Saturday, 18 July 2015
28 October 2021
در یک برنامه تلویزیونی

«باهنر: طرح امر به معروف و نهی از منکر به نفع جامعه است»

2014 October 31

خبر / رادیو کوچه

 

«محمدرضا باهنر» نایب رییس مجلس ایران با تاکیدبر این‌که طرح امر به معروف و نهی از منکر مبتنی بر شریعت اسلام و احکام قانون اساسی ایران است گفت: در تهیه این قانون، ده‌ها سال تاخیر شده است که امیدواریم با همکاری و همیاری دولت به زودی نهایی شود.

خبرگزاری دانشجویان ایران «ایسنا» روز جمعه نهم آبان ماه گزارش داد، محمدرضا باهنر گفته است: این قانون اجازه می‌دهد که مردم در فضایی شفاف بتوانند درباره موارد و رفتارهای سوءایی که در جامعه مشاهده می‌کنند نظر ارشادی خود را بیان و برخی رفتارها را نقد کنند و فضای مطلوبی فراهم می‌شود .

آقای باهنر که در تلویزیون دولتی ایران سخن می‌گفت اضافه کرده است: این طرح با همکاران ما در بخش دولت به صورت کارشناسی بررسی می‌شود و اگر ابهامی وجود داشته باشد به کمیسیون مربوط ارجاع می‌دهیم تا دوباره بررسی کند.

20130314-bahonar-koocheh

نایب رییس مجلس ایران در این برنامه تلویزیونی همچنین گفته است: :خوشبختانه جمهوری اسلامی ایران درمقایسه با کشورهای منطقه و حتا اروپایی و غربی از نسبت بالای امنیتی برخوردار است و خوشبختانه احساس امنیت هم بسیار بالاست.

وی با اشاره به حادثه اسید پاشی در اصفهان نیز گفته است: خوشبختانه نهادهای امنیتی و اطلاعاتی ما به سرعت تلاش می‌کنند که این موضوع را نهایی کنند و مردم ایران اسلامی هم هرگز اجازه نمی‌دهند که دشمنان بخواهند به جامعه ما ضربه بزنند .

باهنر تاکید کرده است: امیدواری‌ها زیاد است که بزودی عامل اصلی این جنایت دستگیر شود و باید همه ابعاد این موضوع به نتیجه نهایی برسد .

وی همچنین افزوده است: کمیسیون امنیت ملی مجلس هم موظف است این موضوع را پیگیری کند و از رسانه‌های داخلی هم می‌خواهیم در مقابل جنگ روانی دشمنان هوشیار باشند .

سازمان گزارشگران بدون مرز، پیش‌تر گزارش داده بود، تعدادی از روزنامه‌نگاران به ویژه در دو شهر تهران و اصفهان از سوی نهادهای امنیتی با «احضار یا تماس تلفنی تهدید شده‌اند» تا پرونده اسیدپاشی در شهر اصفهان را «پیگیری نکنند و در این باره ننویسند».

مطالب مرتبط

تهدید برخی روزنامه‌نگاران درباره پوشش خبر اسیدپاشی از سوی نهادهای امنیتی

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , ,