Saturday, 18 July 2015
25 October 2021
در واکنش به تذکر نماینده تهران

«مرضیه افخم توافق ضمنی اتمی با آمریکایی‌ها را تکذیب کرد»

2014 October 29

خبر / رادیو کوچه

 

سخنگوی وزارت امور خارجه ایران در واکنش به تذکر روز سه‌شنبه ششم آبان ماه، یک نماینده اصول‌گرای مجلس، حصول توافق ضمنی هسته‌ای میان هیات ایرانی و هیات آمریکایی در مذاکرات اتمی و عدم رعایت خطوط قرمز نظام از سوی تیم مذاکره‌کننده ایران را تکذیب و گفت که تاکنون هیچ توافقی در هیچ موضوعی نشده است.

«علی‌رضا زاکانی»، نماینده تهران، روز سه‌شنبه، ششم آبان، در جلسه علنی مجلس گفته بود که «توافقات بین هیات ایرانی و آمریکایی نهایی شده» و «اخبار واصله حکایت از عبور از خطوط ترسیمی از سوی نظام در توافق ضمنی دارد».

به عقیده‌ آقای زاکانی، این توافق ضمنی هیات ایرانی با هیات آمریکایی «بی‌شک منجر به تضییع حقوق ملت و پایمال شدن دستاوردهای هسته‌ای» ایران خواهد شد.

afkham.

بنابه گزارش خبرگزاری نیمه رسمی «مهر»، «مرضیه افخم»، سخن‌گوی وزارت امور خارجه ایران، در واکنش به این ادعا گفته است که تاکنون هیچ توافقی در هیچ موضوعی نشده و «تنها توافق موجود در مورد نام و عنوان توافق نهایی است که «برنامه جامع اقدام مشترک» است».

براساس این گزارش، خانم افخم طرح ادعای عبور تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای ایران از «خطوط قرمز نظام» را «افترا» به مذاکره‌کنندگان ایرانی دانسته و گفته است که این افترا قابل پیگیری قانونی است و «به نوعی بی‌توجهی و نادیده گرفتن مدیریت کلان کشور است».

سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی همچنین تصریح کرده است: «تیم مذاکره‌کننده بیش از سایرین و به روشنی می‌دانند هر توافقی بدون رعایت خطوط قرمز نظام بی‌ارزش است.»

بیشتر بخوانید

دور تازه مذاکرات اتمی کمتر از ۲ هفته دیگر آغاز می‌شود

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , ,