Saturday, 18 July 2015
23 October 2021
رد درخواست وزارت دفاع ایران

«رد درخواست بازگشت پانزده میلیون دلار پول ایران از تایوان»

2014 October 25

خبر / رادیو کوچه

 

دیوان عالی تایوان درخواست وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح ایران، برای بازگرداندن ١۵ میلیون دلار از یک بانک تایوانی به ایران را رد کرد.

خبرگزاری دانشجویان ایران ایسنا روز شنبه سوم آبان ماه، به نقل از روزنامه چاینا پست، گزارش داده است،  دیوان عالی تایوان روز جمعه با صدور حکمی درخواست وزارت دفاع ایران از یک بانک تایوانی را با این دلیل که این پرونده مشمول مرور زمان شده است را رد کرد.

رسانه‌های چینی و تایوانی، در این رابطه نوشته‌اند، دادگاه عالی تایوان روز جمعه بیست و چهارم اکتبر، حکم داد که این پرونده مربوط به سال ۱۹۸۱ (۳۳ سال پیش) بوده و مشمول مرور زمان شده است.

wezaratdefa

در همین رابطه سایت «فوکوس تایوان» گزارش داده که این پرونده مربوط به مالک یک شرکت به نام «وو» بوده که لابی‌گری وزارت دفاع ایران برای خرید محموله‌ای نظامی از تایوان را بر عهده گرفته بود.

بر اساس این گزارش، بانک مرکزی ایران سپس از مید لند بانک انگلیس درخواست کرده بود تا ١۵ میلیون دلار را به یک حساب مشترک میان سه نفر در بانک چانگ هوآ تایوان واریز کند با این شرط که امضای این سه نفر با امضایشان در پاسپورت‌های آنها مطابقت داشته باشد، اما زمانی که این سه نفر برای برداشت پول به این بانک مراجعه می‌کنند متوجه می‌شوند که پول قبل‌تر توسط افراد دیگری برداشت شده است.

ایران پس از این شکایتی را علیه این بانک تایوانی مطرح می‌کند و خواستار بازگرداندن این ١۵ میلیون دلار می‌شود که پیش‌تر نیز با مخالفت دادگاه‌های تایوانی مواجه شده بود.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , ,