Saturday, 18 July 2015
24 October 2021
خبرهای ورزشی

«فدراسیون فوتبال با صدا‌و‌سیما به توافق رسید»

2014 November 03

خبر / رادیو کوچه

فایل صوتی را از اینجا بشنوید

 

فایل را از این جا دانلود کنید

فدراسیون فوتبال با صدا‌و‌سیما به توافق رسید

رییس سازمان لیگ حرفه‌ای فوتبال ایران اعلام کرد با مسوولان سیما به توافق رسیدند و پس از افزایش ٣٠ درصدی رقم قرارداد از هفته چهاردهم بازی‌های لیگ‌برتر فوتبال پخش می‌شود.

به گزارش مهر، «مهدی تاج» عصر امروز یک‌شنبه با تایید خبر توافق با مدیران صدا‌و‌سیما گفت: بعد از چند نشست سرانجام مدیران فدراسیون فوتبال و صدا‌و‌سیما به توافق رسیدند و قرار شد با افزایش 30 درصدی رقم قرارداد سال گذشته، بازی‌های لیگ‌برتر چهاردهم فوتبال از این هفته مجددن پخش مستقیم شود.

taj

بر این اساس و با توجه به این‌که رقم قبلی توافق طرفین بیست و دو میلیارد و پانصد میلیون تومان بود، رقم جدید برای فوتبال به بیست و نه میلیارد و دویست و پنجاه میلیون تومان افزایش پیدا کرده است.

شکایت وزیر ورزش از دایی برای اولین‌بار در تاریخ رقم خورد

مدیر‌کل امور حقوقی وزارت ورزش و جوانان می‌گوید شکایت مطرح شده علیه «علی دایی» و «علیرضا رحیمی» به خاطر مطالب خلاف واقعی بوده که علیه وزیر انجام شده و آن را مصداق تشویش اذهان عمومی می‌داند.

«فاطمه محرابی» در رابطه با شکایت وزیر ورزش و جوانان از علی دایی و علیرضا رحیمی، سرمربی و مدیرعامل پیشین پرسپولیس گفت: موضوع شکایت وزیر به صحبت‌های علی دایی در حاشیه برکناری از سرمربیگری تیم فوتبال پرسپولیس و مطالب گفته شده از سوی علیرضا رحیمی در برنامه 90 باز می‌گردد.

او اضافه کرد: مطالب مطرح شده از سوی دایی و رحیمی کاملن خلاف واقع و به نوعی سعی در تخریب چهره بوده است. وزیر ورزش و جوانان نه در آوردن دایی و رحیمی دخالتی داشته و نه در برکناری آنها. موضوع جابه‌جایی مدیرعامل و سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس کاملن در حوزه اختیارات هیات‌مدیره این باشگاه بوده و وزیر ورزش و جوانان به هیچ عنوان در این مساله حتا نظری نیز ندادند.

مدیر کل امور حقوقی وزارت ورزش و جوانان با بیان این‌که همه ما برای علی دایی و علیرضا رحیمی احترام ویژه‌ای قائل هستیم، خاطر نشان کرد: این دو جزو افراد ارزشمند در ورزش ایران هستند که شخص آقای دکتر «گودرزی» نیز برای آنها احترام ویژه‌ای قائل است اما مطالب مطرح شده علیه شخص وزیر، اقدامی غیر‌اخلاقی بوده که قابل قبول نیست.

22

محرابی تصریح کرد: شکایت مطرح شده در دو بخش صورت گرفت. یک بخش شکایت دکتر گودرزی به عنوان شخصیت حقیقی بوده و بخش دیگر شکایتی که از سوی دفتر حقوقی وزارت ورزش و جوانان نسبت به اتهامات وارد شده به شخص وزیر بوده است.

او به صحبت‌های علی دایی در حاشیه برکناری از سرمربیگری تیم فوتبال پرسپولیس اشاره کرد و گفت: وقتی آقای دایی می‌گوید وزیر ورزش و جوانان او را برکنار کرده، امری کاملن خلاف واقع است. بیان کردن چنین مطلبی یک اقدام غیر‌اخلاقی است و آقای دایی باید نسبت به مطالب گفته شده پاسخگو باشد. مطالبی هم که از سوی آقای رحیمی در برنامه 90 گفته شد، غیر‌واقعی بود و به همین خاطر دفتر حقوقی وزارت ورزش و جوانان و آقای گودرزی از او شکایت کرد.

مدیر کل امور حقوقی وزارت ورزش و جوانان با بیان این‌که پس از شکایت از علی دایی و علیرضا رحیمی این دو از سوی دادسرای فرهنگ و رسانه احضار شده‌اند، خاطر نشان کرد: پس از طرح شکایت از دایی و رحیمی برای مطالب مطرح شده که به نوعی تشویش اذهان عمومی بود، دادسرای فرهنگ و رسانه مدیرعامل و سرمربی پیشین باشگاه پرسپولیس را احضار کرد.

لازم به ذکر است، برای اولین‌بار در تاریخ ایران وزیر ورزش از یک شخصیت ورزشی شکایت می‌کند.

محرومیت موقت احسان طهماسبی از فعالیت در دو‌و‌میدانی

دونده دوی ۴ در ۴٠٠ متر تیم‌ملی موقتن از هرگونه فعالیت و تمرین محروم شد.

33

«فرشاد سپهر» رییس کمیته انضباطی فدراسیون دو‌و‌میدانی در گفت‌و‌گو با ایسنا درباره پرونده دوی ۴ در 400 متر دو‌و‌میدانی ایران در بازی‌های آسیایی گفت: هنوز تصمیم نهایی درباره این پرونده صادر نشده است. باید جلسات متعددی برگزار شود و بعد رای نهایی را اعلام کنیم.

سپهر ادامه داد: مربیان، دوندگان و کارشناسان باید توضیحات خود را در این‌باره ارایه کنند و با یک جلسه مقدماتی نمی‌توان به نتیجه رسید.

او درباره حکم موقت کمیته انضباطی درباره «احسان طهماسبی» تصریح کرد: تنها حکمی که درباره این پرونده صادر شده است، دستور موقت ممنوعیت احسان طهماسبی از هرگونه فعالیت و تمرین در رشته دو‌و‌میدانی است تا حکم نهایی صادر شود.

مربی تیم‌ملی امید انتخاب شد

«مهدی تارتار» موافقت خود را برای حضور در کادر‌فنی تیم‌ملی فوتبال امید اعلام کرد.

tatar

به گزارش مشرق، پس از آن‌که حضور «نلو وینگادا» روی نیمکت تیم‌ملی فوتبال امید در اردوی تدارکاتی قطر قطعی شد، «حبیب کاشانی» مدیر این تیم در پی تقویت اعضای کادر‌فنی است و از همین‌رو مذاکراتی با مهدی تارتار سرمربی پیشین تیم گسترش فولاد تبریز داشت و او هم موافقتش برای حضور در کادر‌فنی تیم‌ملی امید و پذیرش دستیاری وینگادا را اعلام کرد.

پیش از این «محمد خاکپور» هم مسوولیت سرپرستی تیم امید را پذیرفته بود.

کاشانی از سوی «علی کفاشیان» رییس فدراسیون فوتبال برای انجام هرگونه تغییری در کادر‌فنی تیم امید اختیار تام دارد.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , ,