Saturday, 18 July 2015
18 October 2021
در یک رقابت بسیار نزدیک

«دیلما روسف برای بار دوم رییس جمهور برزیل شد»

2014 October 27

خبر / رادیو کوچه

 

در دور دوم انتخابات ریاست جمهوری برزیل و در یک رقابت بسیار نزدیک «دیلما روسف» چپ‌گرا برای دومین بار پیاپی به عنوان رییس جمهور آن کشور انتخاب شد.

شمارش رسمی آرای انتخابات ریاست جمهوری برزیل نشان می‌دهد که «دیلما روسف»، رییس‌جمهوری آن کشور، در دور دوم انتخابات با کسب ۵١/۴۵ درصد آرار و با اختلاف اندکی از رقیبش «آسیو نوس» که ۴٨/۵۵ درصد آرار را به دست آورده بود، بار دیگر رهبری یکی از بزرگ‌ترین اقتصادهای جهان را در دست بگیرد.

خبرگزاری «رویترز» روز دوشنبه بیست و هفتم اکتبر، در این رابطه گزارش داده است، خانم روسف تلاش کرد تا رای‌دهندگان برزیلی را، که از جمله از رکود اقتصادی اخیر ناراضی هستند، قانع کند که رکورد کم‌سابقه کاهش فقر در دوره ریاست‌جمهوری او، مسئله مهم‌تری است.

dilmarosof

خانم «روسف» که از سال ۲۰۱۰ رییس جمهور بوده به خاطر برنامه‌های رفاه عمومی دولتش محبوبیت زیادی در میان برزیلی‌ها دارد.

حزب کارگران برزیل که دیلما روسف از اعضای آن است در طول ۱۲ سال گذشته و از زمانی که «لولا دا سیلوا»، رییس‌‌جمهوری پیشین برزیل بوده، قدرت اجرایی را در اختیار داشته است.

آقای «آسیو نوس»، رقیب خانم «روسف»، در کارزار انتخاباتی برزیل، بارها در مورد احتمال نجات اقتصاد برزیل از رکودی که آن را در بر گرفته است، در صورت پیروزی مجدد خانم روسف شک و تردید بیان کرد.

وی پس از انتخابات با تاکید بر لزوم اتحاد در برزیل، پیروزی رقیب خود را به وی تبریک گفت.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , 

۱ Comment

  1. 1

    GP9n1S oakeaeebnznt, [url=http://dqbaonemiwyf.com/]dqbaonemiwyf[/url], [link=http://xbuairmmnuec.com/]xbuairmmnuec[/link], http://qvwplyyhpudo.com/