Saturday, 18 July 2015
24 October 2021
خبرهای ورزشی

«برای برگزاری اردوها پول می‌دهیم نه ماچ»

2014 October 25

خبر / رادیو کوچه

فایل صوتی را از اینجا بشنوید

 

فایل را از این جا دانلود کنید

برای برگزاری اردوها پول می‌دهیم نه ماچ

دوباره «علی کفاشیان» گوشه رینگ گیر‌  کرده. حریفش اما این‌بار نه فقط رسانه‌ها، که نزدیک‌ترین هم‌کارانش هستند. اعضای هیات‌رییسه فدراسیون فوتبال. به روایتی ٧ و به روایتی دیگر ۶ نفر از ٨ نفر هیات‌رییسه، نامه‌ای نوشته‌اند و در ١۴ بند سوالاتی پرسیده‌اند در مورد مسایل مالی و برخی تصمیمات حیاتی رییس فدراسیون. آنها حتا در قانونی بودن حضور نبی به عنوان دبیرکل فدراسیون فوتبال هم شبهه ایجاد کرده‌اند.

رییس فدراسیون فوتبال در گفت‌و‌گو با خبرآنلاین در خصوص  چهارصد هزار دلار پول دستی که وزارت‌خارجه به فدراسیون فوتبال داده بود و همان پول امروز گم شده است بیان کرد: ما همه پول‌هایمان را همین جوری از وزارت‌خارجه می‌گیریم یعنی همه را می‌دهیم به سفارت‌خانه، بعد از وزارت‌خارجه می‌گیریم. بندگان خدا دارند با ما هم‌کاری می‌کنند. وقتی نمی‌توانیم حساب باز کنیم، چه کار باید بکنیم؟ همه پول‌هایی که آن‌ور می‌دهیم و این‌ور می‌گیریم حساب و کتاب دارد و قران به قرانش مشخص است. اینها‌ مسایل انحرافی است.

kafashian

وی افزود: در حال حاضر مهم نیست چه قضاوتی در خصوص من می‌شود. بنده به صورت کلی می‌گویم هر پولی که به حساب ما آمده یا رفته، حساب و کتاب دارد. ریال به ریالش مشخص است. تمام شد رفت، هیچ پولی گنگ نیست.

کفاشیان در خصوص این سوال که یکی از کسانی که در موردش کلی حرف می‌زنند در رابطه با پول‌های مفقودی، «هوشنگ مقدس» است. اما خودش که می‌گوید هیچ پولی از فدراسیون نمی‌گیرد، درست است؟ بیچاره راست می‌گوید. ما پول را به حساب ایشان حواله می‌کنیم. خب به چه کسی حواله کنیم که مطمئن باشیم برنمی‌دارد ببرد؟ مثل همان داستانی که برای استقلال پیش آمد. من که نمی‌توانم به هر کسی اطمینان کنم. پولی که به آقای مقدس حواله می‌کنیم، عین همان را برای اردوهایمان‌ یا بازی‌های‌ خارجی‌مان بدون هیچ کارمزدی چیزی به ما می‌دهد. شما فکر می‌کنید توی پرتغال اردو می‌گذاریم، خودمان می‌توانیم پول حواله کنیم؟ فکر می‌کنید ماچ می‌دهیم؟ این پول را می‌دهیم به آقای مقدس بعد او در پرتغال بدون یک ریال کارمزد به ما پس می‌دهد. پول کی‌روش را هم به او می دهیم، همین کار را می‌کند.

برکناری وینگادا شصت هزار دلار آب می‌خورد

فدراسیون فوتبال قطع هم‌کاری با «نلو وینگادا» را به عنوان جدی‌ترین گزینه روی میز کاری خود دارد، هرچند این اقدام خسارت مالی را برای آنها خواهد داشت.

کمیته فنی فدراسیون اگرچه تا چندی پیش بر تقویت کادر‌فنی تیم امید با سرمربیگری نلو وینگادا تاکید داشت اما با ورود «حبیب کاشانی» به عنوان مدیر جدید تیم امید، ظاهرن نظر آنها هم برگشته و به قطع هم‌کاری با این مربی رای داده‌اند.

به گزارش ایسنا، کاشانی آمده تا واسطه‌ای باشد میان فدراسیون، کمیته المپیک، وزارت ورزش و جوانان و سایر نهادهای مسوول مرتبط با فعالیت‌های تیم امید تا این تیم که پیش از این در ادوار مختلف عمدتن به خاطر ضعف در برنامه‌ریزی‌ها و مدیریت‌ها نتوانسته راهی بازی‌های المپیک شود را به هدف چهل و چندساله‌اش برساند.

wingada

قرارداد مربی پرتغالی سالانه سی‌صد و شصت هزار دلار است که البته تداوم هم‌کاری با او در گرو رضایت فدراسیون از عمل‌کرد تیم امید در بازی‌های آسیایی اینچئون بود. بنابراین اگر فدراسیون تمایل به ادامه هم‌کاری با او نداشته باشد طبق قرارداد تنظیم شده می‌تواند با پرداخت غرامتی کار را تمام کند.

بر اساس قرارداد فدراسیون و وینگاد،‌ او دست‌مزدش را هر ٣ ماه یک‌بار به مبلغ نود هزار دلار دریافت می‌کند که فدراسیون تاکنون تنها قسط اول مربوط به 3 ماهه نخست قرارداد را به این مربی پرتغالی پرداخت کرده است و نود هزار دلار قسط دوم را بدهکار است.

هم‌چنین بر اساس مفاد قراردادی که با وینگادا تنظیم شده، هر زمان فدراسیون تمایل به قطع هم‌کاری داشت، می‌تواند با پرداخت دست‌مزد ٢ ماه یعنی معادل شصت هزار دلار، این امکان را فراهم کند و دیگر مابقی مبلغ قرارداد سالیانه را به او نپردازد.

در ماجرای حق‌پخش کفاشیان مقصر است

مدیرعامل استقلال ادعا می‌کند که «علی کفاشیان» در ماجرای حق پخش مقصر است چون دیر به فکر این موضوع افتاده است. اختلاف فدراسیون فوتبال با صداوسیما باعث شده تا هفته دوازدهم پخش تلویزیونی نشود. این اتفاق بی‌تردید یک اتفاق بی‌سابقه در فوتبال دنیاست.

به گزارش مشرق، «بهرام افشارزاده» در مورد حق پخش گفت: صداوسیما باید با فدراسیون فوتبال تعامل کند تا مردم از دیدن بازی‌های فوتبال محروم نشوند؛ من فکر می‌‌کنم کفاشیان تقصیرکار است. او نباید کار را به جایی می‌‌رساند که فوتبالی‌ها از دیدن تیم محبوبشان محروم شوند. به هرحال فوتبال برای خیلی‌ها مساله مهمی است و مردم دوست دارند بازی‌های لیگ را تماشا کنند.

afsharzadeh

او ادامه داد: صداوسیما هم مقصر است، آنها باید با فدراسیون فوتبال هم‌کاری کنند. به هرحال باشگاه‌ها باید بتوانند بخشی از هزینه‌هایشان را از طریق حق پخش تامین کنند. صداوسیما باید با مدیران فدراسیون فوتبال پای میز مذاکره بنشینند تا در خروجی جلسه اتفاقی بیافتد که همه از آن نفع ببرند. قاعدتن این‌طور نیست که فقط نفع فوتبال دیده شود و باید قراردادی منعقد شود تا دو طرف سود ببرند.

افشارزاده در پاسخ به این سوال که باشگاه استقلال از این‌که بازی‌ها پخش نمی‌‌شود تا باشگاه‌ها حق واقعی‌شان را بگیرند راضی هست یا خیر هم گفت: صددرصد ما هم به دنبال گرفتن حقمان هستیم و قبول داریم که فدراسیون فوتبال باید تمام تلاشش را در این‌باره بکند. اما من فکر می‌کنم دیدن بازی‌های لیگ برای مردم خیلی مهم است و ما نباید این حق را از هوادارانمان بگیریم.

وی ادامه داد: من فکر می‌‌کنم کفاشیان دیر به فکر گرفتن حق پخش افتاده است. او باید خیلی قبل از این‌ها فکر این مساله را می‌‌کرد. حالا ١٢ هفته از لیگ‌برتر گذشته است و رییس فدراسیون فوتبال بدون هماهنگی با باشگاه‌ها تصمیم گرفته دوربین‌ها را به استادیوم راه ندهد. اگر او زودتر تصمیم می‌‌گرفت هم به نفع باشگاه‌ها بود و هم فدراسیون فوتبال.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , ,