Saturday, 18 July 2015
18 October 2021
در یک مصاحبه تلویزیونی

«جو بایدن گفت هرگز از اردوغان عذرخواهی نکردم»

2014 November 04

خبر / رادیو کوچه

 

«جو بایدن» معاون رییس جمهوری ایالات متحده آمریکا در یک مصاحبه تلویزیونی گفت: هرگز از رجب طیب اردوغان رییس جمهوری ترکیه عذرخواهی نکرده و تنها اظهارات خود را توضیح دادم.

«جو بایدن» دوشنبه شب سوم نوامبر در گفت‌وگو با شبکه تلویزیونی «سی‌ان‌ان» با اعلام این مطلب، در پاسخ به این سوال که گفته می‌شود از اردوغان عذرخواهی کرده است، افزود : «چنین کاری انجام نشده و تنها در مورد اظهارات خود توضیح داده است.»

پیش از این در چهارم ماه اکتبر گذشته رسانه‌های ترکیه خبر دادند که «جو بایدن» معاون رییس جمهوری آمریکا به دلیل اظهارنظرهایش که باعث خشمگین شدن رییس جمهوری ترکیه شده بود، از وی عذرخواهی کرده است.

baiden

 

ماه میلادی گذشته، معاون رییس جمهوری آمریکا اعلام کرده بود برخی از متحدان منطقه‌ای آمریکا همچون ترکیه، عربستان سعودی و امارات عامل پیدایش و رشد داعش هستند.

آقای «بایدن» که در جمع دانشجویان انستیتوی سیاست در دانشگاه هاروارد سخن می‌گفت؛ با اعلام این مطلب که بزرگ‌ترین مشکل آمریکا در سوریه متحدان منطقه‌ای آمریکا هستند گفته بود: برخی از متحدان منطقه‌ای ما همچون ترکیه ، عربستان سعودی و امارات متحده عربی چنان به سرنگونی بشار اسد تمایل داشتند که صدها میلیون دلار پول و ده‌ها هزار تن اسلحه برای هرکه حاضر بود علیه اسد بجنگد ؛ ارسال کرده‌اند.

پس از این اظهارات آقای «بایدن» که با اعتراض ترکیه روبرو شد، «رجب طیب اردوغان» رییس جمهوری آن کشور سخنان «جو بایدن» را رد کرده بود.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , ,