Saturday, 18 July 2015
25 October 2021
خبرهای ورزشی

«جای مایلی‌کهن مرا به زندان ببرند»

2014 October 30

خبر / رادیو کوچه

فایل صوتی را از اینجا بشنوید

 

فایل را از این جا دانلود کنید

جای مایلی‌کهن مرا به زندان ببرند

«احمدرضا عابدزاده» به قدری از صدور حکم زندان «محمد مایلی‌کهن» ناراحت است که مجبور شدیم بخشی از حرف‌هایش را ننویسیم. عقاب آسیا همواره به پیشکسوتان و مربیانش احترام گذاشته است و اکنون که خبر رسیده مایلی‌کهن به خاطر شکایت دایی باید ۴ ماه به زندان برود، در مقام حمایت از سرمربی اسبق خود تاکید می‌کند حاضر است به جای مایلی‌کهن به زندان برود.

دروازه‌بان سابق تیم‌ملی گفت: از لحظه‌ای که این خبر را شنیدم، بسیار ناراحت و عصبی هستم. من قاضی نیستم و جزییات قوانین را نمی‌دانم اما نمی‌توانم باور کنم قاضی بابت چند مصاحبه فوتبالی‌ها حکم به زندان سرمربی سابق تیم‌ملی ایران بدهد. محمد مایلی‌کهن بازیکن، مربی و سرمربی تیم‌ملی بوده و یک ایرانی متدین است. مقامات یک جاهایی باید یک‌سری مسایل که به کل مملکت مربوط می‌شود را لحاظ کنند. این اتفاق می‌تواند بازتاب جهانی داشته باشد چون شاکی فوتبالیست معروفی بوده و مایلی‌کهن هم سرمربی تیم ایران بود. پس فردا رسانه‌های دنیا می‌نویسند در ایران شاگرد از مربی شکایت می‌کند و دادگاه هم مربی را به زندان فرستاده است. باور کنید فرهنگ کشور ایران زیر سوال می‌رود و آبرو برای فوتبال ما نمی‌ماند.

abedzadeh

وی در گفت‌و‌گو با خبر ورزشی افزود: نمی‌دانم چرا مایلی‌کهن از این مصاحبه‌هایی که می‌گویید علیه من، خاکپور، محمدخانی، باقری، منصوریان، شاهرودی، مهدوی‌کیا، خداداد و بقیه کسانی‌که شاگردش بوده‌اند، انجام نداده است؟ اما می‌دانم اگر علیه‌ من مصاحبه می‌کرد، سکوت می‌کردم و اگر خبرنگاران می‌پرسیدند چرا جواب نمی‌دهی، عرض می‌کردم حاج‌آقا مایلی‌کهن بزرگ‌تر من است، مربی‌ام بوده و گردن من حق استادی دارد و هرگز جوابی به ایشان نمی‌دهم و برایشان احترام قائل هستم. به نظر شما اگر دو مرتبه این‌کار را می‌کردم، باز هم علیه من حرفی می‌زد؟ اصلن مگر می‌شود حاجی بی‌دلیل علیه من صحبت کند؟! الان هم دارم می‌گویم در فرهنگ ما مربی یعنی معلم و معلم یعنی پدر. من رسمن اعلام می‌کنم جای مایلی‌کهن مرا ببرند زندان، نه کسی‌که گردن یک نسل فوتبال این مملکت حق استادی دارد. اتفاقن با «حمید استیلی» هم صحبت می‌کردم، ناراحت بود. خداداد عزیزی و کریم باقری هم همین‌طور. مسلمن خیلی از شاگردان حاجی‌مایلی این حس را دارند و حاضرند محکومیت ایشان را به جان بخرند.

اظهارات جنجالی قلعه‌نویی علیه مجیدی

سرمربی استقلال پس از چند روز به صحبت‌های آقای «مجیدی» در برنامه ٩٠ واکنش نشان داد و گفت: آقای مجیدی یادت نرفته که در مرغوبکار به خاطر آن مشکلی که داشتی واسطه شدم، هر موقع که خودت خواستی به مردم می‌گویم در مرغوبکار چه اتفاقی افتاد.

به گزارش مشرق، سرمربی استقلال با انتقاد از برخی از خبرنگاران و مجری معروف تلویزیونی گفت: اینها دلشان برای فوتبال نمی‌سوزد، بلکه به دنبال منافع خودشان هستند. مردم اینها را می‌شناسند و ماهیت‌شان برای همه مشخص شده است. من اگر حرفی می‌زنم، فقط به خاطر مردم است و معتقدم که مردم بر همه‌چیز ارجحند.

«امیر قلعه‌نویی» با اشاره به ماجرای کارت‌های معافی گفت: به نظر من اگر جرمی اتفاق افتاده باید ریشه‌ای با آن برخورد کنند، نه این‌که به دنبال بازی با افکار عمومی باشند. معتقدم درباره این قضیه هم مردم سر کارند. یک برنامه ورزشی سیزده، چهارده سال است فوتبال را از خانواده‌ها می‌گیرد. من کلی می‌گویم و اسمش را هم نمی‌آورم. این برنامه برای مردم فقط مشکل درست کرده است تا از فوتبال بدشان بیاید. فوتبال باید طبق قانون فیفا و ای‌اف‌سی اجرا شود، نه بر اساس منافع بعضی‌ها.

ghalenaoi-majidi

سرمربی استقلال که پس از صحبت‌های فرهاد مجیدی سکوت کرده و نخواسته بود حرمت کاپیتان سابق استقلال را بشکند، گفت: ترجیح می‌دادم در یک برنامه تلویزیونی این صحبت‌ها را رودرروی خود فرهاد مجیدی بیان کنم تا دیگر حرف و حدیثی نباشد. قصد نداشتم به ماجرای صحبت‌های مجیدی ورود کنم چراکه مردم بهتر از هر کسی می‌توانند قضاوت کنند.

امیر قلعه‌نویی خطاب به فرهاد مجیدی گفت: شاید شما راست می‌گویید و من اشتباه می‌کنم، خودت هم می‌دانی چه‌قدر دوستت دارم و برایم قابل احترامی، اما سه نکته را یادآور می‌شوم تا خیلی مسایل یادت بیاید، چون در آن برنامه خیلی چیزها یادت نمی‌آمد.

سرمربی استقلال ادامه داد: البته شاید ایشان با خواندن صحبت‌های من باز هم چیزی یادش نیاید. مجیدی عزیز؛ یادت هست موقعی که من از مس کرمان به استقلال بازگشتم شما در بیشتر بازی‌ها جزو 18بازیکن اصلی فیروز کریمی هم نبودی؟ حالا بماند تماس‌هایی که در آن مدت با من گرفتی، که اگر لازم شد به وقتش می‌گویم. نمی‌دانم آن شب تحت‌تاثیر چه حرف‌هایی قرار گرفته بودی که آن‌گونه صحبت کردی!

قلعه‌نویی در حالی‌که از رفتار و صحبت‌های شاگردش ناراحت بود، سعی کرد با لحنی آرام و محترمانه پاسخ فراموشی‌های فرهاد مجیدی را بدهد: آن زمان که برگشتی بنا به گفته خودت 8ماه از فوتبال دور بودی، پس خدا پدر قلعه‌نویی را بیامرزد که بازیکن ٨ماه بازی نکرده آن هم در سن ٣۴سالگی را آن‌گونه احیا کرد و به اوج بازگرداند. من طبق گفته خودت که مدعی هستی ٨ماه بازی نکردی می‌توانم مدعی باشم که چه‌قدر خوب کار کرده‌ام که تو را با آن شرایط سنی به اوج آمادگی بازگرداندم.

قلعه‌نویی با اشاره به دوران حضورش در تیم‌ملی به فرهاد مجیدی گفت: شما یادت هست که در زمان برانکو طبق گفته خودت دعوت نمی‌شدی، اما زمانی که من سرمربی تیم‌ملی شدم، شما را دعوت کردم تا در کنار تیم‌ملی باشی و در سفرها حضور داشته باشی. حالا هم متوجه این رفتارهای شما نمی‌شوم. امیدوارم یادت نرفته باشد روزی که خواستی با استقلال قرارداد ببندی زنگ زدی و خواستی به منزل من بیایی، که من گفتم برو قرارداد ببند و بعد با هم صحبت می‌کنیم. اما اصرار کردی که باید من را ببینی. اتفاقن برادرش هم در آن جلسه حضور داشت. حالا نمی‌خواهم بگویم چه صحبت‌هایی در آن جلسه بیان کرد.

هیات‌دولت بگوید دربی پخش زنده می‌شود

«غلامرضا بهروان» در پایان بخش اول جلسه هیات‌رییسه فدراسیون فوتبال در خصوص این جلسه عنوان کرد: در این جلسه بحث‌های مفصل صورت گرفت. البته به بخش‌هایی از دستورات نرسیدیم تا جایی که وجود داشت همه ابهامات برطرف شد و مسوولان مربوطه پاسخ‌های مناسبی را ارایه کردند.

به گزارش فارس، بهروان در پاسخ به این سوال که آیا عزل «مهدی محمد‌نبی» از دبیر‌کلی فدراسیون فوتبال مشخص شد یا خیر، گفت: به امید خدا که منتفی می‌شود.

behrawan

وی در پاسخ به این سوال که آقای «کفاشیان» گفته است دربی به هیچ‌وجه عقب نمی‌افتد عنوان کرد: کفاشیان هرچه بگوید بالای سر ما است اما بحث فنی وجود دارد. استقلالی‌ها می‌گویند ما بازیکنان‌مان را ١۵ روز در اختیار نداریم که بتوانیم با آنها تمرین تاکتیکی کنیم در سوی دیگر رقیب ما با خیال راحت تمرین می‌کند.

وی ادامه داد: این‌طور نیست که اگر دربی هم عقب بیفتد. آنها استراحت کنند. برای هر دو بازی حذفی می‌گذاریم.

بهروان در مورد وضعیت مهرداد پولادی عنوان کرد: این بازیکن نمی‌تواند در تیم‌ملی هم بازی کند. من مصاحبه‌ای را هم خواندم که فدراسیون به «کی‌روش» این موضوع را اعلام کرده بود.

وی در مورد این‌که در صورت دعوت چند بازیکن بازی یک تیم عقب می‌افتاد عنوان کرد: سه بازیکن هم دعوت شود بازی عقب می‌افتد، البته صحبت‌هایی که می‌شود در مورد دعوت بازیکنان گمانه‌زنی است.

عضو هیات‌رییسه فدراسیون فوتبال در مورد حق پخش تلویزیونی عنوان کرد: اگر هیات‌دولت که مرجعی بالاتر از ما است با نامه اعلام کند که باید بازی‌ها پخش شود ما این کار را انجام می‌دهیم. امروز هم کفاشیان به جلسه هیات‌دولت رفته و اگر بعد از جلسه هم اعلام کنند ما این کار را انجام می‌دهیم.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , 

۱ Comment


 1. Kadoo
  1

  لطفا فارسی نویسی را رعایت کنید . چرا همه ی تنوین ها را با نون می نویسید؟ این اشتباه است. الزامن، اتفاقن، رسمن، کاملن و غیره
  آقا جان اگر می فرمایید که میخواهید فارسی بنویسید نه عربی باید اصلا از کلمات فارسی استفاده کنید نه این که دیکته را عوض کنید و کلمه را غلط بنویسید.
  ، به تمامی ، به طور اتفاقی، به طور رسمی،
  خواهش میکنم رعایت کنید این نوع تنوین گذاری اشتباه است. چه اصراری به غلط نویسی دارید؟ هیچ کدام از اساتید فارسی هم این را تائید نمیکنند.