Saturday, 18 July 2015
27 September 2021
نحیف حسینی

«مرگ روزانه هشت نفر در ایران به دلیل سوءمصرف مواد مخدر»

2014 November 02

خبر / رادیو کوچه

 

نحیف حسینی، معاون اداری، مالی و امور مجلس ایران در ستاد مبارزه با مواد مخدر می‌گوید روزانه هشت نفر در ایران به دلیل سوءمصرف مواد مخدر می‌میرند.

ایرنا، خبرگزاری رسمی ایران روز یک‌شنبه یازدهم آبان ماه، گزارش داده است، نحیف حسینی شنبه شب در شورای مبارزه با مواد مخدر خراسان شمالی اعلام کرد سن اکثر جوانانی که در اثر سوءمصرف مواد مخدر می‌میرند بین ۲۵ تا  ۳۰ سال است.

بنابه گفته معاون اداری، مالی و امور مجلس ایران در ستاد مبارزه با مواد مخدر، این افراد در پی استفاده بیش از حد، استفاده از مواد گوناگون یا نظیر آن جان خود را از دست می‌دهند که به نظر می‌رسد آمار مرگ‌ومیر عوارض جانبی، مانند بیماری‌هایی چون ایدز را در بر نمی‌گیرد.

etiad2

این در حالی است که دو روز پیش، علی اصغر رفاهی، از مقام‌های قضایی ایران گفته بود ۷۵ درصد از مصرف‌کنندگان مواد مخدر در ایران بین ۱۵ تا ۳۹ سال سن دارند.

گزارش دفتر ناظر بر مواد مخدر و جنایت سازمان ملل متحد از سال ۲۰۱۲ نیز نشان می‌دهد حداقل سن اعتیاد به مواد مخدر در ایران، و نیز بیشتر کشورهای دیگر، ۱۵ سال است. هر چند در مواردی مانند اندونزی یا پرو این سن به ۱۰ یا ۱۲ سال کاهش پیدا می‌کند.

با این همه برخی مقام‌های ایرانی و گروهی از فعالان، طی سال‌های گذشته در مورد پایین آمدن سن اعتیاد، و در مواردی تک‌رقمی شدن آن، در ایران هشدار داده‌اند.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , ,