Saturday, 18 July 2015
16 October 2021
روزانه با کوچه، شنبه دهم آبان ۹۳

«بوکوحرام دویست دختر مدرسه‌ای ربوده شده را عقد کرده است»

2014 November 01

شهرزاد کریمی / رادیوکوچه

فایل صوتی را از اینجا بشنوید

 

فایل را از این جا دانلود کنید

«ابوبکر شکائو»، رهبر گروه اسلام‌گرای بوکوحرام در یک نوار ویدیویی گفته است بیش از دویست دختر مدرسه‌ای که در ماه آوریل گذشته توسط افراد بوکوحرام ربوده شدند، به دین اسلام گرویده‌اند و به عقد مردان درآمده‌اند.

رهبر بوکوحرام ادعای دولت نیجریه در این مورد را که دختران ربوده شده را آزاد خواهد کرد، تکذیب کرد.

bokoharam

امروز هم‌چنین در برنامه «روزانه با کوچه» خواهیم داشت:

یک گزارش سازمان ملل متحد می‌گوید شمار ستیزه‌جویانی که از کشورهای خارجی به صفوف دولت اسلامی پیوسته‌اند، بیش از آن است که پیش‌تر تخمین زده می‌شد. گزارش سازمان ملل متحد می‌گوید تاکنون حدود پانزده هزار ستیزه‌جو از کشورهای مختلف جهان به صفوف دولت اسلامی و دیگر گروه‌های افراطی اسلام‌گرا در سوریه و عراق پیوسته‌اند.

شبکه تلویزیونی سی‌ان‌ان آمریکا، روز جمعه سی و یکم اکتبر، گزارشی در مورد اعزام گروهی از پیکارجوی افغان به سوریه، که در ایران تعلیم دیده و از آن کشور مستمری می‌گیرند، منتشر کرد.

ناصر جورکش، پدر سهیلا جورکش، یکی از قربانیان اسیدپاشی‌های زنجیره‌ای ماه گذشته در اصفهان در گفتگویی با هفته‌نامه «تماشاگران امروز» جزییات تازه‌ای از این اسیدپاشی‌ها را فاش کرده است.

آقای جورکش، از جمله گفته که بعد از صحبت با برادر دیگر قربانی اسیدپاشی، متوجه شده که این دو حمله به فاصلهٔ یک هفته، در عصر روز چهارشنبه، بین ساعت ۶ تا ۷ انجام گرفته است و عوامل

اسیدپاشی دو نفر موتورسوار بودند که توسط یک خودروی «پیکان سفیدرنگ» همراهی می‌شدند.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , ,