Saturday, 18 July 2015
15 October 2021
خبرهای ورزشی

«برای اولین‌بار دیدار پرسپولیس و استقلال پخش تلویزیونی نخواهد شد»

2014 October 31

خبر / رادیو کوچه

فایل صوتی را از اینجا بشنوید

 

فایل را از این جا دانلود کنید

برای اولین‌بار دیدار پرسپولیس و استقلال پخش تلویزیونی نخواهد شد

رییس فدراسیون فوتبال اعلام کرد، فعلن مسابقات لیگ‌برتر از صداوسیما پخش نخواهد شد و با این روش دربی امسال را مردم نمی‌توانند از طریق تلویزیون ببینند.

به گزارش تسنیم، «علی کفاشیان» در حاشیه جلسه هیات‌رییسه سازمان لیگ در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در جلسه امروز چندین مورد را بررسی کردیم که مهم‌ترین بحث، حق پخش تلویزیونی بود و مذاکراتی که در این زمینه با صداوسیما داشتیم، متاسفانه هنوز به جایی نرسیده‌ایم و خبری هم از پخش بازی‌ها نیست.

وی ادامه داد: پیشنهاداتی از شرکت‌های مختلف برای پخش بازی‌های لیگ ایران به دست ما رسیده اما هنوز در حال بررسی آنها هستیم. در واقع باید از این پس پیشنهادات آنها را بررسی کنیم. شواهد نشان می‌دهد مقدمات پخش تلویزیونی از صداوسیما به این زودی‌ها فراهم نخواهد شد.

kafashian

رییس فدراسیون فوتبال تاکید کرد: اگر قرار باشد به فدراسیون و سازمان لیگ فشار بیاورند که بازی‌ها پخش تلویزیونی شود ما قطعن لیگ را تعطیل خواهیم کرد. باید تلاش کنیم فوتبال به حقش برسد و درآمدزایی کند. تا ابد نمی‌شود منتظر بودجه دولت و اسپانسر ماند. ما می‌گوییم حق فوتبال را بدهید و چیز زیادی نمی‌خواهیم.

کفاشیان در مورد پیشنهادات ارایه شده برای پخش بازی‌های لیگ نیز گفت: پیشنهادات خارجی و داخلی رسیده که باید مذاکرات با آنها را آغاز کنیم. این پیشنهادات باید کارشناسی شود و هر چه سریعتر تصمیم بگیریم. در واقع ما هنوز هیچ کاری در این زمینه انجام نداده‌ایم و از این به بعد باید به بررسی آنها بپردازیم.

وی در پاسخ به این سوال که آیا دولت در زمینه حق پخش تلویزیونی دخالت کرده یا خیر، تصریح کرد: دولت باید از طریق وزارت ورزش و جوانان در این زمینه اقدام کند که ما از این موضوع بی‌خبریم.

رییس فدراسیون فوتبال با تاکید بر این‌که لیگ قهرمانان آسیا به طور مستقیم برای اهالی فوتبال پخش خواهد شد، خاطر نشان کرد: بازی‌های خارجی بحثش جداست و کاری به ما و صداوسیما ندارد. مطمئن باشید لیگ قهرمانان آسیا و بازی ایران و کره هم پخش خواهد شد. اما دربی به مانند دیگر بازی‌های داخلی لیگ پخش تلویزیونی نخواهد شد، مگر این‌که تا آن زمان به نتایجی برسیم.

کفاشیان در پاسخ به این سوال که آیا بحث بین فدراسیون بر سر همان مبالغ ذکر شده است، یادآور شد: این نیست که ما بگوییم حتمن صد و شصت میلیارد به ما بدهید بلکه راه‌کارهای دیگری نیز ارایه داده‌ایم. به طور نمونه گفته‌ایم سبدی را تشکیل داده و درآمد حاصله از پخش بازی‌ها و تبلیغات مربوط به آن در این سبد ریخته و بین دو طرف تقسیم شود.

p-e

وی افزود: البته ما شرکت‌های دیگری هم برای پخش تلویزیونی به صداوسیما پیشنهاد دادیم که اصلن با آنها مذاکره نکرده‌اند. این‌طور نمی‌شود که همه چیز یک‌طرفه باشد. با ادامه این وضعیت نمی‌توانیم به جایی برسیم.

رییس فدراسیون فوتبال خاطر نشان کرد: ما توقع نداریم تمام درآمد حاصل از تبلیغات را به فدراسیون بدهند بلکه معتقدیم بخشی از این درآمدها به باشگاه‌ها و فدراسیون برسد تا برای پیشرفت بهتر گام برداریم. مثلن باشگاه‌های ما حرفه‌ای هستند و باید حق پخش تلویزیونی به آنها داده شود. این باشگاه‌ها را تشکیل نداده‌ایم که همین‌طور دور هم بازی کنند و صداوسیما از این بازی‌ها درآمدزایی داشته باشد.

آغاز مذاکره با شبکه‌های تلویزیونی خارجی برای پخش لیگ‌برتر

در جلسه هیات‌رییسه امروز مصوب شد که با تلویزیون‌های خارجی که خواهان پخش لیگ‌برتر ایران هستند مذاکره شود.

به گزارش فارس، در جلسه هیات‌رییسه سازمان لیگ که امروز برگزار شد چند مطلب به تصویب رسید که مهم‌ترین آنها مذاکره با شبکه‌های تلویزیونی خارجی که فقط ورزشی هستند برای پخش لیگ‌برتر ایران و هم‌چنین مساعدت با حامی مالی سازمان لیگ برای جبران ضرر و زیان این شرکت است.

مصوبات هیات‌رییسه سازمان لیگ به شرح زیر است:

fdrasion

١- مسئله بازیکنانی که کارت معافیتشان باطل شده ابتدا از سوی مراجع قضایی مشخص شود و سپس فوتبال در مورد آنها تصمیم بگیرد.

٢- مذاکره با شبکه‌های تلویزیونی خارجی که فقط ورزشی هستند و هیچ‌گونه برنامه غیرورزشی مثل پخش موزیک و … ندارند در دستور کار قرار گیرد.

٣- تا امضا نشدن قرارداد حق پخش مسابقات فوتبال از صدا‌و‌سیما پخش نشود.

۴- بازی پرسپولیس و گل‌گهر سیرجان در شهر سیرجان برگزار شود مگر آن‌که شورای تامین استان یا هیات فوتبال کرمان با برگزاری مسابقه در سیرجان مخالفت کنند.

۵- مساعدت با کانون ایران‌نوین حامی مالی سازمان لیگ که قرارداد تبلیغات محیطی را امضا کرده و به دلیل پخش نشدن مسابقات دچار ضرر و زیان فراوان شده قرار است سازمان لیگ با کانون ایران‌نوین در این زمینه مساعدت کند.

دستگیری جادوگر فوتبال ایران

جادوگر دیدار صنعت ساری و پیکان از سری رقابت‌های جام‌حذفی دستگیر شد.

dastgiri

به گزارش مشرق، در دیدار صنعت ساری و پیکان از سری رقابت‌های جام‌حذفی یک جادوگر پشت دروازه «سید‌مهدی رحمتی»، دروازه‌بان پیکان مستقر شده بود که گفته می‌شد وی با سرمربی صنعت ساری در ارتباط است.

در همین ارتباط «علیپور» دبیر ستاد منشور اخلاقی فدراسیون فوتبال گفت: این فرد دستگیر و تحویل پلیس آگاهی داده شده است تا مراحل بازجویی از او به عمل بیاید.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , ,