Saturday, 18 July 2015
15 October 2021
ﺗﺎﺟﺰاﺩﻩ ﺧﻂﺎﺏ ﺑﻪ ﺭﻳﻴﺲ ﻗﻮﻩ ﻗﻀﺎﻳﻴﻪ

«ﺑﻪ ﭘﺮﻭﻧﺪﻩ‌ﻫﺎی ﻣﺮﺑﻮﻁ ﺑﻪ ﻭاﺭﺩاﺕ ﺧﻮﺩﺭﻭ ﺩﺭ ﺩﻭﻟﺖ اﺣﻤﺪی ﻧﮋاﺩ رسیدگی کنید»

2014 October 31

گزارش / رادیو کوچه

 

مصطفا ﺗﺎﺟﺰاﺩﻩ ﺩﺭ ﻧﺎﻣﻪ‌ای ﺧﻂﺎﺏ ﺑﻪ ﺭﻳﻴﺲ ﻗﻮﻩ ﻗﻀﺎﻳﻴﻪ ایران ﺧﻮاﺳﺘﺎﺭ ﺭﺳﻴﺪگی ﺑﻪ ﭘﺮﻭﻧﺪﻩ‌ﻫﺎی ﻓﺴﺎﺩ ﻣﺎلی ﻣﺮﺑﻮﻁ ﺑﻪ ﻭاﺭﺩاﺕ ﺧﻮﺩﺭﻭ ﺩﺭ ﺩﻭﻟﺖ اﺣﻤﺪی ﻧﮋاﺩ ﺷﺪ.

ﻣﺘﻦ ﻛﺎﻣﻞ اﻳﻦ ﻧﺎﻣﻪ به شرح زیر است:

به نام خدا

رییس محترم قوه قضاییه

با سلام

براساس گزارش کمیسیون اصل نود مجلس که در جلسه علنی ۲۶ اسفندماه ۹۲ قرائت شد، حرام خواری کلانی از واردات خودرو در سال ۱۳۹۱ افشا شد که توجه جنابعالی را به بخشی از آن جلب می‌کنم:

در آن سال کشور با کمبود شدید ارزی ناشی از تحریم نفت مواجه شد که بخش قابل توجهی از درآمد‌ها و ذخایر ارزی میهن نیز در کشورهای خارجی بلوکه شده بود. با وجود این واردات خودرو نسبت به سال ۱۳۹۰ از لحاظ کمی ۱۱% و از نظر ارزش ۳۰/۵۹% رشد یافت و از یک میلیارد و هشتاد و یک میلیون دلار فرا‌تر رفت.

سهم واردات خود رو از ۱/۲۴% ارزش کل واردات در سال ۹۰ با ۳۴% افزایش به ۲/۰۳% در سال ۹۱ رسید.

tajzadeh

در فهرست اولویت‌های ده گانه کالاهای وارداتی خودرو در رده آخر قرار داشت پس نه فقط می‌بایست ارز مرجع ۱۲۵۰ تومانی به آن اختصاص یابد بلکه حتی مشمول دریافت ارز مبادله‌ای ۲۴۷۵ تومانی نیز نمی‌شد. به رغم ممنوعیت مزبور خودرو‌ها دست کم در ۷ ماه اول سال با ارز مرجع وارد شدند. افزون بر آن و برخلاف گفته وزیر صنعت که تخصیص ارز مرجع برای وارد کردن خودرو از تیرماه آن سال ممنوع شد، حتی در نیمه دوم سال ۹۱ نیز عمده خودرو‌ها با ارز مرجع وارد شدند.

تعرفه واردات خودرو از ۹۰% در سال ۹۰ به ۴۵% درسال ۹۱ کاهش یافت. به این ترتیب مابه التفاوت قیمت هر اتوموبیل وارداتی در بازار به طور متوسط به ۸۲۹/۳۰۷/۰۹۰ ریال، بیش از ۸۲ میلیون، طبق واقع بینانه‌ترین ارزیابی‌های کمیسیون سود وارد کنندگان ۴۴۳۴۱ دستگاه خودرو که ۱۶۲۳۹ عدد آن لوکس بود، از مرز ۳۶۰۰ میلیارد تومان گذشت و به رقم حیرت آور ۳۶۰۰۰ میلیارد و سیصد و پنج میلیون و ۶۷۷۶۹۵ ریال رسید.

جناب آقای صادق لاریجانی

حتما به یاد دارید که در سال ۱۳۹۱ ارز مورد نیاز دارو را تخصیص ندادند و همین مسئله اعتراض علنی وزیر بهداشت و دیگر مقامات وقت آن وزارت خانه را برانگیخت که چرا بانک مرکزی برای واردات خودروهای لوکس، لوازم آرایش، زین اسب و خوراک سگ ارز دارد اما برای دارو و تجهیزات پزشکی ندارد. شاید آمار و ارقام فوق پاسخ مناسبی به آن پرسش بدهد به هر رو اکنون بیش از ۷ ماه از قرائت آن گزارش می‌گذرد و مردم منتظرند که قوه قضائیه نتایج پی گیری‌های خود را در این زمینه به استحضار عموم برساند.

20130727_larijani_koocheh

رییس محترم قوه قضائیه

ویژه خواری دیگری که در همین مورد در دولت آقای احمدی‌نژاد رخ داد، توزیع ۳۶۵۰ خودرو تولید داخلی با تخفیفات ویژه به افراد خاص به شرح زیر است:

۵۰ دستگاه خودرو با ۸۰% تخفیف، ۲۰۰ دستگاه با ۵۰%، ۴۰۰ دستگاه با ۳۰% و ۱۰۰ دستگاه با ۱۰% تخفیف در اختیار نفرات معرفی شده قرار گرفتند. ۲۰۰۰ دستگاه خودرو نیز به صورت تمام قسط و بدون اخذ سود تسهیلات به نفرات مورد نظر فروخته شدند. در این مورد نیز لازم است هرچه سریع‌تر بررسی‌های لازم را انجام دهید و نتیجه را به استحضار ملت برسانید.

جناب آقای صادق لاریجانی

اینجانب برخلاف جنابعالی طرح رسانه‌ای مفاسد اقتصادی را اقدام علیه امنیت ملی نمی‌دانم برعکس معتقدم سکوت صدا و سیما درباره فسادهای اقتصادی ۸ ساله از جمله در همین دو مورد و تلاش قوه قضائیه برای تهدید و سانسور مطبوعات به جو شایعات دامن می‌زند و تمامیت نظام را در مظان اتهام قرار می‌دهد. مگر نظرسنجی معروف که خشم شما را برانگیخت نشان نداد که ۸۹% مردم از عملکرد قوه قضائیه در برخورد با دانه درشت‌ها ناراضی‌اند؟ انتظار این است دست کم یک صدم همتی را که مصروف بگیر و بنند منتقدان سیاسی و انتخاباتی می‌کنید درجهت محاکمه و مجازات مفسدان اقتصادی مبذول فرمایید.

با احترام

سید مصطفا تاجزاده

انفرادی زندان اوین

آبان ماه ۱۳۹۳

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , , ,