Saturday, 18 July 2015
18 October 2021
در نزدیکی ساحل استانبول

«بیش از بیست پناهجو در یک سانحه دریایی در آب‌های ترکیه غرق شدند»

2014 November 04

خبر / رادیو کوچه

 

صبح روز دوشنبه سوم  نوامبر یک قایق پناهجویان که بیشتر آن‌ها افغان بودند، در تنگه بسفر در نزدیکی ساحل استانبول غرق شد. تنها ۷ نفر نجات یافته‌اند و پلیس ساحلی ترکیه امیدی به یافتن افراد زنده دیگر ندارد.

بنابر گزارش‌ها این قایق که بیشتر مسافران آن افغان و سوری بوده‌اند، از سواحل استانبول ترکیه به راه افتاده و در حال عبور از تنگه بسفر برای رفتن به رومانی بوده است تا مهاجران از آن‌جا به کشورهای دیگر اتحادیه اروپا راه یابند.

گارد ساحلی ترکیه از هلیکوپتر و غواصان و نیز قایق‌های ماهیگیری پیرامون محل واقعه برای یافتن مسافران زنده احتمالی استفاده می‌کند.

turkey_boat

شبکه تلویزیون سی‌ان‌ان ترک، به نقل از یکی از نیروهای امدادگر منطقه گزارش داده که دست‌کم ۴۰ نفر سرنشین قایق غرق شده بوده‌اند. بیشتر کشته‌شدگان کودک هستند.

بسیاری از پناهجویان که به‌ویژه از خاورمیانه، آفریقا و افغانستان می‌آیند، می‌کوشند خود را از راه ترکیه به کشورهای عضو اتحادیه اروپا برسانند. اما بیشتر این پناهجویان دریای مدیترانه را برای سفر خود انتخاب می‌کنند و نه دریای سیاه را.

حدود دو ماه پیش نیز گروهی دیگر از مهاجران که بیشتر آنها از کشورهای سوریه و افغانستان بودند، توسط گارد ساحلی ترکیه در سواحل شمالی آن کشور نجات یافتند.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , , 

۱ Comment

  1. 1

    wh0cd386997 generic dutasteride zithromax zoloft buy adalat anafranil