Saturday, 18 July 2015
18 October 2021
در مقابل وزارت کشور

«نسرین ستوده وکیل دادگستری بازداشت شد»

2014 October 25

خبر / رادیو کوچه

 

« نسرین ستوده»، وکیل دادگستری، بعد از ظهر روز شنبه، سوم آبان‌ماه، پس از حضور در برابر ساختمان وزارت کشور در تهران، به همراه دو وکیل دیگر، بازداشت شد.

در این رابطه «رضا خندان» همسر نسرین ستوده، در صفحه فیس‌بوک خود نوشته است، «امروز پس از پایان ساعت تحصن در مقابل کانون وکلا نسرین به همراه دوستان و تنی چند از همکارانش جهت اعلام حمایت از زنان اسیدپاشی شده و اعتراض به عملکرد مسولین، به روبروی وزارت کشور رفته بودند. زمان برگشت همه آن‌ها را بازداشت و پس از گرفتن عکس و مدارک شناسایی ساعاتی بعد همگی آزاد شده اند. اما نسرین را بدون داشتن حکم قضایی به طور خودسرانه بازداشت کرده اند.»

stodeh

 

آقای «خندان» همچنین در فیس‌بوک خود نوشته است، «وکلای دادگستری خانم گیتی پورفاضل و آقایای عباس جمالی و آقایان پیمان عارف، فرید روحانی جزو افرادی بودند که همراه نسرین بازداشت و پس از گرفتن عکس و مدارک شناسایی و در برخی موارد گرفتن تلفن جیبی، آن‌ها را آزاد و نسرین همچنان در بازداشت است.»

خانم ستوده از صبح روز سه‌شنبه، بیست و نهم مهرماه، در اعتراض به حکم دادگاه انتظامی وکلا مبنی بر محرومیت سه ساله‌اش از وکالت و مواردی نظیر «تلاش برای محو کامل استقلال کانون وکلا و نادیده گرفتن حق دگراندیشان در انتخاب وکیل» در مقابل کانون وکلای دادگستری مرکز در تهران هر روز دست به تحصن زده است.

مطالب مرتبط

 نسرین ستوده در مقابل کانون وکلا دست به تحصن زد

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , ,