Saturday, 18 July 2015
21 October 2021
در ازای دریافت پول

«ایران مهاجران افغان را برای جنگ به سوریه می‌فرستد»

2014 November 01

خبر / رادیو کوچه

 

شبکه تلویزیونی سی‌ان‌ان آمریکا، روز جمعه سی و یکم اکتبر، گزارشی در مورد اعزام گروهی از پیکارجوی افغان به سوریه، که در ایران تعلیم دیده و از آن کشور مستمری می‌گیرند، منتشر کرد.

این شبکه خبری، بر اساس ویدیویی که از گروهی از شورشیان سوری به دست آورده و نیز فرستادن خبرنگاری به افغانستان، جمعه گزارشی را پخش کرد که در آن چند مرد افغان که با نقاب صورت خود را پوشانده بودند می‌گفتند که در ایران آموزش نظامی دیده‌اند و قصد دارند که برای جنگ با آمریکا به سوریه سفر کنند.

بنابه این گزارش، این افراد می‌گویند در گذشته برای گروه طالبان می‌جنگیدند و از ایران برای نبرد به نفع حکومت سوریه پول دریافت می‌کنند. بنا بر این گزارش، این افغان‌ها بر این باورند که می‌توانند در سوریه با آمریکا بجنگند.

afghanstan

عکس تزیینی است

در این ویدیو که سی‌ان‌ان پخش کرده، مردی که خود را «سید احمد حسینی» معرفی می‌کند، می‌گوید که مهاجر افغان در ایران است، مبغلی نزدیک به ۵۰۰ دلار از ایرانی‌ها می‌گیرد تا در سوریه بجنگد و ایرانی‌ها او را آموزش داده‌اند.

همچنین یکی دیگر از این افراد می‌گوید به دو دلیل به سوریه می‌رود؛ آن‌جا علیه آمریکایی‌ها می‌جنگد و اینکه از ایران پول می‌گیرد.

به گفته یکی از مردان کسانی که علیه حکومت بشار اسد می‌جنگند «برده‌های آمریکایی» هستند و به همین دلیل «می‌خواهیم با آن‌ها بجنگیم و آن‌ها را بکشیم».

ماری هارف، سخنگوی وزارت خارجه ایالات متحده در واکنش به این گزارش سی‌ان‌ان به این شبکه گفته است که آمریکا بار‌ها درباره حمایت ایران از حکومت بشار اسد ابراز نگرانی کرده است اما در مورد گزارش جدید این شبکه نمی‌تواند اظهار نظر کرد.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , , 

۱ Comment


  1. ایرانی
    1

    مرد مومن خودت کلاهتو قاضی کن چرا وقتی افغانی که در ایران میتونه توی دو هفته ۵۰۰ دلار در بیاره بدون ترس از مردن بره واسه ۵۰۰ دلار خودشو به کشتن بده؟چرت و پرت و حرف الکی تا چه اندازه.الکی هی بد بگین از ایران پدر همه ی امریکایی های کثیف رو در میاره