم و از حضور آنها در ورزشگاه به خودمان می‌بالیم.

سرمربی سایپا در مورد پخش نشدن فوتبال از تلویزیون گفت: این مسئله نمی‌تواند یک اتفاق بلندمدت باشد. شاید این اتفاق هر چه‌قدر طولانی‌تر شود به ضرر تلویزیون تمام خواهد شد. ممکن است در کوتاه‌مدت فوتبال با چالش‌هایی مواجه شود اما در دراز‌مدت این مسئله بیشتر به ضرر تلویزیون خواهد بود. بهتر است صدا‌و‌سیما در این زمینه پیش‌قدم شود. در گوشه و کنار این کشور از کردستان و ایلام گرفته تا سیستان و بلوچستان عاشقان فوتبال زیاد هستند و تنها راه ارتباطی آنها با فوتبال هم همین تلویزیون است. بنابراین نباید آنها را محروم کنیم. نباید لجبازی کنیم. البته فوتبال هم حقش را می‌خواهد. من شنیدم که شبکه دبی‌اسپورت حاضر است دویست و پنجاه میلیارد تومان برای حق پخش تلویزیونی لیگ‌برتر ایران بدهد. در گذشته حاضر بود صد و نود میلیارد تومان این شبکه به لیگ‌برتر ایران برای حق پخش تلویزیونی پول بدهد.

وی ادامه داد: من دیروز شنیدم که قبل از این‌که مسوولان فدراسیون حضور دوربین‌ها را در ورزشگاه منع کند از صدا‌و‌سیما درخواست جلسه کردند، اما هیچ پاسخی دریافت نکردند. درست است که ما شبکه‌های خصوصی نداریم و فوتبال باید با صدا‌و‌سیما تعامل کند اما صدا‌و‌سیما هم نباید از این مسئله سو‌استفاده کند و باید شرایط فوتبال را درک کند و بداند که فوتبال اثرگذار است. به عقیده من با وساطت و پادرمیانی می‌توان این مسئله را به نحوی حل کرد. به عقیده من برنامه ٩٠ می‌تواند بهترین محل برای حل این مشکل باشد. زیرا ٩٠ این جای‌گاه اجتماعی را دارد که وساطت کند و البته حضور یکی دو بزرگ‌تر مثل «حاج‌رضایی» و «نوآموز» از فوتبال و یکی دو بزرگ‌تر هم از صدا‌و‌سیما باید در برنامه حاضر شوند.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , ,