Saturday, 18 July 2015
16 October 2021
در جمع خبرنگاران اظهار کرد

«دستیار ویژه روحانی: اسیدپاشی‌های اخیر کار ضدانقلاب و بیگانگان است»

2014 October 27

خبر / رادیو کوچه

 

دستیار ویژه حسن روحانی رییس جمهوری ایران در امور اقوام و اقلیت‌های قومی و مذهبی با بیان این که حادثه اسیدپاشی را نباید سیاسی کرد، گفت: این مسئله یک اقدام علیه امنیت ملی است و همه جریان‌های سیاسی این حادثه را محکوم کرده‌اند.

به گزارش ایرنا، خبرگزاری رسمی ایران، «علی یونسی» روز دوشنبه در جمع خبرنگاران در مورد اسیدپاشی‌های اخیر در اصفهان گفته است: سران سه قوه خواهان پیگیری جدی این موضوع شده‌اند و قطعن عوامل آن به زودی شناسایی و مجازات می‌شوند.

بنابه این گزارش، وی ادامه داده است: چنین اقدامات غیرانسانی در فرهنگ ایران جایی ندارد چرا که فرهنگ ایرانی و مردم آن ضدخشونت است و از این نوع اعمال نفرت دارند.

ali-yonesi

دستیار ویژه رییس جمهوری ایران همچنین تصریح کرده است: این نوع اعمال از گروهک‌های ضد انقلاب یا کشورهای بیگانه نشات می گیرد اگرچه ممکن است عامل آن یک ایرانی متاثر از این جریان‌ها باشد.

یونسی همچنین اظهارداشته است: هیچ جریان سیاسی نیست که این نوع اعمال را به فرهنگ ایرانی نسبت دهد، هرچه هست به زیان امنیت ملی است و همه باید با آن مقابله کنند.

در هفته‌های اخیر در اصفهان تاکنون چهار زن قربانی اسیدپاشی شده‌اند که انگشت اتهام به سوی برخی از نیروهای تندرو در داخل نظام، تحت عنوان امر به معروف و نهی از منکر، نشانه رفته و باعث تجمعات اعتراضی در شهرهای تهران، اصفهان و مشهد شد، که به بازداشت تعدادی از معترضان انجامید.

مطالب مرتبط

بازداشت معترضان به اسیدپاشی در مشهد

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , ,