Saturday, 18 July 2015
21 October 2021
برای جنگ علیه داعش

«پیشمرگه‌های کرد اقلیم کردستان عازم کوبانی شدند»

2014 October 29

خبر / رادیو کوچه

 

گروهی از نیروهای پیشمرگ‌‌ کرد، از اقلیم کردستان با هدف پیوستن به نیروهای مدافع خلق که در شهر کردنشین کوبانی در شمال سوریه در حال نبرد با گروه دولت اسلامی «داعش»، هستند، راهی ترکیه شدند.

شبکه خبری «روداو» بعد از ظهر روز سه‌شنبه بیست و هشتم اکتبر با اعلام این خبر گزارش داد،  این نیروها پایگاه‌هایشان در اقلیم کردستان به سوی ترکیه ترک کرده‌اند تا با عبور از مرز سوریه به یگان‌های مدافع خلق، در کوبانی بپیوندند.

در گزارش تلویزیون «روداو»، نیروهای پیشمرگ به همراه تسلیحات سنگین نظامی که با چادر پوشانده شده بودند در حال حرکت به سوی ترکیه بودند، تا از آنجا به کوبانی بروند.

این شبکه خبری در گزارش خود اشاره‌ای به تعداد این نیروها و مدت زمانی که در کوبانی خواهند ماند نکرد.

peshmerga

همچنین مقام‌های اقلیم کردستان گفته‌اند، نیروهای پیشمرگ از طریق هوایی به منطقه سیلوپی در جنوب شرق ترکیه و از آنجا از راه زمینی به کوبانی می‌روند.

هفته گذشته پارلمان اقلیم کردستان با اکثریت آرا، اعزام نیروهای پیشمرگ به کوبانی را به تصویب رسانده بود.

دولت ترکیه که با جلوگیری از اعزام نیروهای کرد و ارسال سلاح برای شبه نظامیان کرد کوبانی، خشم رهبران کرد و نارضایتی واشینگتن را برانگیخته بود سرانجام هفته گذشته عبور نیروهای پیشمرگه کردستان به این منطقه موافقت کرد، اما گفت که اجازه نمی‌دهد کردهای ترکیه به نبرد کوبانی ملحق شوند.

گروه خلافت اسلامی یا داعش تهاجم خود به شهر کوبانی و روستاهای اطراف آن را اواسط ماه سپتامبر آغاز کرد که از آن زمان تاکنون ۸۰۰ نفر جان خود را از دست داده‌اند.

ایالات متحده آمریکا برای جلوگیری از سقوط کوبانی به دست داعش، حملات متعدد هوایی به مواضع این گروه انجام داده است. فرماندهی مرکزی آمریکا در بیانیه‌ای گفته است که ارتش ایالات متحده ظرف ۲۴ ساعت گذشته چهار حمله به مواضع داعش صورت داده که در جریان آن، چهار مقر جنگجویان این گروه و یک واحد کوچک آن را نابود کرده است.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , ,