Saturday, 18 July 2015
24 October 2021
خبرهای ورزشی

«داور ایرانی علت خودکشی خود را فاش کرد»

2014 November 02

خبر / رادیو کوچه

فایل صوتی را از اینجا بشنوید

 

فایل را از این جا دانلود کنید

داور ایرانی علت خودکشی خود را فاش کرد

داور ایرانی مقیم آلمان علت خودکشی خود را فشاری که از طرف فدراسیون فوتبال بر او وارد آمد، را اعلام کرد.

به گزارش مشرق، ٣ سال قبل «بابک رفعتی» که مامور قضاوت تیم‌های کلن و ماینس در بوندس‌لیگا بود، در تاریخ ١٩ نوامبر سال ٢٠١١ اقدام به خودکشی کرد. او در هتل محل اقامتش رگ دست خود را زد که از این امر دستیارانش مطلع شدند و با انتقال سریع او به بیمارستان از مرگ نجات یافت.

این داور ۴۴ ساله آن هنگام علت چنین اقدام را افسردگی اعلام کرد. اما اکنون در این مورد واضح‌تر حرف می‌زند.

وی در مصاحبه‌ای با یکی از روزنامه‌های آلمانی عنوان کرد به خاطر فشاری که از طرف «هربرت فاندل»، رییس کمیته داوری فدراسیون فوتبال آلمان و «هلموت کروگ»، عضو ارشد این گروه به وی وارد شد، چنین اقدامی انجام داد.

babakrafati

وی گفت: اشتباه کردم، صریح و روشن حرف زدم و بعد همه چیز به یک جور فشار سیستماتیک برخورد کرد.

در این مصاحبه رفعتی هم‌چنین از «تئوسوانسیگر»، رییس فدراسیون پیشین فوتبال آلمان انتقاد کرده که توجه کافی نکرده است.

مجوز حضور در مسابقات کشتی باشگاه‌های جهان برای ۶ تیم ایران

سه تیم برتر مجموع رده‌بندی رقابت‌های جایزه بزرگ باشگاه‌های ایران جواز حضور در مسابقات باشگاه‌های جهان را به دست آوردند.

به گزارش ایسنا، با برگزاری مسابقات مرحله سوم و پایانی رقابت‌های لیگ‌برتر جایزه بزرگ باشگاه‌های کشور تیم‌های برتر سه مرحله مشخص شدند.

در کشتی آزاد تیم‌های بیمه رازی تهران، گاز مازندران و گروه ساختمانی کفایتی مشهد در مجموع سه مرحله، اول تا سوم شدند و در رشته کشتی‌فرنگی نیز تیم‌های مرکز جراحی پاستور اندیمشک، صبای قم و شهدای هفتم‌تیر عنوان‌های اول تا سوم را به دست آوردند.

koshti

تیم‌های فوق مجوز حضور در جام باشگاه‌های جهان که آذر‌ماه امسال در ایران برگزار خواهد شد را به دست آوردند.

طبق آیین‌نامه این رقابت‌ها در صورتی‌که دو تیم در امتیاز نهایی به تساوی برسند تیمی که جمع امتیازات مثبت بیشتر داشته باشد تیم برتر است و تیم صبای قم نسبت به تیم شهدای هفتم‌تیر از امتیاز مثبت بیشتری برخوردار بود.

این مسابقات در سه مرحله ابتدا در شهر قزوین، سپس در شهر تهران و در نهایت در شهر همدان برگزار شد.

درخواست بازیکن دورگه از کی‌روش

بازیکن ایرانی مالموی سوئد گفت: یک مصدومیت بلندمدت داشتم که به پایان رسیده و از «کارلوس کی‌روش» می‌خواهم دوباره مرا ببیند و در تیم‌ملی ایران یک فرصت دیگر به من بدهد.

به گزارش مشرق، «امید نظری» در خصوص آخرین وضعیتش اظهار داشت: وضعیت آسیب‌دیدگی پایم به طور کامل برطرف شده و تیمم را بدون هیچ مشکلی در نیم‌فصل اول لیگ سوئد هم‌راهی کردم. در مجموع شرایط خوبی دارم و با توجه به سن‌و‌سالم به آینده خیلی امیدوار هستم.

بازیکن ٢٢ ساله مالموی سوئد با بیان این‌که مصدومیت در بد‌زمانی به سراغم آمد، گفت: اگر مصدوم نمی‌شدم مطمئن باشید به طور قطع با تیم‌ملی ایران به جام‌جهانی ٢٠١۴ برزیل می‌رفتم و هیچ‌گاه این رقابت‌ها را از دست نمی‌دادم.

وی افزود: پس از مصدومیتم ارتباط خاصی با فدراسیون ایران و کی‌روش نداشتم و فقط سرمربی تیم‌ملی دو بار از طریق ایمیل، وضعیت مصدومیتم را جویا شده و برایم آرزوی موفقیت کرد و موضوع تمام شد.

نظری گفت: مصدومیتم به طور کامل برطرف شده و دوست دارم دوباره به تیم‌ملی برگردم و نمی‌خواهم جام ملت‌های آسیا را از دست بدهم.

omidnazari

وی یادآور شد: انتخاب تیم‌ملی ایران برایم اتفاق خوبی بود و هیچ‌گاه از این موضوع پشیمان نیستم، هرچند که خیلی‌ها در سوئد این تصمیم من را اشتباه دانستند اما من از تصمیمی که گرفتم پشیمان نیستم و دوست دارم باز هم برای تیم‌ملی ایران بازی کنم و مطمئنم که دوباره به این تیم برمی‌گردم.

نظری تصریح کرد: یک مصدومیت بلند‌مدت داشتم که به پایان رسیده و از کی‌روش می‌خواهم تا دوباره من را هم نگاه کرده و اگر صلاح دید من را یک‌بار دیگر به اردوی تیم‌ملی دعوت کند. دوباره تاکید می‌کنم که نمی‌خواهم جام ملت‌های آسیا را از دست بدهم.

فدراسیون بین‌المللی والیبال امکان پرداخت پاداش ملی‌پوشان ایران را ندارد

رییس کمیته روابط بین‌الملل فدراسیون والیبال گفت: پرداخت نشدن پاداش ملی‌پوشان والیبال ایران از سوی فدراسیون بین‌المللی این رشته به دلیل مشکلات ناشی از تحریم‌های مالی است.

صبح امروز خبری منتشر شد مبنی بر این‌که پاداش ملی‌پوشان والیبال ایران از سوی فدراسیون بین‌المللی این رشته به دلیل پرداخت نشدن حق پخش سی‌صد و پنجاه هزار دلاری لیگ جهانی از سوی صدا‌و‌سیما، بلوکه شده است.

walibal

«هومن باقری» روز شنبه در گفت‌و‌گو با ایرنا، افزود: پرداخت پاداش ملی‌پوشان والیبال به ایران و حق پخش از سوی صدا‌و‌سیما به فدراسیون بین‌المللی ربطی به یک‌دیگر ندارند که فدراسیون بین‌المللی بخواهد پاداش ایرانی‌ها را به این دلیل بلوکه کند.

رییس کمیته روابط بین‌الملل فدراسیون والیبال تصریح کرد: مطالبات فدراسیون والیبال ایران از فدراسیون بین‌المللی این رشته بابت حضور در لیگ جهانی سال ٢٠١٣ نیز به دلیل مشکلات تحریم‌ها پرداخت نشده است، در صورتی‌که حق پخش سال ٢٠١٣ لیگ جهانی به مبلغ دویست و پنجاه هزار دلار از سوی صدا‌و‌سیما پرداخت شده است.

وی گفت: البته حق پخش لیگ جهانی سال ٢٠١۴ به مبلغ سی‌صد و پنجاه هزار دلار تاکنون از سوی صدا‌و‌سیما به فدراسیون بین‌المللی پرداخت نشده و این سازمان چهار ماه تاخیر به‌رغم مفاد قرارداد در پرداخت حق پخش داشته است که اگر این روند ادامه یابد، حضور ایران در لیگ جهانی سال ٢٠١۵نیز با مشکل جدی رو‌به‌رو خواهد شد.

رییس کمیته بین‌الملل فدراسیون والیبال درباره نحوه دریافت طلب ایران از فدراسیون بین‌الملل این رشته ورزشی گفت: نکته نخست در این‌باره این است که این طلب تنها بابت پاداش بازیکنان نیست، بلکه حق حضور ایران در مسابقات مختلف مانند لیگ جهانی، قهرمانی جهان و سایر رقابت‌هایی که زیر نظر فدراسیون بین‌المللی برگزار می‌شود، است.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , ,