Saturday, 18 July 2015
25 October 2021
خبرهای ورزشی

«کریستیانو رونالدو رکورد ٧٩ ساله را شکست»

2014 November 04

خبر / رادیو کوچه

فایل صوتی را از اینجا بشنوید

 

فایل را از این جا دانلود کنید

کریستیانو رونالدو رکورد ٧٩ ساله را شکست

ستاره پرتغالی تیم فوتبال رئال‌مادرید با گلی که مقابل گرانادا به ثمر رساند یک رکورد ٧٩ ساله را در لالیگا جابه‌جا کرد.

به گزارش مهر، «کریستیانو رونالدو» که بهترین روزهای فوتبالی خود را در تیم رئال‌مادرید سپری می‌کند این هفته با گل‌زنی مقابل گرانادا تعداد گل‌های خود را در پایان هفته دهم لالیگا به عدد هفده رساند تا صاحب رکوردی بی‌نظیر در تاریخ مسابقات باشگاهی اسپانیا شود.

بر اساس گزارش AS رکورددار گل‌زنی در ١٠ هفته ابتدایی تاریخ این مسابقات، «لانگارا» بازیکن تیم رئال‌اویدو بود که در فصل ١٩٣۶ – ١٩٣۵ موفق شده بود ١۶ گل را به ثمر برساند. این رکورد تاکنون پا برجا مانده بود تا این‌که کریستیانو رونالدو در بازی با گراندا هفدهمین گل خود را در ١٠ دیدار به ثمر رساند و رکورد تازه‌ای را در تاریخ لالیگا به ثبت رساند.

ronaldo

فهرست بهترین گل‌زنان تاریخ لالیگا در ١٠ بازی ابتدایی به شرح زیر است:

۱- کریستیانو رونالدو (رئال‌مادرید، ٢٠١۵ – ٢٠١۴) ۱۷ گل

۲- لانگارا (رئال‌اویدو، ۱۹۳۶ – ۱۹۳۵) ۱۶ گل

۳- اچه وریا (رئال‌اویدو، ۱۹۴۴ – ۱۹۴۳) ۱۵ گل

۴- پرودن (اتلتیکو مادرید، ۱۹۴۱ – ۱۹۴۰) ۱۵ گل

۵- باتا (اتلتیکو مادرید، ۱۹۳۱ – ۱۹۳۰) ۱۵ گل

۶- سزار (بارسلونا، ۱۹۵۱ – ۱۹۵۰) ۱۴ گل

۷- سزار (بارسلونا، ۱۹۴۹ – ۱۹۴۸) ۱۴ گل

۸- پرودن (رئال مادرید، ۱۹۴۷ – ۱۹۴۶) ۱۴ گل

۹- لانگارا (رئال اویدو، ۱۹۳۵ – ۱۹۳۴) ۱۴ گل

کره‌جنوبی، رقیب ایران برای کسب میزبانی

با اعلام کنفدراسیون فوتبال آسیا پرونده عربستان برای میزبانی جام ملت‌های ۲۰۱۹ بسته شد.

به گزارش فارس، روزنامه الریاض چاپ عربستان سعودی اعلام کرد کنفدراسیون فوتبال آسیا به طور رسمی عربستان را از برنامه‌های خود درباره میزبانی جام ملت‌های آسیا در سال ٢٠١٩ کنار گذاشت.

این تصمیم به دلیل تکمیل نشدن مدارک برای کسب میزبانی این رقابت‌ها از سوی مقامات دولتی عربستان عنوان شده است.

koria

بر اساس این گزارش و با اعلام روزنامه الریاض پرونده کشورهای ایران، تایلند، کره‌جنوبی و امارات برای کسب میزبانی جام ملت‌های آسیا ٢٠١٩ هم‌چنان در حال بررسی است و قرار است به احتمال زیاد، در ماه آینده میزبان این رقابت‌ها به طور رسمی از سوی AFC اعلام شود.

در حالی الریاض این خبر را منتشر کرده است که طبق گفته مسوولان فدراسیون ایران، در حال حاضر فقط مدارک کشورهای ایران و امارات برای میزبانی این رقابت‌ها در دست بررسی بوده و جالب این‌که هیچ‌گاه از همان ابتدا، نام کره‌جنوبی برای میزبانی در این سال مطرح نشده بود.

هم‌چنین «علی کفاشیان» در یکی از مصاحبه‌های خود از اعلام میزبان پس از برگزاری رقابت‌های جام ملت‌های آسیا در اسفندماه خبر داده بود.

بهادر مولایی با وساطت از بیمارستان مرخص شد

مراحل درمانی «بهادر مولایی» مصادف شد با تغییر و تحولات فدراسیون پزشکی ورزشی و به این ترتیب بهادر مولایی پس از انجام عمل جراحی روی زانوی مصدومش با وساطت پزشک معالجش توانست از بیمارستان مرخص شود.

ماجرای عمل جراحی و هزینه‌های درمانی بهادر مولایی این روزها به خوراک خبری رسانه‌های ورزشی بدل شده است. قهرمان و یکی از پشتوانه‌های وزنه‌برداری ایران که مدیران و مسوولان باید به او به چشم یک سرمایه گران‌بها نگاه کنند پس از اصرار بیش از حد مربیان تیم‌ملی پیش از بازی‌های آسیایی اینچئون به رکورد‌گیری در جریان این مسابقات مصدوم شد تا در معاینات بعدی مشخص شود رقابت‌های جهانی را از دست داده است.

مراحل درمانی بهادر مولایی مصادف شد با تغییر و تحولات فدراسیون پزشکی ورزشی و به این ترتیب بهادر مولایی پس از انجام عمل جراحی روی زانوی مصدومش وقتی قصد بازگشت به خانه را داشت، به خاطر این‌که هزینه‌های درمانی و جراحی‌اش از سوی هیچ‌کدام از مجموعه‌های مربوطه و دست‌اندرکار ورزش کشور پرداخت نشده بود، نتوانست اجازه ترخیص از بیمارستان آتیه تهران را دریافت کرده و چند ساعتی را به اجبار در بیمارستان سپری کرد تا بالاخره با وساطت پزشک معالجش آقای دکتر «رازی» مجوز خروج از بیمارستان را دریافت کرده و ترخیص شد!

در حالی‌که چند‌ روز از ترخیص مولایی می‌گذرد اما هنوز مسوولان فدراسیون پزشکی ورزشی هیچ اقدامی مبنی بر پرداخت هزینه چند میلیونی‌ عمل ‌جراحی او به بیمارستان آتیه انجام نداده‌اند. ضمن این‌که فدراسیون وزنه‌برداری هم که مسوولیت پشتیبانی از ملی‌پوشانش را دارد، کوچک‌ترین واکنشی نسبت به این قضیه نشان نداده است.

یکی از مهم‌ترین ماموریت‌های فدراسیون پزشکی ورزشی حمایت از قهرمانان المپیکی و جهانی است و این فدراسیون در سال‌های گذشته جراحی‌های به مراتب بزرگ‌تر و سنگین‌تر از این را هم برای قهرمانان ملی کشور ایران انجام داده است و گویا عمل جراحی پای بهادر مولایی هم یکی از این موارد بود، اما گویا با رفتن آقای «پورکاظمی» از فدراسیون پزشکی ورزشی همه وظایف اصلی خود را فراموش کرده‌اند. نکته‌ای که در این میان نباید فراموش کرد این است که بهادر مولایی در جریان تمرینات تیم‌ملی دچار این مصدومیت شده و پر‌واضح است که چه از نظر اخلاقی و چه از نظر اصول حرفه‌ای‌گری هزینه‌های درمان او و همین‌طور نظارت بر نحوه درمان او بر عهده نهادهای ورزشی است.

molai

نکته جالب‌تر در این‌جا این است که عمل جراحی بهادر مولایی توسط دکتر رازی یکی از پزشکان مجرب ورزشی که نایب‌رییس فدراسیون پزشکی ورزشی هم هست انجام شده و وی با اشراف به همین مسئله وساطت کرده تا مولایی از بیمارستان مرخص شود، اما این‌که چرا او نمی‌تواند فدراسیون خودش را مجبور کند تا هزینه‌های درمان را بپردازد شاید ریشه در تغییر و تحولات این فدراسیون و سرپرست جدید این فدراسیون دارد.

انتصابات اخیر در فدراسیون‌ها از سوی وزارت ورزش و جوانان با اعتراض‌ها و انتقاداهای بسیاری از اهالی ورزش مواجه شده شاید اتفاقی که برای مولایی رخ داد و مجموع ناهماهنگی‌های رخ داده در فدراسیون پزشکی ورزشی شاهد مثال مناسبی برای این ماجرا باشد. در این میان البته نباید از کم‌کاری فدراسیون وزنه‌برداری هم غافل شد که اجازه داده کار به این‌جا بکشد و از قهرمانان خود به خوبی دفاع نکرده است. به هر حال بهادر مولایی نایب‌قهرمان وزنه‌برداری جهان امروز به خاطر فشارهای شدیدی که در طول یکی دو سال گذشته در اردوهای ملی و مسابقات بین‌المللی بر بدنش وارد شده بود مجبور شده زانوی آسیب‌دیده‌اش را به تیغ جراحان بسپارد تا بتواند بعد از بهبودی کامل دوباره روی تخته برود و برای ورزش ایران،‌ افتخارآفرینی کند.

بنابراین پرداخت هزینه‌های درمانی این قهرمان ملی‌ بی‌شک برعهده مجموعه ورزش کشور و فدراسیون وزنه‌برداری است. بنابراین هر گونه شانه خالی کردن از زیر بار این موضوع یعنی مدیون شدن به خانواده وزنه‌برداری و تخریب یک استعداد و پتانسیل ناب و با‌آتیه برای آینده وزنه‌برداری ایران.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , ,