Saturday, 18 July 2015
23 October 2021
خبرهای ورزشی

«موضوع حق پخش به این زودی‌ها حل نمی‌شود»

2014 October 29

خبر / رادیو کوچه

فایل صوتی را از اینجا بشنوید

 

فایل را از این جا دانلود کنید

موضوع حق پخش به این زودی‌ها حل نمی‌شود

مدیرعامل استقلال می‌گوید با توجه به روند جلسه مسوولان فوتبالی با مسوولان صدا‌و‌سیما بعید می‌داند که بازی تیمش برابر صبای قم پخش تلویزیونی شود.

«بهرام افشارزاده» در گفت‌وگو با ایسنا، درباره پیروزی روز گذشته تیمش برابر پارسه، گفت: متاسفانه این بازی را ندیدم، چرا که در جلسه حق پخش حضور داشتیم، اما از کسب این نتیجه‌ بسیار خوشحالم.

وی درباره جلسه روز گذشته (دوشنبه) درباره حق پخش تلویزیونی با صدا‌و‌سیما، اظهار کرد: در جلسه همه مدیران باشگاه‌ها و مسوولان فوتبالی حضور داشتند. باشگاه‌ها مشکلاتشان را مطرح کردند که این مشکلات از قبیل تعهد به بازیکن و هزینه‌هایشان در طول فصل بود. پس از صحبت مدیران باشگاه‌ها و مسوولان صدا‌و‌سیما از هزینه‌های زیاد و مشکلات مالی مطالبی را بیان کردند. متاسفانه توافقی به عمل نیامد و در نهایت قرار شد تکلیف این مساله به صورت طرح دو فوریتی به مجلس شورای اسلامی ارایه شود. صدا‌و‌سیما می‌گفت که محدودیت مالی دارد و درست است که منابع درآمدی بالایی دارد اما برایش پرداخت مبلغ پیشنهادی فدراسیون مقدور نیست.

afsharzadeh

مدیرعامل استقلال در پاسخ به این سوال که با توجه به حضورش در آن جلسه چه‌قدر احتمال می‌دهد بازی روز جمعه تیمش پخش تلویزیونی داشته باشد؟ بیان کرد: عدم پخش بازی‌ها ضربه مهلکی به فدراسیون، تماشاگران و صدا‌و‌سیما می‌زند. مطمئن باشید وقتی که بازی‌ها پخش نمی‌شود یک جوان علاقه‌مند به فوتبال به سمت دیگری می‌رود و آسیب‌های زیادی او را تهدید می‌کند، در صورت وقوع این اتفاق چه کسی مسوولیت را قبول می‌کند؟ این مساله یک کار فرهنگی است و صدا‌و‌سیما که خودش یک دانشگاه است باید نسبت به آن حساسیت داشته باشد. آقای «ضرغامی» می‌گفتند که تلاش دارند تا مساله حل شود، اما من با توجه به روند جلسه فکر نمی‌کنم این وضعیت حالا حالاها حل شود و بازی روز جمعه فکر نمی‌کنم پخش شود. احساسم این است که هر دو طرف بی‌انصافی می‌کنند.

وقتی یک نفر جای همه تصمیم می‌گیرد

دبیر فدراسیون وزنه‌برداری در حالی حضور ملی‌پوشان در هفته دوم لیگ‌برتر را ارج نهادن به رقابت‌های باشگاهی عنوان می‌کند که این اقدام نزدیک مسابقه‌های جهانی به زیان تیم‌ملی بوده و حتا اعتراض ملی‌پوشان را هم به هم‌راه داشته است.

به گزارش ایسنا، دبیر فدراسیون وزنه‌برداری در واکنش به انتقاداتی که نسبت به برگزاری لیگ‌برتر در فاصله ١۴ روزه تا مسابقات جهانی شده بود عنوان کرد: حضور ملی‌پوشان به خواسته تیم‌ها و در راستای ارج نهادن به رقابت‌های باشگاهی صورت گرفت.

حضور ملی‌پوشان و نفرات شاخص در صحنه لیگ‌برتر قطعن بر جذابیت لیگ می‌افزاید اما بحث اصلی این است که ملی‌پوشان در فاصله دو هفته‌ای تا مسابقات جهانی و کسب سهمیه المپیک باید خود را برای این روی‌داد بسیار مهم آماده کنند یا به فکر ارج نهادن به مسابقات باشگاهی باشند!

در شرایطی که ملی‌پوشان پس از بازی‌های آسیایی باید ریکاوری می‌کردند تا در فاصله‌ای کم مهیای حضور در مسابقات جهانی شوند، ناگهان فدراسیون وزنه‌برداری در اقدامی عجیب به فکر ارج نهادن به مسابقات باشگاهی افتاد، آن‌هم در شرایطی که رقبای تا دندان مسلح، بهترین نفرات خود را راهی قزاقستان می‌کنند تا ضمن رسیدن به سکوهای جهانی، سهمیه المپیک را هم به‌دست آورند.

rezazadeh

بهتر بود فدراسیون وزنه‌برداری ارج نهادن به رقابت‌های باشگاهی را به زمان بهتری موکول می‌کرد، زیرا مطمئنن هیچ فردی حتا مدیران تیم‌های لیگی نیز راضی نیستند رقابت‌های حساس جهانی فدای هفته دوم لیگ‌برتر شود.

از طرفی دبیر فدراسیون عنوان می‌کند که سال گذشته انتقادات نسبت به رکوردگیری از ملی‌پوشان در کمپ تیم‌های ملی شده و این‌که غیبت آنها در صحنه رقابت‌ها به اعتبار لیگ لطمه زده است.

فدراسیون اگر تصمیم داشته جلوی انتقادات را بگیرد می‌توانست زمان مناسبی را برای برگزاری لیگ انتخاب کند نه این‌که با یک تصمیم اشتباه ملی‌پوشان را با وجود نارضایتی که داشتند مجبور کند در لیگ وزنه بزنند و در واقع هفته دوم لیگ را بر منافع تیم‌ملی ارجح بداند.

فدراسیون وزنه‌برداری اگر به فکر ارج نهادن به رقابت‌های لیگ وزنه‌برداری است می‌تواند از طریق راه‌های دیگری مانند گرفتن حق پخش تلویزیونی یا انجام برنامه‌ریزی مناسب این کار را انجام دهد. البته در شرایطی که تقریبن فقط یک نفر تصمیم‌گیرنده است و رییس سازمان لیگ هم عطای کار را به لقایش بخشیده، برنامه‌ریزی برای ارج نهادن به رقابت‌های باشگاهی بهتر از این نمی‌شود.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , ,