Saturday, 18 July 2015
25 October 2021
در روز جهانی همبستگی با کوبانی

«تظاهرات گسترده در حمایت از مقاومت کوبانی در شهرهای مختلف جهان»

2014 November 02

خبر / رادیو کوچه

 

روز شنبه اول نوامبر هزاران نفر در شهرها و استان‌های مختلف ترکیه از جمله دیاربکر و استانبول، در حمایت از مبارزان کردی که در کوبانی علیه نیروهای داعش می‌جنگند، تظاهرات کردند.

این تظاهرات به دعوت برخی برندگان جایزه صلح نوبل و شخصیت‌هایی همچون نوام چامسکی و دیسموند توتو و حزب دموکراتیک خلق‌ها، اصلی‌ترین حزب کردها در ترکیه و به مناسبت روز جهانی همبستگی با کوبانی برگزار شد.

یکی از شرکت کنندگان این تظاهرات به شبکه خبری یورونیوز می‌گوید: این یک عمل بسیار دموکراتیک و صلح‌آمیز است. مردم برای دفاع از صلح در مقابل سازمان خشن داعش که صلح در خاور میانه را تهدید می‌کند به اینجا آمده‌اند. موضع ما حمایت از صلح و برادری در منطقه است.

bakor

دیگری هم می‌گوید: ما اینجا هستیم تا از حق کردها برای مقاومت دفاع کنیم. آن‌ها در کوبانی برای حقوق خود مقاومت می‌کنند. برای همین هم ما به اینجا آمده‌ایم.

در بیشتر پایتخت‌ها وشهرهای اروپایی و کشورهای اسکاندیناوی از جمله برلین و فرانسه هزاران نفر با تظاهرات در این شهر حمایت خود را از ساکنان کوبانی نشان دادند.

بنابه گزارشی که به رادیو کوچه رسیده است، در سنندج مرکز استان کردستان در ایران نیز صدها نفر در حمایت از کوبانی دست به تظاهرات زدند که با مداخله پلیس و نیروهای امنیتی ایران انجامید.

همچنین جهت همبستگی با کوبانی، «حزب همبستگی افغانستان» در دفاع و حمایت از مبارزان کوبانی به کارزار «روز جهانی در همبستگی با کوبانی» پیوست و بدین مناسبت در هفت ولایت (بامیان، هرات، فراه، ننگرهار، بلخ، تخار و نیمروز) این کشور اکسیون‌هایی به راه انداخت.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , , ,